Jump to content
Sign in to follow this  
SkiiT

Felgi 18stki do GTKA

Recommended Posts

Witam , przymierzam się do kupienia bucików do Subaru Imprezy GT Turbo . i teraz mam upatrzone buciki ROTA TORQUE 18cali 8j , ET 48 z oponami Semi-slick Federal 959RS 225/40/18 i teraz moje pytanko jest takie czy będą tarły przy max skręcie kół ? ( w niedalekiej przyszłości , w sumie jak ogarnę blachę , mam zamiar wrzucić gwint + poli) wiec też prosił bym o jakieś mądre słowo/ podpowiedz w tą stronę . Pozdro

dobra wpisałem dane wszystko , ale dalej nic nie wynika mi z niego czy przy max skręcie osi przedniej będą mi obcierały ;) 

Przy tym rozmiarze to tył bezie darł o nadkola , wyglądać to będzie też słabo
Max co można wpakować do Gt to 215/45/17 przy 8" feldze i et 48

to chyba wpadnie 17" 7j et 40 od Enkei i oponka 205/40/17 . nie powinno nic obcierać mi sie wydaje wtedy ? 

Ja mam 18 215/40/18 i z tyl wyklepane od wewnatrz ranty. Lecz na zwyklym zawiasia i tak tarlo teraz mam full poli i gwint. I nawet przy poslizgach nic nie obciera. 

Miałem 18/7,5 z ET48 oponą 215/40 i nie tarło na seryjnym zawiasie, bez zaklepywania nadkoli. Ale nie polecam takiego zestawu. Po pierwsze nie wygląda to jakoś najwspanialej - stoi trochę jak "koza" - 18 jest za duża do Gt'ka i widać tą dysproporcję do zgrabnego nadwozia. Po drugie to się nie prowadzi. Najlepszy zestaw do GT'ka to 17, z oponą 205/45. I wygląda i się prowadzi. Fota na 18.

Gt moj.jpg