Skocz do zawartości

Dymi na siwo niebiesko-pomocy


niebieski708

Rekomendowane odpowiedzi

A jesli tak jest to pilnuj poziomu oleju i jak najszybciej jedz do serwisu. To co dymi to tylko czesc oleju ktory trafia do wydechu :evil: Sprezarka juz do regeneracji, a jak zaniedbasz to jeszcze wydech bedziesz mial do wymiany i to pewnie z katalizatorem. Oczywiscie jesli pada sprezarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął dymic na wyzszych obrotach, co robic od czego zaczac ???

 

zacznij od sprawdzania, turbo, uszczelniacze zaworowe, pierścienie, pękniety tłok,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód miedzy ic i turbo jest zaolejony w srodku, a na zewnątrz w miejscach łączenie jest tez od leju ślad. Zaczął tez brac troche wiecej oleju. Jak mozna sprawdzic turbo domowym sposobem ( rusza sie wirnik na łożysku - jakis luz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieski708, Sprawdź jeszcez czy Ci płynu chłodniczego nie ubywa. Może on się dostaje przez uszczelkę, a Turbo ma się dobrze... :roll:

 

to by nie dymił na siwo-niebiesko :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieski708, Sprawdź jeszcez czy Ci płynu chłodniczego nie ubywa. Może on się dostaje przez uszczelkę, a Turbo ma się dobrze... :roll:

 

to by nie dymił na siwo-niebiesko :roll:

 

Na siwo na pewno ale czy na niebiesko... może i płyn i olej - ciężki temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniali skrzynię, ale też wiem że byli sie przejechac :cry: nie wiem czy rozgrzali go i poczekali po jezdzie. Nie wiem tez jak jeździli :cry:

 

Płyn sprawdzałem, ale chyba wszystko jest ok.

 

Sprawdzalem dzis, to przy normalnej jezdzie do 4000 nie dymi albo bardzo bardzo delikatnie. Przytrzymanie go do odciecia powoduje bardzo duże dymienie (dymi na siwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniali na inna czy wyjeli i wlozyli stara? Ja bym podjechal do nich i niech zobacza co jest grane (skoro wczesniej nie bylo tych objawow). Chyba ze nie sa zbytnio otrzaskani z subaru (ale wtedy chyba by sie nie podejmowali tematu skrzyni).

 

Z drugiej strony nie widze zbytnio polaczenia miedzy wyjeciem skrzyni i padnieciem turbo, na co moga wskazywac opisane przez Ciebie objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...