Skocz do zawartości

rzetelna konserwacja podwozia trójmiasto i okolice


Kris Dus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem ale nie znalazłem nic po 2012 r. Czy ktoś poleci rzetelny zakład , który fachowo zajmie się konserwacją podwozia  w 3 city lub okolicach? . Ze stron web znalazłem kilka ale wszystkie raczej lakonicznie o tym piszą. Poza Auto Kompleks Beaver nikt nie proponuje ciągłego monitoringu procesu. Cena wysoka ale pewnie warto. Każda opinia będzie pomocna. Z góry dzięki. 

:) Świeżak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu odebrałem auto właśnie od bobra- gość logiczny, sprawiał dobre wrażenie, i pokazał co i jak. Zajęło to 5 dni co biorąc pod uwagę pogodę jest całkiem możliwe. Cena gruba, a czy warto okaże się po zimie. Poza tym wiele nie znalazłem miejsc które by wzbudzały zaufanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, abecer napisał:

Najlepiej to samemu zrobić, przynajmniej ma się pewność że wszystko zostało starannie usunięte (rdza)  a nie tylko przykryte 

Cudnie, że podzieliłeś się tym z nami, ale nie tego dotyczyło pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Herostrates napisał:

Cudnie, że podzieliłeś się tym z nami, ale nie tego dotyczyło pytanie :)

Chciałem dobrze,  poprostu w większości przypadków jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto. W rzeczywistość wygląda to całkiem inaczej. Akurat coś na ten temat wiem.  Jak widze auta po świeżej konserwacji podwozia to aż ręce opadają. Dla przykładu zdjęcie jak powinno wyglądać podwozie po pięciu latach eksploatacji,  po ściągnięciu wszystkich plastików ma być czarno,  brązowo lub przezroczyście w zależności jakich środków używamy.  Powodzenia w szukaniu dobrych zakładów.  Tyle w temacie.:) Pozdrawiam 

DSC_0179-01.jpeg

Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, owad napisał:

Abecer to podziel się czego dokładnie używałeś do konserwacji jeśli sam robiłeś i się sprawdza. Pozdr

Tajemnica zawodowa :biglol:. Odezwe się i opisze co i jak.  

 

Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem w kilku autach konserwację ale taka porządna z szlifowania kiepskich miejsc, na resztki po rdzy dawałem jakiś fertan lub cortanin następnie podkład reakcyjny A na niego konserwa u210, A na sam koniec niekiedy pokrywam chlorokauczukiem aby błoto nie przywieralo.

I taki zestaw naprawdę daje radę na dłuższy czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Jesli ma sie troche checi, to mozna samemu w garazu na godziny. W Gdyni sam jezdze i moge polecic, wlasciciele do dogadania i maja przydatny sprzet.   Natomiast pytanie, czy jesli za rok ( statystycznie) pozbedziesz sie auta, to konserwacja ma sens? Wczesniej jezdzilem na konserwacje do fachowcow z kazdym autem, jedno zostalo na dluzej i po dwoch latach jest dramat.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jedynie stać nad fachowcem i patrzeć mu na ręce,  ewentualnie poprosić o zdjęcia jak i gdzie została usunięta rdza lub sprawdzić samemu

Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kookazoo napisał:

Sama blacha japonskich aut nie jest najmocniejsza. Sam jak cos tam odrdzewiam, przy uzyciu najlepszych srodkow jakie znam wytrzymuje trzy lata malsymalnie..

Nie koniecznie, robiłem 5 lat temu i jak ostatnio sprawdzałem to prawie nic się nie zmieniło ;)

Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest taki, że łeb urywa... Nie wiem dalej czy wybrałem ok.

Do czyszczenia szczotki druciane na szlifierce i wiertarce + doraźnie pistolet do piaskowania na jakieś uparte wżery.

Z chemii:

Na wżery/ogniska rdzy: APP r-stop

na podkład całość: jeszcze nie wiem, jakiś epoksyd. (Korci mnie APP zink spray, ale to się chyba nie nadaje jako podkład)

Masa: APP u200

Profile zamknięte: APP f400

 

Nie wiem czy to dobry wybór, to mój wybór.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...

Rzetelna? smiech na sali, partacze!! w dodatku nawet nie przyzna sie do tego ze podczas konserwacji zniszczyli mi w mojej 3letniej mazdzie3 lampe lewa przednia (zmatowiala, pewnie im polecialo cos i czyscili czyms agresywnym), na karoserii pelno zabrudzen po bitexie i znow polerowali na nadkolu prawym i czyscli prawdopodobnie nitro i jest slabo, nie zabezpieczyli poza tym wszystkich lamp przednich i byly zabrudzone od srodka (widzialem inna mazde na parkungu u nich tez tak miala, wspolczuje klientowi) , a przy skladaniu zderzaka tylnego (zdejmowali do konserwacji balki) zle ja zlozyli i mi sie rysowala przy zamykaniu, poza tym bylo brak mnostwo spinek i kolkow a podkreslalem kilka razy zeby wymienili do doplace. Ogolnie gorszej firmy nie widzialem. Jest tylko jedno slowo na nich PARTACZE, NIEPOLECAM. Auto stalo u nich ponad 2 tygodnie i na szybkiego na koniec go skladali, poza tym czuje ze naciagneli mnie na kase bo ostro sobie zazyczyl, na zdanie ze przeciez u nich na stronie nie bylo takich cen nawet dla SUWów (mó kompakt) to uslyszalem odpowiedz ze to sa ceny nieaktualne, a zaplacilem wiecej niz topowa cena w dodatku NETTO!!!. Omijac to cos szerokim łukiem, bedziecie mi wdzieczni, bo i przy wysylaniu zdjec (gwarancja rzekomo 5lat) na mejla to sie opoznial tlumaczac min. ze mu sie zepsul USB  w kompie, no masakra. Gdybym wiedzial w zyciu bym tam nie pojechal, brak szacunku nie tylko do auta ale tez do klienta.

Edytowane przez sobol67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie nie skorzystałem z ich usługi ale się przymierzałem. Zrezygnowałem jak zobaczyłem że tuż obok siebie działają dwie firmy zajmujące się tym samym i wzajemnie sobie podkradając treści do stron www i mediów społecznościowych. Myślałem z początku ze to jedna i ta sama firma, bo ten sam adres, bo ten sam zakres usług. Po przyjechaniu na miejsce i rozmowie uznałem że ryzyko jest zbyt duże. Następnie potwierdziłem moje najgorsze przeczucia u swojego blacharza/lakiernika 

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...