Jump to content

Legacy IV 2.0 nie odpala

Groot
 Share

Recommended Posts

Witam. Posiadam Subaru Legacy 2.0 z 2007 r. Pech chciał że została uszkodzona z prawej strony. Po złożeniu wszystkiego w całość auto nie odpala. Na interfejsie wyskakuje błąd czujnika uderzeniowego prawego przodu. Czujnik został wymieniony ale dalej nie chce odpalić. Kręci i kręci ale nie chce chwycić. 
Trzeba wykasować błąd czujnika? Ponieważ ciągle świeci. Dla przykładu odłączyłem drugi i też świeci teraz. Nie można skasować zwykłym interfejsem. 
Nie wiem gdzie szukać dalej przyczyny. 
Pozdrawiam

A "crasha" w airbagu robiłeś? SRS świeci? Niektóre samochody nie odpalą gdy się nie zresetuje pamięci kolizji w SRS. Sterownik będzie na tunelu środkowym.  Bez wyjęcia ciężko go wyczyścić w zasadzie niewiele sterowników tak się da.

20180510_170401.jpg

Edited by Bulkake

Airbag świeci ale gaśnie kiedy próbuje odpalić auto. Po wypięciu kostek z modułu dalej nie udało mi się. Dziś będę próbował przepustnice otworzyć ręcznie może ona coś nie łapie. 

Błąd pokazuje nr 31 i 32. Wyczytałem trochę ze nie są to błędy od czujnika tylko 31 to czujnik położenia przepustnicy i 32 to sonda lamdba nr 1 z prawej strony. Pozostaje mi sprawdzać czyścić i działać dalej 

Znalazłem rozwiązanie umieszczam dla innych szukających. Przeczyscilem przepustnice i sondę oraz dla poprawy połączeń wtyczek użyłem spray do wtyczek. Auto odpala