Jump to content

Puszka katalizatora

Adrian Foto
 Share

Recommended Posts

Witam.

Może ktoś kojarzy z foto, skąd taką puszkę wytrzasnąć? 

Ogólnie problem jest taki, że czasami na kilka sekund obroty nie chcą wstawać najczesciej 2 bieg (czym mocniej gaz się wciśnie tym gorzej, trzeba czekać aż "odpuści"), najczęściej to jak się auto zostawi na parkingu przy sklepie i odpali, albo na zimnym.

Może to zabity kat i trzeba to jakoś ogarnąć? Bo sonda lambda była wymieniana, poprawiło się ale problem powrócił (z mniejszą częstotliwością).

IMG_20180427_134642.jpg

IMG_20180427_134753.jpg

Chyba trzeba kombinować. Są firmy, które podmieniają katy. Na sportowe, drogo, lub na używki z gwarancją.  Wymieniałeś sondę. Czy jesteś pewien, że założono dobrą/właściwą ? Ja miałem w wolnossaku (160 KM) błąd drugiej sondy. Po dokładnym badaniu, okazało się, że winna była brudna przepustnica ! Dawała niewłaściwą dawkę paliwa. Raczej powietrza. Przepraszam. Tylko dokładne macanie problemu !

Edited by mz56

W dniu 3.05.2018 o 21:50, mz56 napisał:

Chyba trzeba kombinować. Są firmy, które podmieniają katy. Na sportowe, drogo, lub na używki z gwarancją.  Wymieniałeś sondę. Czy jesteś pewien, że założono dobrą/właściwą ? Ja miałem w wolnossaku (160 KM) błąd drugiej sondy. Po dokładnym badaniu, okazało się, że winna była brudna przepustnica ! Dawała niewłaściwą dawkę paliwa. Raczej powietrza. Przepraszam. Tylko dokładne macanie problemu !

Sondę wymieniał mechanik.

Przepustnicę czyściłem. 

W moim GC wolnossącym jest jedna lambda właśnie wkręcana w puszcze.

Może nigdy to wymieniane nie było i jest zabite. 

Edited by Adrian Foto