Skocz do zawartości

Legacy IV 2.0 nie odpala


Groot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Subaru Legacy 2.0 z 2007 r. Pech chciał że została uszkodzona z prawej strony. Po złożeniu wszystkiego w całość auto nie odpala. Na interfejsie wyskakuje błąd czujnika uderzeniowego prawego przodu. Czujnik został wymieniony ale dalej nie chce odpalić. Kręci i kręci ale nie chce chwycić. 
Trzeba wykasować błąd czujnika? Ponieważ ciągle świeci. Dla przykładu odłączyłem drugi i też świeci teraz. Nie można skasować zwykłym interfejsem. 
Nie wiem gdzie szukać dalej przyczyny. 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "crasha" w airbagu robiłeś? SRS świeci? Niektóre samochody nie odpalą gdy się nie zresetuje pamięci kolizji w SRS. Sterownik będzie na tunelu środkowym.  Bez wyjęcia ciężko go wyczyścić w zasadzie niewiele sterowników tak się da.

20180510_170401.jpg

Edytowane przez Bulkake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airbag świeci ale gaśnie kiedy próbuje odpalić auto. Po wypięciu kostek z modułu dalej nie udało mi się. Dziś będę próbował przepustnice otworzyć ręcznie może ona coś nie łapie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd pokazuje nr 31 i 32. Wyczytałem trochę ze nie są to błędy od czujnika tylko 31 to czujnik położenia przepustnicy i 32 to sonda lamdba nr 1 z prawej strony. Pozostaje mi sprawdzać czyścić i działać dalej 

Znalazłem rozwiązanie umieszczam dla innych szukających. Przeczyscilem przepustnice i sondę oraz dla poprawy połączeń wtyczek użyłem spray do wtyczek. Auto odpala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...