Skocz do zawartości

Felgi do GT 16"


Andrzej8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar kupić felgi stalowe 16" do mojego GieTeka żeby założyć jakieś oponki do upalania :P i tu moje pytanie, czy felgi z grupy VW będą pasowały? jak nie to jakie ET mają mieć stalówki? dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5x100

6,5 ~ 7 cali szerokości

ET53 tyle ma seria, może ET48 też wejdzie na 4 tłoczki, kto wie, zależy od konstrukcji felgi.

ja bym szukał serii od GT, za 600-700 zł można dorwać, a przynajmniej są wytrzymałe.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę musiał przymierzyć ET 48 bo taki komplet moge mieć sporo taniej bo za jakieś 300 zł troche farby i będą jak nowe, tylko żeby pasowały

 

-- N mar 13, 2011 11:32 am --

 

zauważyłem że stalówki VW mają et 42 a nie 48 czy to duża różnica ? a jak ze średnicą otworu centrującego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwor centrujacy jest inny - subtelnie ale jdenak. Teoretycznie rozwiazuja to pierscienie centrujace, ale w przypadku stalowek nie specjalnie jest jak je zalozyc.

 

Szukaj stalowek od Subaru... jesli maja to byc stalowki. Nie specjalnie rozumiem te koncepcje, bo ciezkie jak diabli, brzydkie, rdzewieja, latwo sie gna i wcale nie sa takie tanie (16" bo 15" mozna dosc tanio od Forestera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwor centrujacy jest inny - subtelnie ale jdenak. Teoretycznie rozwiazuja to pierscienie centrujace, ale w przypadku stalowek nie specjalnie jest jak je zalozyc.

 

Szukaj stalowek od Subaru... jesli maja to byc stalowki. Nie specjalnie rozumiem te koncepcje, bo ciezkie jak diabli, brzydkie, rdzewieja, latwo sie gna i wcale nie sa takie tanie (16" bo 15" mozna dosc tanio od Forestera).

To fakt strasznie brzydkie :? a dlaczego stalówki ? bo gdyby pasowały od VW to może nie koniecznie dobre ale tanie rozwiązanie, biorąc pod uwage stalówki subaru to faktycznie się już nie kalkuluje, a 15" to mi raczej nie wejdą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADK90, 5x100, gwint M12x1,25, prawy :mrgreen: Pozniejsze STI (od 2005) mialy 5x114,3.

 

Andrzej8, to kup aluminiowe 16" od VW (i dorob pierscienie). Szukaj BBS, Speedline, w dobrych cenach sie trafiaja. Uwazaj tylko z ET bo wiekszosc (ET35 i nizsza wartosc) juz ciezko wchodzi w nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej8,

Tylko musisz pamiętać, że do aluminiowych felg trzeba kupić inne nakrętki.

 

Oryginalne alu subaru mają stalowe gniazda i kołnierz nakrętki jest taki sam, jak do stalowych felg. 8)

 

 

ET 42 może w GTku z tyłu przycierać przy mocniejszych zakrętach lub 4 osobach na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morgiana
ET 42 może w GTku z tyłu przycierać przy mocniejszych zakrętach lub 4 osobach na pokładzie.

 

ET 48 przyciera jak wsadzisz np. takiego Cysztofa na tylną kanapę, więc 42 nie "może" a z pewnością będzie przycierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne alu subaru mają stalowe gniazda i kołnierz nakrętki jest taki sam, jak do stalowych felg

Az pojde jutro sprawdzic, bo pierwszy raz slysze :roll:

 

Nakrętki do stalowek sa krotkie i czesc robocza jest krotka:

 

nakstal.jpg

 

moga byc stozki, moga byc kule.

Nakrętki do felg aluminiowych maja "wieksza" czesc robocza (stozkowa albo okragla):

 

1507555107

 

1507555469

 

I to moim zdaniem moze byc roznica, przy czym mam kilka kompletow falg do VW i tylko w jednym wydaje sie byc kulisty wpust na sruby. Z tym ze ta kulistosc jest troche mala, i przypuszczam ze ktosuzywal niewlasciwych srub i je "dotarl".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

cześć.

podepnę się pod temat.

chciałem się upewnić (choć po przeczytaniu tego wątku myślę że odpowiedź będzie pozytywna) czy te felgi z aukcji będą pasować do GT-ka kombi na 4-tłoczek? https://allegro.pl/felgi-subaru-j16x6-5jj-et54-5x100-i7126483570.html

ET 54 wg opisu ogłoszenia. wolałbym kupić stalówki na zimę ale moja obawa jest tylko w tym czy wejdą na moje zaciski 4-tłoczkowe. 

z góry dzięki za każdą pomoc i opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam raz jeszcze powyższe pytanie. nikt z Was nie miał do czynienia z tego typu konfiguracją - felgi stalowe 16"x6,5, ET54 i zaciski 4-tłoczkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odkopię temat. Krótka piłka: dwa pytania. 

Primo: czy stalówki z Legacy 16x6,5 ET48 wchodzą na czterotłoka?

Primo ultimo: jeśli wchodzą to nakrętki kule czy stożki?

Edytowane przez Tutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...