Jump to content

TMC / V-Traffic

Recommended Posts

Witam,

W ostatnich Plejadach pojawił się lakoniczny artykuł o udostępnieniu TMC dla zintegrowanych nawigacji poprzez firmę/usługi firmy V-Traffic

Czy mogę prosić o informacje jakich aut i kiedy będzie dotyczyła ta usługa.

Czy będzie dostępna via FM czy DAB+?

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/cyfrowe-tmc-w-polsce/kb1jj4

Z poważaniem,

Tomek

• Upvote 1

TMC dostępne jest w tegorocznych modelach z nową stacją multimedialną (ta co wspiera Android Auto i Car Play) 8". W przeciwieństwie do nawigacji poprzednich nie znalazłem żadnych ustawień dotyczących TMC przy radiu, więc nie wiem czy idzie po FM tylko czy po DAB również (ale u nas i tak chyba nie ma dostawcy DAB z taką treścią). 

@sierot mi chodziło o rocznik modelowy MY18 czyli końcówka produkcji 2017 i późniejsze. Na 100% nowe XV i Impreza gdzie jest nowy system multimedialny. Z tego co pamiętam (faktycznie nie chciało mi się zaglądnąć nawet przez szybę w salonie) to Forester i Outback też miały dostać system multimedialny z licencją aktywującą tę funkcję na terenie naszego kraju.

Dzień dobry,

Technologia TMC odbierająca zarówno płatne jak i bezpłatne komunikaty jest dostępna w modelach XV 18MY, Impreza 18MY, Outback 18MY oraz BRZ 18MY.

Powyższe modele są wyposażone w stacje multimedialne 3. generacji - marki Harman Kardon (prosimy nie mylić z systemem nagłośnienia).

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny