Skocz do zawartości

Impreza GT- ważymy


kashmere

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś ma możliwość zważyć coś z czego można zrzucić wagę proszę o dopisywanie, będzie kompendium dla potomnych :wink:

 

Elektryczne szyby 3 kg

Centralny zamek 1kg

ABS 8kg

Klima 17 kg

Szyberdach 13kg

Wspomaganie 7kg

Poduszka kierowcy 6kg

Poduszka kierowcy i pasażera 13kg

Tylna klapa z zamkiem 10kg

Maska ...

Spoiler...

Hamulce 4 tłoczkowe ...

Drzwi tylne ...

Fotele ...

Kanapa ...

Boczki drzwi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czyli mozna wyjac zaciski i jezdzic bez? :mrgreen: IMO podawanie wagi tych elementow troche bez sensu, bo nawet jak sie je wyjmie to trzeba przeciez cos wlozyc w zamian a ja jeszcze nie slyszalem o odelzonych tarczach klockach i zaciskach ;)

 

PS wazyl ktos kompletnego gtka w cywilnej specyfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kashmere, prosił o podanie wagi hamulca, więc podałem. Wydaje mi sie, że zmniejszenie masy nieresorowanej przez zastosowanie lżejszych zacisków, felg itp. ma kapitalne znaczenia dla prowadzenia sie auta, right :roll: :?:

 

no zgadza sie, ma kapitlalne znaczenie. z tym, ze wedlug mnie nie mozna sie kierowac waga przy wybieraniu zaciskow do swojego auta. maja one do spelnienia troche wazniejsze zadania niz obnizenie masy nieresorowanej ;) oczywiscie fajnie gdy przy ich wymianie cos sie tam zdejmie z wagi, ale przynajmniej dla mnie to bylby efekt uboczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grygo, moje zaciski ważą 2kg/szt.

Jak mi Rallymen wysyłał hamulce to spakował to w 2 paczki, bo max waga przesyłki mogła wynosic chyba 30-32kg. W osobnej, mniejszej paczce miałem same przednie 4-tłoczkowe zaciski (z klockami). Z ogólnej masy paczki (40kg) wnioskuje, że 1 subarowy 4-tłoczkowy zacisk ważył coś pod 4kg, co chyba jest możliwe, biorąc pod uwagę fakt, że jest zrobiony z ciężkiego żeliwa, o ile dobrze pamietam. kashmere, jeżeli zaoszczędziłes 1,5-2kg na kole, to już jest niezły wynik :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GL 1240kg z kierownikiem i pustym bakiem, w bagażniku termosik z herbatką, plecak kanapek, torba ubrań, gumofilce, dojazdówka, parę kilo różnych kluczy, pod fotelami kubki po kawie, papierki po hamburgerach, kebabach chyba z 3 tygodni, na dywanikach po kilogramie błota :)

wczoraj ważyłem (kierownik 85kg)

edit: hak też jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm sporo moj GL2.0 automat, abs szyber, 2xair bag wygłuszone drzwi.hak LPG zatankowany w 50% i PB w 40% bez nikogo na pokładzie i bez koła zapasowego fele 16 1260kg hmm moze dla tego ze nie mialem płynu do spryskiwaczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ważyłem swojego jakiś czas temu (klima, poduszka pasażera, szyber, abs, dojazdówka, instalacja pod hak-25kg) 1/4 baku, mechanik ~80kg i wyszło 1345kg
hmmm sporo moj GL2.0 automat, abs szyber, 2xair bag wygłuszone drzwi.hak LPG zatankowany w 50% i PB w 40% bez nikogo na pokładzie i bez koła zapasowego fele 16 1260kg hmm moze dla tego ze nie mialem płynu do spryskiwaczy??

1345-25-80=1240kg, więc chyba nie tak źle

mój karawan w połowie zalany, z abs, klimą, szybrem... ale tylko połową gratów w środku ważył ~1350kg - to dopiero jest grubas :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...