Jump to content

Justy 1.2 91 rok - łańcuszek i ślizgacz

uwak
 Share

Recommended Posts

Witam

Dopadł mnie remont silnika - powoli zbieram graty i mam jedno pytanie.

Jest tam łańcuszek balansujący który napędza zarówno pompę wody i oleju ...a sam ma taki "ślizgacz"

Niestety ślizgacze dostępne gdziekolwiek (dokładnie to w subaru jakby ktoś szukał ) są w 2 wymiarach (węższy i szerszy )

Który pasuje i jak to zweryfikować (poza organoleptycznie - bo płynie taki ślizgacz około 3..4 tygodni - wolałbym go dać od razu mechanikowi niż żeby po otwarciu silnika samochód stał miesiąc i czekał).

ps Jakby ktoś szukał różnych gratów (także pierścieni panewek i innych ) mogę powiedzieć gdzie są ....nawet za ile i na kiedy (bo przez ostatnie 2 miesiące je zbieram :) )

nie znalazłem jeszcze ASO Subaru, które miałoby chociaż katalog części do Justy KAD, nie mówiąc już o dobieraniu czegokolwiek po VINie

odnośnie łańcucha i ślizgu dane poniżej

BTW można dobrać łańcuch z czego innego - przerabiałem kiedyś temat - pomniejszałem też zębatkę pompy oleju żeby zwiększyć jej obroty, a w rezultacie ciśnienie oleju; musiałem też skrócić łańcuch i dobrać zapinkę. Działa już kilkanaście tyś km i jestem zadowolony z efektu

image.png.4a636c79c53126b30138725ea8e1eb08.png

kolego Owad - jakby aso potrafiło - nie pisałbym posta .....naprawdę tą ścieżkę mam wypracowaną - ja chodzę do intercarsu z suwmiarką bo oni sami nie mają np ....a aso subaru ...jest bardzo pomocne ale części szuka na rosyjskich stronach a potem w japoni do justy - to nie nowy plastykowy forester żeby silniki disla leżały na stocku ....

Łańcuszek btw - nie jest problemem - tylko ślizgacz - do ef10/ef12 są 2 i różnią się szerokością / grubością - tego nie jestem w stanie rozgryźć przed rozebraniem .....

Jasin -  a jak poradziłeś sobie z wyważeniem ? - łańcuszek chyba nie jest jednorodny ?

Edited by uwak