Skocz do zawartości

Justy 1.2 91 rok - łańcuszek i ślizgacz


uwak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dopadł mnie remont silnika - powoli zbieram graty i mam jedno pytanie.

Jest tam łańcuszek balansujący który napędza zarówno pompę wody i oleju ...a sam ma taki "ślizgacz"

Niestety ślizgacze dostępne gdziekolwiek (dokładnie to w subaru jakby ktoś szukał ) są w 2 wymiarach (węższy i szerszy )

Który pasuje i jak to zweryfikować (poza organoleptycznie - bo płynie taki ślizgacz około 3..4 tygodni - wolałbym go dać od razu mechanikowi niż żeby po otwarciu silnika samochód stał miesiąc i czekał).

 

ps Jakby ktoś szukał różnych gratów (także pierścieni panewek i innych ) mogę powiedzieć gdzie są ....nawet za ile i na kiedy (bo przez ostatnie 2 miesiące je zbieram :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem jeszcze ASO Subaru, które miałoby chociaż katalog części do Justy KAD, nie mówiąc już o dobieraniu czegokolwiek po VINie

odnośnie łańcucha i ślizgu dane poniżej

 

BTW można dobrać łańcuch z czego innego - przerabiałem kiedyś temat - pomniejszałem też zębatkę pompy oleju żeby zwiększyć jej obroty, a w rezultacie ciśnienie oleju; musiałem też skrócić łańcuch i dobrać zapinkę. Działa już kilkanaście tyś km i jestem zadowolony z efektu

 

image.png.4a636c79c53126b30138725ea8e1eb08.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Owad - jakby aso potrafiło - nie pisałbym posta .....naprawdę tą ścieżkę mam wypracowaną - ja chodzę do intercarsu z suwmiarką bo oni sami nie mają np ....a aso subaru ...jest bardzo pomocne ale części szuka na rosyjskich stronach a potem w japoni do justy - to nie nowy plastykowy forester żeby silniki disla leżały na stocku ....

 

 

Łańcuszek btw - nie jest problemem - tylko ślizgacz - do ef10/ef12 są 2 i różnią się szerokością / grubością - tego nie jestem w stanie rozgryźć przed rozebraniem .....

Jasin -  a jak poradziłeś sobie z wyważeniem ? - łańcuszek chyba nie jest jednorodny ?

 

Edytowane przez uwak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...