Skocz do zawartości

Puszka katalizatora


Adrian Foto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Może ktoś kojarzy z foto, skąd taką puszkę wytrzasnąć? 

 

Ogólnie problem jest taki, że czasami na kilka sekund obroty nie chcą wstawać najczesciej 2 bieg (czym mocniej gaz się wciśnie tym gorzej, trzeba czekać aż "odpuści"), najczęściej to jak się auto zostawi na parkingu przy sklepie i odpali, albo na zimnym.

 

Może to zabity kat i trzeba to jakoś ogarnąć? Bo sonda lambda była wymieniana, poprawiło się ale problem powrócił (z mniejszą częstotliwością).

IMG_20180427_134642.jpg

IMG_20180427_134753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba kombinować. Są firmy, które podmieniają katy. Na sportowe, drogo, lub na używki z gwarancją.  Wymieniałeś sondę. Czy jesteś pewien, że założono dobrą/właściwą ? Ja miałem w wolnossaku (160 KM) błąd drugiej sondy. Po dokładnym badaniu, okazało się, że winna była brudna przepustnica ! Dawała niewłaściwą dawkę paliwa. Raczej powietrza. Przepraszam. Tylko dokładne macanie problemu !

Edytowane przez mz56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2018 o 21:50, mz56 napisał:

Chyba trzeba kombinować. Są firmy, które podmieniają katy. Na sportowe, drogo, lub na używki z gwarancją.  Wymieniałeś sondę. Czy jesteś pewien, że założono dobrą/właściwą ? Ja miałem w wolnossaku (160 KM) błąd drugiej sondy. Po dokładnym badaniu, okazało się, że winna była brudna przepustnica ! Dawała niewłaściwą dawkę paliwa. Raczej powietrza. Przepraszam. Tylko dokładne macanie problemu !

 

Sondę wymieniał mechanik.

Przepustnicę czyściłem. 

W moim GC wolnossącym jest jedna lambda właśnie wkręcana w puszcze.


Może nigdy to wymieniane nie było i jest zabite. 

 

Edytowane przez Adrian Foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...