Skocz do zawartości

Głośna turbina FXT 2017


Lesiorip

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w waszych samochodach turbina szczególnie na zimnym w zakresie 1700 - 2500 też tak gwiżdże ? Mam mini też z turbiną i tam jej w ogóle nie słychać. W ASO twierdzą że to normalne ale im akurat wierze najmniej w tej kwestii. Mocy nie brakuje turbina daje ciśnienie max. 1.25 (przynajmniej tak pokazuje ten licznik na komputerze). Serwis oglądał wszystko i nie ma według nich żadnych nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Lesiorip napisał:

Czy w waszych samochodach turbina szczególnie na zimnym w zakresie 1700 - 2500 też tak gwiżdże ? Mam mini też z turbiną i tam jej w ogóle nie słychać. W ASO twierdzą że to normalne ale im akurat wierze najmniej w tej kwestii. Mocy nie brakuje turbina daje ciśnienie max. 1.25 (przynajmniej tak pokazuje ten licznik na komputerze). Serwis oglądał wszystko i nie ma według nich żadnych nieszczelności.

W FXT turbinę słychać najbadziej we wspomnianym przez Ciebie zakresie. Nagraj filmik to Ci powiemy czy to normalny odgłos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gwiżdże to imho. jest nieszczelność na przewodach podciśnienia sterujących turbiną. Ja miałem taki efekt w 2'ch samochodach z turbo-spreżareczką i są takie ładne sportowe niebieskie przewody silikonowe, które mi zamontowali i nie gwiżdże już. A raz wystarczyło tylko docisnąć obejmę metalową takiego vacuum przewodu. A gwizd był taki jak byś ustami gwizdał coś takiego:

whistling1.jpg

 

hehe...

Edytowane przez Zbyszek_
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...