Jump to content

IMPREZA WRX 2004 PODNIESIENIE MOCY REMONT SILNIKA

ptoks7
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie . mam subaru wrx z 2004 roku z "przytartym" silnikiem - mam nadzieje ,ze nie było takiego pytania na tym forum , a bardziej dobrej porady 

mianowicie samochód jest całkowicie seryjny , wydech chyba tylko to prodrive , potrzebuje nim czasem się pobawić w weekendy bo nie widziałęm ,ze "boxer turbo mnie tak urzeknie ;)

- pytanie jest takie co zrobić żeby uzyskać w miare bezpiecznie ok 300 ps ??

- czy kupić inny sinik bo tak jak wspominałem jest przytarty ( stanął całkowicie ) potem na zimnym odpalił, ale kuleje ....

- jeśli ten remontować o ile się da , co polecacie w rozsądnych pieniądzach ??? trzeba zakuwać korbowy i tłoki ? jeśli tak to jakie ?? pytam bo potrzebuje podnieść moc 

- jakie najważniejsze modyfikacje mechaniczne potrzebne są do uzyskania takiej mocy (chyba że wystarczy sama mapa w co wątpie .

proszę o ciekawe wypowiedzi jestem lajkiem ,a chciałbym  fajnie uzdrowić ten samochód bo trzyma się kupy i fajna baza.

pozdrawiam 

Dokładnie, poszperaj trochę i znajdziesz jest tego pełno. Ale na szybko zależy co chcesz osiągnąć. Bezpieczne 280+ w WRX to kucizna 

• Downvote 1

1 godzinę temu, _scooby_ napisał:

zaczynasz dłubać z mocą w WRX to pamiętaj o rozejrzeniu się za skrzynią z STI albo legasia specB :)

Do 320 powinna starczyc od WRX ale jak to mówią chodzimy po cienkiej nitce ;)

W dniu 14.05.2018 o 23:53, Sikooo11 napisał:

Dokładnie, poszperaj trochę i znajdziesz jest tego pełno. Ale na szybko zależy co chcesz osiągnąć. Bezpieczne 280+ w WRX to kucizna 

Chyba w ej255... Seryjne tloki ej205 (HBR) wystarcza do 300KM.

fajnie dziękuje za odpowiedzi , dzwoniłem do Pana który mi sprzedał ten samochód i "bawi" się od dawna w takie samochody , twierdzi ,ze do 280km wystarczą spokojnie tłoki hbr noi ogólnie zdecyduję się zrobić całość , czyli panewki , nowy wał , korobowody ,żeby było to po prostu jak nowe... jak mam nie dołożyć z 2 tyś wiecej i mieć coś starego w silniku to wolę dołożyć , jedyne co mnie jeszcze dręczy to cylindry podobno w boxerach robi się trochę (owal)  i też trzebą będzie coś z tym zrobić , co do skrzyni (pojeździłem autkiem 2 tyg puki nie wytrzymało mojej radości z jazdy  :rolleyes: to raczej wszystko było ok , mam nadzieje ,ze wytrzyma ;) 

15 godzin temu, _scooby_ napisał:

zaczynasz dłubać z mocą w WRX to pamiętaj o rozejrzeniu się za skrzynią z STI albo legasia specB :)

legasia ?? coż to za skrzynia ???

6 godzin temu, ptoks7 napisał:

fajnie dziękuje za odpowiedzi , dzwoniłem do Pana który mi sprzedał ten samochód i "bawi" się od dawna w takie samochody , twierdzi ,ze do 280km wystarczą spokojnie tłoki hbr noi ogólnie zdecyduję się zrobić całość , czyli panewki , nowy wał , korobowody ,żeby było to po prostu jak nowe... jak mam nie dołożyć z 2 tyś wiecej i mieć coś starego w silniku to wolę dołożyć , jedyne co mnie jeszcze dręczy to cylindry podobno w boxerach robi się trochę (owal)  i też trzebą będzie coś z tym zrobić , co do skrzyni (pojeździłem autkiem 2 tyg puki nie wytrzymało mojej radości z jazdy  :rolleyes: to raczej wszystko było ok , mam nadzieje ,ze wytrzyma ;) 

legasia ?? coż to za skrzynia ???

Skrzynia która wytrzyma  300 koni bez problemu,  podobnie jak w Sti ;)

Edited by abecer