Skocz do zawartości

Hak Forester SF


pajac_am

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Problem jest taki, ze w dowodzie rejestracyjnym mam wbity hak, natomiast na aucie pozostaly blachy przykrecone do podluznic, a brakuje tej poprzecznej belki z samym hakiem.

Na przegladach sie nie czepiaja, ale hak i tak chce zalozyc.

Schody zaczely sie gdy podjechalem do majstrow od montazu hakow. Mowia ze sruby trzymajace te blachy przykrecone do podluznic sa tak zardzewiale, ze nie chca tego ruszac i najlepiej jakbym znalazl sama belke z hakiem ktora spasuje do tych moich mocowan po starym haku.

Pytania:

1. Czy w podluznicach sa gwinty, czy moze jakos od gory sa nakretki i mozna smialo uciac te sruby, zeby zalozyc caly kompletny hak?

2. Jezeli mam hak juz wbity w dowod to czy musze miec tabliczke homologacyjna? Bo jak nie musze to kupilbym sam hak, a te poprzeczna belke moge wyspawac na wymiar pod te blachy, ktore mam na aucie.

3. Jak z wiazka? Od spodu widzialem, ze wystaja kable zaizolowane tasma, ale jak z ta iloscia pinow? Chcialbym zalozyc bagaznik rowerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Zakładałem w tamtym roku haka do forestera sf 99r (przed liftem). Hak firmy PPUH Auto-Hak ze Słupska.

Dla pewności mam przed oczami instrukcję montażu, przypominam sobie i widze w instrukcji że te blachy do podłużnic przykręcone są na dwa sposoby tzn (pisząc opisuję jedną z blach np lewą)

1- jedna śruba+tuleja+nakrędka przed podłużnicę i podłogę bagarznika

2 - conajmniej po dwie śruby wkręcone w jakieś oryginalne gniazda w podłużnicach ( z lewej strony auta te dwie śruby trzymają blachę haka i wieszak do tłumika końcowego) 

Tak czy srak jeśli nie da sie tego wszystkiego wykręcić to lepiej nie ruszać tych wszystkich śrób i dorobić tak jak mówisz tę Belkę z hakiem i w kręcić w blachy  ktore są zamontowane lub kupić haka kompletnego i niestety te elementy ktore już masz zamontowane schować albo oddać na złom a wkręcić tylko to czego Ci brakuje czyli belki i haka z kulą.

 

Chcialem dodać fotki instrukcji montażu ale mam jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...