Skocz do zawartości

Mój Outback z Kanady


drzemlik

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaż fotę :)

Chyba tylko to drugie, bo dostęp do kołków w klapie Forysia, na tyle żeby je ścisnąć i wypchnąć  jest zerowy bez mocno specjalistycznych narzędzi. 
EDIT:
mam i ja, ścinałem kołki od zewnątrz, niestety zrobiłem jedną ryskę, ale się wypoleruje. Odamerykanizowałem Forysia na dobre, durnego znaczka PZEV też już nie ma.  
:hi:przepraszam [mention=31483]drzemlik[/mention] za OT w wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Testuję już moją "nową" furkę od miesiąca i pragnę się podzielić wrażeniami.

Naprawiony został chyba dobrze. Nic nie odstaje. Co najważniejsze nic nie stuka i przy prędkości 150km/h nic się nie trzęsie. Szybciej nie jechałem.

IMG_20180929_090720.jpg

IMG_20180929_090802.jpg

IMG_20180929_090823.jpg

IMG_20180929_090948.jpg

IMG_20180929_091027.jpg

IMG_20180929_091108.jpg

IMG_20180929_091131.jpg

Jak widać na fotkach, byłem już na rybkach nad Wisłą. Na łące pokręciłem się trochę szybciej, ale bączków nie umiem wykonywać i poza tym pies mi fruwał w bagażniku. Pewnie średnio mu się podobało.

Założyłem instalację gazową i na razie ze spalania jestem zadowolony - ok. 14-15 miasto, ok. 11 trasa.

Na wskazaniu komputera średnie spalanie - pokazuje prawie 3 litry mniejsze zużycie. Nie jest to dla mnie istotne.

Mam jednak prośbę. Na jednym ze zdjęć jest zapalona kontrolka żółta od poduszki pasażera.

Jak pasażer siądzie na fotelu to znika znak x, ale kontrolka dalej się świeci na żółto. Czy tak powinno być?

 

Wymieniłem olej w skrzyni. To spory wydatek - 950zł.

Zastanawiam się nad zabezpieczeniem antykorozyjnym.

Jestem laikiem i nie wiem jak to się wykonuje profesjonalnie, ale mam wątpliwości czy jak są obecnie małe ślady korozji na podwoziu to czy firma tylko myje to podwozie czy oczyszcza tą korozję i dopiero nakłada specyfiki.

Zadowolenie z jazdy ogromne. Wcześniej miałem Mitsubishi V6- 161KM i podobny moment obrotowy, ale ten przyśpiesza trochę lepiej i jest przy tym bardziej cichy.

Nie wspomnę o podjeżdżaniu pod krawężniki. Rewelacja.

Mały minus to widoczność do tyłu, przy parkowaniu. Przyzwyczaję się. Obecnie przy parkowaniu tyłem zawsze mam zapas jednego metra. Kwestia wprawy.

Połączenie przez bluetooth- na razie nie chce sczytać mojego, ale jakoś to z czasem ogarnę.

I koniecznie muszę obszyć kierownicę skórą.

Cały jestem w skowronkach, że obyło się bez nieprzewidzianych wydatków, dziwnych niespodzianek itp.

Frajda z jazdy jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest trochę inna sygnalizacja, ale jeśli nie ma pasażera lub ma niezapięte pasy!!! to świeci się komunikat o wyłączonej poduszce, przy zapięciu pasów wszystko powinno być ok (może kontrolka bez X oznacza aktywną poduszkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, drzemlik napisał:

Na jednym ze zdjęć jest zapalona kontrolka żółta od poduszki pasażera.

Jak pasażer siądzie na fotelu to znika znak x, ale kontrolka dalej się świeci na żółto. Czy tak powinno być?

 

Myślę, że jest ok. W wersji europejskiej w tym modelu nie było tego patentu, ale w MY15 wygląda to jak na poniższych fotach.

 

Na pierwszym zdjęciu fotel pasażera jest pusty, drugie zrobiłem po zajęciu miejsca pasażera i zapięciu pasów.

 

FDC1D64F-F2B7-4D48-9A77-767090C675E2.jpeg

E9A5737A-905A-4F6A-A767-DB914CA3A448.jpeg

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak @Sabaru uruchamia samochód ze mną w fotelu pasażera, to mamy obrazek 2.

Jak @Sabaru uruchamia samochód beze mnie w fotelu pasażera (bo idę otworzyć bramę :D), to mamy obrazek 1, i niestety nie przechodzi w 2. Pomaga zgaszenie sinika (ze mną na fotelu) i ponowne uruchomienie.

Fenomen: jak ktoś się dosiądzie na światłach, to rozpędzasz samochód, walisz w nieruchomą przeszkodę i delikwenta nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując.

Poduszkę mam aktywną i jest właściwa sygnalizacja -tego faktu.

Mój mechanik, po podłączeniu do komputera, też powiedział mi, że wszystko ok.

Dziwię się tylko bo w sumie kontrolki od poduszek są dwie. Po stronie kierowcy gaśnie zaraz po aktywacji poduszki, a po stronie pasażera nie.

Logicznie nie potrafię znaleźć odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2018 o 14:49, BazaN napisał:

u kierowcy świadczy o aktywacji systemu, a pasażera jest aktywowana przez czujnik nacisku w fotelu+zapięty pas. Chodzi chyba o masę i ewentualne przewożenie fotelika z dzieckiem.

W US nie wolno montowac fotelikow na przednim siedzeniu...  te kontrolki to wynik pracy amerykaniskich prawnikow.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...