Skocz do zawartości

blenda klapy tyl legacy IV


bobo210

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcialbym powitac wszystkich jako ze to jest moj pierwszy post. 

 

Jednoczesnie mam pytanie odnosnie blendy klapy tyl w legacy wagon IV (rok 2004 ). 

Czy ma ktos jakis patent jak ja odkrecic urwania jej zaczepow? 

Przeszukalem googla i wiele linkow ale nie bylo rozwiazania. Czy macie jakie patenty w przypadku urwania zaczepow ich regeneracje? 

Pytam bo potrzebuje sie dostac do klamki klapy tył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bobo210 napisał:

Witam,

 

Chcialbym powitac wszystkich jako ze to jest moj pierwszy post. 

 

Jednoczesnie mam pytanie odnosnie blendy klapy tyl w legacy wagon IV (rok 2004 ). 

Czy ma ktos jakis patent jak ja odkrecic urwania jej zaczepow? 

Przeszukalem googla i wiele linkow ale nie bylo rozwiazania. Czy macie jakie patenty w przypadku urwania zaczepow ich regeneracje? 

Pytam bo potrzebuje sie dostac do klamki klapy tył 

Jak już się dostaniesz do tej klamki, to podaj przepis na jej długotrwałą regenerację. Też już czasem muszę klamkę "odbić", więc niedługo rozbieranko i czyszczenie, smarowanie, składanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, remuch napisał:

Odkrecasz normalnie długimi nasadkami, chyba 8. Samych śrub jest coś ok 10

 

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Samo dostanie nie jest czasochlonne - problem w tym ze dluga nasadka zrywa mocowanie tej blendy bo nakretki sa zapieczone a nie ma jak tam dojsc. WD-40 nie pomaga . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bobo210 napisał:

 

Samo dostanie nie jest czasochlonne - problem w tym ze dluga nasadka zrywa mocowanie tej blendy bo nakretki sa zapieczone a nie ma jak tam dojsc. WD-40 nie pomaga . 

WD-40 pomoże, tylko trzeba zabieg powtarzać przez trzy dni. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się dostaniesz do tej klamki, to podaj przepis na jej długotrwałą regenerację. Też już czasem muszę klamkę "odbić", więc niedługo rozbieranko i czyszczenie, smarowanie, składanie.
Ja poddałem zamek elektrolizie, długo czas miałem spokój, coś ok roku. Kilka dni temu znowu się zaczęło. Może teraz tylko przesmarowanie wystarczy

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przestała odbijać jakiś tydzień temu. Od zewnętrznej strony, przez rurkę popsiukałem najpierw typowym odrdzewiaczem (nie wd-40 które jest "do wszystkiego"), a potem preparatem konserwująco-naprawczym z dodatkiem teflonu marki cx-80. Praca klamki wróciła do normy. Teraz poczekam i zobaczę na jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, WOJO napisał:

Jak już się dostaniesz do tej klamki, to podaj przepis na jej długotrwałą regenerację. Też już czasem muszę klamkę "odbić", więc niedługo rozbieranko i czyszczenie, smarowanie, składanie.

 

Nie wiem, czy to długotrwała regeneracja, ale mam nadzieję, że na kilka lat wystarczy:

https://forum.subaru.pl/topic/55215-blokująca-się-klamka-bagażnika/?do=findComment&comment=2697178

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem to jakieś dwa miechy temu, chciałem się dostać do wycieraczki a przy okazji klamkę zrobiłem.

Faktycznie jest tam 10 śrub, u mnie bez problemu odeszły wszystkie. Reszta to boczki na zaczepach, wystarczy mocniej pociągnąć.

Sam mechanizm jest prosty, wyczyściłem go dokładnie z syfu ekstrakcyjną, najbardziej problematyczne są miejsca gdzie obudowa styka się z klamką - tam się gromadzi syf który blokuje klamkę.

 

M7zNqnD.jpg

 

TlTsDLU.jpg

 

CgLmdqN.jpg

 

8uebxzt.jpg

 

4Vp55AW.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Legacy 08 też się blokowała, miała w sumie już taki problem, że nawet nie reagowała na centralny. W sensie... coś tam się ruszało, ale drzwi bagażnika były zamknięte. Chciałem rozkręcać, ale ojciec wziął smar silikonowy w spreju, założył wężyk i "napchał" do środka od zewnątrz dość dużą ilość. Trochę wyciekło spod plastiku ale po kilku szarpnięciach i godzinach klamka chodzi jak nowa. Nie wiem na ile to pomoże, ale jeżeli komuś nie chce się rozbierać całego tyłu dla "głupiej" klamki to może i tak spróbować. ;)

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...