Jump to content

Hak Forester SF

pajac_am
 Share

Recommended Posts

Hej,

Problem jest taki, ze w dowodzie rejestracyjnym mam wbity hak, natomiast na aucie pozostaly blachy przykrecone do podluznic, a brakuje tej poprzecznej belki z samym hakiem.

Na przegladach sie nie czepiaja, ale hak i tak chce zalozyc.

Schody zaczely sie gdy podjechalem do majstrow od montazu hakow. Mowia ze sruby trzymajace te blachy przykrecone do podluznic sa tak zardzewiale, ze nie chca tego ruszac i najlepiej jakbym znalazl sama belke z hakiem ktora spasuje do tych moich mocowan po starym haku.

Pytania:

1. Czy w podluznicach sa gwinty, czy moze jakos od gory sa nakretki i mozna smialo uciac te sruby, zeby zalozyc caly kompletny hak?

2. Jezeli mam hak juz wbity w dowod to czy musze miec tabliczke homologacyjna? Bo jak nie musze to kupilbym sam hak, a te poprzeczna belke moge wyspawac na wymiar pod te blachy, ktore mam na aucie.

3. Jak z wiazka? Od spodu widzialem, ze wystaja kable zaizolowane tasma, ale jak z ta iloscia pinow? Chcialbym zalozyc bagaznik rowerowy.

Cześć.Zakładałem w tamtym roku haka do forestera sf 99r (przed liftem). Hak firmy PPUH Auto-Hak ze Słupska.

Dla pewności mam przed oczami instrukcję montażu, przypominam sobie i widze w instrukcji że te blachy do podłużnic przykręcone są na dwa sposoby tzn (pisząc opisuję jedną z blach np lewą)

1- jedna śruba+tuleja+nakrędka przed podłużnicę i podłogę bagarznika

2 - conajmniej po dwie śruby wkręcone w jakieś oryginalne gniazda w podłużnicach ( z lewej strony auta te dwie śruby trzymają blachę haka i wieszak do tłumika końcowego) 

Tak czy srak jeśli nie da sie tego wszystkiego wykręcić to lepiej nie ruszać tych wszystkich śrób i dorobić tak jak mówisz tę Belkę z hakiem i w kręcić w blachy  ktore są zamontowane lub kupić haka kompletnego i niestety te elementy ktore już masz zamontowane schować albo oddać na złom a wkręcić tylko to czego Ci brakuje czyli belki i haka z kulą.

Chcialem dodać fotki instrukcji montażu ale mam jakieś problemy.