Skocz do zawartości

Gin Hayate - zabytkowe Subaru XT


Guliwer

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, pegi napisał:

Lampy Harman Kardon?

Tylko do takiego pudła weszły części, gdyż nie mam jeszcze regałów dedykowanych podzespołom samochodu. A przecież HK jest w Subaru ;)

 

10 godzin temu, pegi napisał:

Odnawiałeś je jakoś, czy tak ładnie zachowane?

Ładnie zachowane, a i @Sabaru miała w tym swój udział.

 

11 godzin temu, przemekka napisał:

kupiłeś puzzle Subaru.

Tak wyszło -_-

 

11 godzin temu, elmo napisał:

Lego Subaru. Mój mokry sen

Może nie Lego, ale raczej zabawa w chowanego :icon_205:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2018 o 20:28, Guliwer napisał:

Sprawdzam szyby

Mam nadzieję, że dobrze zacytuję mojego Guru, który już od paru miesięcy pracuje nad moim projektem: po lakierowaniu, przy wklejaniu szyby coś poszło nie tak i postała nieduża nieszczelność. Przez nią sączyła się wilgoć i pracowała nad blachą. Blacha długo się broniła, aż poległa i zarudziała, a potem powstał purchel, który bezczelnie się rozrastał, a że nie miał gdzie, parł na szybę, aż ta pękła. Jest już nowa, ale przy okazji mechanizm wycieraczek poprosił o atencję. Operacja wciąż trwa:

image.png.6a934390d947360ae110ebe66f69b4b1.png

image.png.ef14dcc518e9791b75e151c6c820750a.png

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Guliwer zmienił(a) tytuł na Gin Hayate - zabytkowe Subaru XT

Jak już wiadomo z mojego innego tematu na Forum, XT wylądował u mnie w garażu dwa tygodnie temu:

image.png.483689b1729d69aa7072e6300c562de7.png

 

i oto stoją dwa XT obok siebie: 1987 i 2017 (można powiedzieć, że mamy garaż Subaru XT only :D):

image.thumb.png.2e8be4953714af966e7f1f8454f3bed0.png

 

Nastąpiła krótka przerwa, gdyż musiałem wydać Córkę :yahoo:, ale zaraz potem postanowiłem zakończyć projekt w taki sposób, w jaki obiecałem Sprzedającemu. Ledwo zdążyłem, ale udało się: dokładnie 31 lat po pierwszej rejestracji, Gin Hayate dostał w prezencie urodzinowym:

image.thumb.png.e14c7fb1cf1aa2eb46cf617c5c516f8d.png

image.thumb.png.c5d9f3ca003bbdc116793ab90e4f006a.png

  • Super! 15
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo, bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

Trzeba jakoś ruszyć te nasze klasyki i się spotkać ;)

Był taki plan na ten rok, ale nie wydało z remontami ;) Tak pośrodku, to chyba Kielce :D

p.s. leje, a miałem dzisiaj się przejechać :censored: taki urok posiadania zabytku :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, llkuba napisał:

Poznań -_-.

Jakoś kiepsko wygląda na środek geograficzny, no może jako Pępek :P ale może Nostalgiczne Plejady rozpoczniemy w Mateczniku, czyli w Krakowie, a potem każdy z nas będzie organizował kolejne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Guliwer napisał:

Jakoś kiepsko wygląda na środek geograficzny, no może jako Pępek :P ale może Nostalgiczne Plejady rozpoczniemy w Mateczniku, czyli w Krakowie, a potem każdy z nas będzie organizował kolejne. 

Niestety mogę być tylko oglądającym bo nie mam klasyka. 

 

Według mnie Łódź ale to trzeba dogadać z osobami które mają klasyki. Możliwe, że nawet z weekendowym noclegiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Guliwer napisał:

p.s. leje, a miałem dzisiaj się przejechać :censored: taki urok posiadania zabytku :ok:

Nie ma, że leje. W życiu trza twardym być....itd :biglol:

Jak jedziesz w Polskę nigdy nie wiesz co będzie. Mój już wiele rzeczy przeżył;) i ja w nim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, trzymek napisał:

Jak jedziesz w Polskę nigdy nie wiesz co będzie.

No niby racja, ale laweta plus pokrowiec to też wyjście - noblesse oblige ;) poza tym @elmo rozszyfrował moją blachę jako: Rdza Je Subaru, to trzeba uważać :biglol:.

 

Wersja Sprzedającego to:

Racing

Japan

Subaru

1'st

Unit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, chojny napisał:

To Łódź to w sumie fajny pomysł i jest tam SJS, wiec w sumie... by można pomyśleć o czymś bardziej zabawowo-towarzyskim w sensie spota z miejscem do jazdy ;)

Ten tor ? 

 

https://devil-cars.pl/tor/lodz?gclid=CjwKCAjwwo7cBRBwEiwAMEoXPHY1R4iM1OUWuGpXo5Ho3nEuNCIbZ21RjfLwVhCXl367XfRNItBdIBoCqZgQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim zabytkiem, to jednak trzeba bardzo uważać:

Cytat

USTAWA
z dnia 23 lipca 2003 r.
o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami


Art.28.

1.  Niezależnie  od  obowiązków  wynikających  z opieki    nad zabytkami, określonych w art.5, właściciel lub posiadacz zabytku wpisanego do rejestru  lub  zabytku  znajdującego  się  w wojewódzkiej  ewidencji  zabytków zawiadamia wojewódzkiego konserwatora zabytków o:
1) uszkodzeniu, zniszczeniu, zaginięciu lub kradzieży zabytku, nie później niż w terminie 14 dni od dnia powzięcia wiadomości o wystąpieniu zdarzenia;
2) zagrożeniu dla zabytku, nie później niż w terminie 14 dni od dnia powzięcia wiadomości o wystąpieniu zagrożenia;
3) zmianie  miejsca  przechowania  zabytku  ruchomego  w terminie miesiąca od dnia nastąpienia tej zmiany;
4) zmianach dotyczących stanu prawnego zabytku, nie później niż w terminie miesiąca od dnia ich wystąpienia lub powzięcia o nich wiadomości.

 

Art.108.
1. Kto  niszczy  lub  uszkadza  zabytek,  podlega  karze  pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
2.Jeżeli sprawca  czynu  określonego  w ust.  1 działa  nieumyślnie,  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

:wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kambol napisał:

Z takim zabytkiem, to jednak trzeba bardzo uważać:

Ja bym to ujął inaczej: na taki zabytek to trzeba uważać. Nie to, żebym teraz spał spokojniej, ale odczuwam większy komfort posiadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Chodziło mi o to, że w razie uszkodzenia zabytkowego pojazdu z naszej winy można się narazić na (lub nawet są nieuniknione) sankcje karne (art. 108), a przynajmniej tak to wygląda w teorii.

Ale XT i jego kierowcy życzę przynajmniej 100 bezkolizyjnych lat. :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...