Skocz do zawartości

interfejs diagnostyczny do Imprezy GT MY99'


DeNavarro

Rekomendowane odpowiedzi

Było już (dość dawno temu) kilka razy ale nie znalazłem odpowiedzi, czy po kablu ELM 327 do diagnostyki aut w standardzie OBD2 da się połączyć z ECU przy pomocy EcuExplorera?

Kupiłem sobie taki kabel do innego, nowego auta i próbowałem połączyć się z gtekiem - niestety bez efektu. Wiem, że w moim modelu jest zastosowany protokół SSM a nie OBD2 i może to nie współpracować ze sobą ale może ktoś próbował z powodzeniem takiego mixu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też kupiłem ELM 327 v1.4 (na allegro był bardzo przekonujący opis)....

 

po miesiącu walki kupiłem o połowę tańszy kabel VAG.

 

Niestety za pomocą kabla ELM nie udało mi sie połączyć z GT MY99, przy pomocy żadnego z programów (FreeScan, PCMscan, RomRaider, ScanTool, EasyObdII, i ecuExplorer )

Za to tańszy VAG bez problemu zczytuje i kasuje błędy za pomocą ecuExplorera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki kabel z czasów VW - czy dobrze rozumiem, że mogę go wykorzystać do mojego forka MY99?? Jeśli tak, to gdzie jest gniazdo i jakiej aplikacji na PC potrzebuję? Przepraszam, że nie szukam po forum, ale ad hoc mi się ten wątek w oczy rzucił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to tańszy VAG bez problemu zczytuje i kasuje błędy za pomocą ecuExplorera

 

Ja tez korzystam z tego zestawu. Możną odczytać błędy i parametry pracy silnika.

 

Panowie to i ja się podepnę do tematu... Kabel mam. Zakupiłem dokładnie taki jak opisany powyżej. Ecuexplorera też zdobyłem tylko w nim są modele dopiero od 2001. Ja posiadam MY 99 (data produkcji 99 a według VIN-u model 2000). Jaką wersję ecuexporera zdobyć (ewentualnie jakiś link), lub może jakiś inny programik też współpracuje ???

 

Edit @

przepraszam panowie i panie za zamieszanie. Ecuexplorer pięknie działa... Model samochodu w innym się wybiera... a mianowicie ecuflash... i z tym nie moglem się dogadać...

Jak już koledzy pisali wcześniej zestaw kabla VAG KKL i ecuexplorer działają bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A ja dostałem kabelek bez płyty i instalując różne z netu nie mogę się połączyć, może ktoś pomóc ? odinstalować inne czy wystarczy te już dobre no i czy może ktoś mi je wysłać :) ?

 

Poszło PW z informacją jak pobrać dane stery do kabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Generalnie każdy KKL się nada.

 

Doświadczenia mam tylko z takim (Viaken):

http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-v ... 26784.html

Pod Windows 7 nie wymagał instalacji żadnych sterowników (chyba, że tam jest konwerter USB-serial na PL-2303, bo taki sterownik wcześniej akurat instalowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...