Jump to content

Legacy IV 2.0 nie odpala


Groot
 Share

Recommended Posts

Witam. Posiadam Subaru Legacy 2.0 z 2007 r. Pech chciał że została uszkodzona z prawej strony. Po złożeniu wszystkiego w całość auto nie odpala. Na interfejsie wyskakuje błąd czujnika uderzeniowego prawego przodu. Czujnik został wymieniony ale dalej nie chce odpalić. Kręci i kręci ale nie chce chwycić. 
Trzeba wykasować błąd czujnika? Ponieważ ciągle świeci. Dla przykładu odłączyłem drugi i też świeci teraz. Nie można skasować zwykłym interfejsem. 
Nie wiem gdzie szukać dalej przyczyny. 
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A "crasha" w airbagu robiłeś? SRS świeci? Niektóre samochody nie odpalą gdy się nie zresetuje pamięci kolizji w SRS. Sterownik będzie na tunelu środkowym.  Bez wyjęcia ciężko go wyczyścić w zasadzie niewiele sterowników tak się da.

20180510_170401.jpg

Edited by Bulkake
Link to comment
Share on other sites

Airbag świeci ale gaśnie kiedy próbuje odpalić auto. Po wypięciu kostek z modułu dalej nie udało mi się. Dziś będę próbował przepustnice otworzyć ręcznie może ona coś nie łapie. 

Link to comment
Share on other sites

Błąd pokazuje nr 31 i 32. Wyczytałem trochę ze nie są to błędy od czujnika tylko 31 to czujnik położenia przepustnicy i 32 to sonda lamdba nr 1 z prawej strony. Pozostaje mi sprawdzać czyścić i działać dalej 

Znalazłem rozwiązanie umieszczam dla innych szukających. Przeczyscilem przepustnice i sondę oraz dla poprawy połączeń wtyczek użyłem spray do wtyczek. Auto odpala 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...