Jump to content

Głośna turbina FXT 2017

Lesiorip
 Share

Recommended Posts

Czy w waszych samochodach turbina szczególnie na zimnym w zakresie 1700 - 2500 też tak gwiżdże ? Mam mini też z turbiną i tam jej w ogóle nie słychać. W ASO twierdzą że to normalne ale im akurat wierze najmniej w tej kwestii. Mocy nie brakuje turbina daje ciśnienie max. 1.25 (przynajmniej tak pokazuje ten licznik na komputerze). Serwis oglądał wszystko i nie ma według nich żadnych nieszczelności.

23 godziny temu, Lesiorip napisał:

Czy w waszych samochodach turbina szczególnie na zimnym w zakresie 1700 - 2500 też tak gwiżdże ? Mam mini też z turbiną i tam jej w ogóle nie słychać. W ASO twierdzą że to normalne ale im akurat wierze najmniej w tej kwestii. Mocy nie brakuje turbina daje ciśnienie max. 1.25 (przynajmniej tak pokazuje ten licznik na komputerze). Serwis oglądał wszystko i nie ma według nich żadnych nieszczelności.

W FXT turbinę słychać najbadziej we wspomnianym przez Ciebie zakresie. Nagraj filmik to Ci powiemy czy to normalny odgłos :)

Jak gwiżdże to imho. jest nieszczelność na przewodach podciśnienia sterujących turbiną. Ja miałem taki efekt w 2'ch samochodach z turbo-spreżareczką i są takie ładne sportowe niebieskie przewody silikonowe, które mi zamontowali i nie gwiżdże już. A raz wystarczyło tylko docisnąć obejmę metalową takiego vacuum przewodu. A gwizd był taki jak byś ustami gwizdał coś takiego:

whistling1.jpg

hehe...

Edited by Zbyszek_
  • Haha 1

U mnie w XT MY16 zdiagnozowano wstępnie uszczelkę na kolektorze wydechowym. Objawy to syk gdy ciśnienie doładowania wzrasta do około 0.8 bar i więcej.

Czy to faktycznie przyczyna okaże się wkrótce.