Skocz do zawartości

Poduszka skrzyni STI 5MT vs. 6MT


elmo

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec zasadniczo podobno sa rozne - ale ktos tu niedawno przy jakiejs okazji pisal, ze przymocowal skrzynie 5mt na poduszce od 6mt, albo na odwrot.

 

Ale np. przy zamawianiu zestawu poduszek musialem sie jasno okreslic, do jakiej skrzyni to bylo.

 

Pozdrawiam

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Milusińscy, czy poduszka skrzyni STI 5MT różni się od takowej do 6MT :?: Wiem, że obie skrzynie mają inne obudowy, ale to nie przesądza sprawy.

 

Poduszka od 6mt jest masywniejsza, ma więcej gumowego wypełnienia i pasuje pod 5mt. Czy poduszka od 5mt pasuje pod skrzynię sti nie wiem, ale taki mod nie wydaje się sensowny :roll:

 

Edit - doczytałem, że obie skrzynie są STi - sorry, gamoń ze mnie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwidon, ja bym właśnie chciał poduszkę od 6MT do mojej 5MT. A skoro mówisz, że pasuje p&p, tylko masywniejsza jest, to mi to bardzo odpowiada :D

 

Edit - "moje 5MT" to skrzynia 2.5 N/A. Ale Witek Grzywaczeski ma poduszkę z STI u siebie, tylko nie wie, czy z 5MT, czy z 6MT. Żem zamieszał :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwidon, ja bym właśnie chciał poduszkę od 6MT do mojej 5MT. A skoro mówisz, że pasuje p&p, tylko masywniejsza jest, to mi to bardzo odpowiada :D

 

Edit - "moje 5MT" to skrzynia 2.5 N/A. Ale Witek Grzywaczeski ma poduszkę z STI u siebie, tylko nie wie, czy z 5MT, czy z 6MT. Żem zamieszał :oops:

 

W ramach likwidacji zamieszania zadzwoniłem do mądrzejszych i dowiedziałem się o różnicach między poduszkami 5mt STi i 6mt STi. Tych różnic nie ma, poduchy są takie same :wink:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam
Przy wymianie sprzegla zauwazylem ze poduszka skrzyni juz ma dosyc i przydalo by sie ja w najblizszym czasie wymienic, chcialem wsadzic cos mocniejszego niz poduszki do seryjnego GT, a takowymi sa poduszki od STI, ale tez znalazlem ciekawa oferte z robionymi customowo poduszkami
 http://silverproject.pl/poduszka-skrzyni-subaru-impreza-p-60.html    
ktos mial z nimi do czynienie, badz cos kojazy jak sie spisuja, cena podobna jak za te STI a konstrukcja tej customowej wyglada na mocniejsza,a jak jest w praktyce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób wykorzystywane auto?

Jak normalne codzienne użytkowanie auta,to seria w zupełności wystarcza.

Jeśli do jazd torowych i upalanek,to ma to sens,ale sądzę,że poducha z STi załatwi sprawę na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto uzywane jest na codzien, moze pare razy uda mi sie pojezdzic na WLTA ale wtedy tez staram sie zuzywac jedynie opony ;)
Myslalem ze ktos mi podpowie czy do codziennej jazdy tez bede mogl uzywac tej customowej silverprojekt i w niczym to nie bedzie przeszkadzalo i czy np nic z podzespolow w codzienniej jezdzie nie bedzie dostawalo po dupie przez to ze jest inna jak fabryczna poducha.
Coz dalej nie wiem co wybrac :) i chyba jednak poducha od sti wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sztywniejszych poduszkach (sti czy innych tuningowych) (silnika i skrzyni) nie ma problemu np. z nieprecyzyjną zmianą biegów, bo silnik i skrzynia nie przemieszczają się względem siebie aż tak bardzo, zwłaszcza przy różnych "manewrach" (skręcanie, hamowanie, przyspieszanie) ... jednak przy codziennej jeździe, możesz (nie musisz) zauważyć większe przenoszenie wibracji i głośniejszą pracę, choć nie wszyscy zwracają na to uwagę, lub nie uważają tego za wadę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...