Skocz do zawartości

Rozrząd Ej20 turbo


dragon666666

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrałem się za rozrząd i napotkałem na przeszkodę w postaci nie dającej się ściągnąć zębatki na wale. Niestety nie dysponowałem ściągaczem z tak małymi ramionami żeby chwycić zębatkę. Pytanie czy ktoś z Was miał przygodę ze sciągnięciem zębatki ?? Jakiego ściągacza użyć ?? Reszta poszła bez większych problemów , do kół rozrządu miałem specjalny klucz ale co się nameczylem żeby to ruszyć :angry: pękł mi imbus , musiałem rzeźbić i dorabiać klucze . To samo przy zakładaniu paska rozrządu, bez unieruchomienia kół zębatych z prawej strony się nie obędzie . Podchodziłem X razy i udało mi się dopiero po blokadzie . Na deser kilka zdjęć jak wyglądał u mnie rozrząd. Pasek już się ścierał :). Pełno zmielonej gumy . O dziwo zimeringi na walkach rozrządu wyglądały jak nowe , ale postanowiłem je wymienić za jednym razem. Jedyne czego nie udało mi się wymienić to simering na pompie . 

2B011D11-1E6A-4672-B9A3-07D753206CE8.jpeg

A01893DE-57B2-4779-AAE0-6D8795039575.jpeg

540CB2A4-19A1-4FA4-A510-5809D3A09BA2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz problem z osiowością rolek - może ktoś "naprawiał" gwint w bloku? Sprawdź koniecznie przed złożeniem bo zdrowo to nie wygląda.

Na zapieczone koło rozrządu na wale pomaga 24-48h w WD40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, house_1 napisał:

Chyba masz problem z osiowością rolek - może ktoś "naprawiał" gwint w bloku? Sprawdź koniecznie przed złożeniem bo zdrowo to nie wygląda.

Na zapieczone koło rozrządu na wale pomaga 24-48h w WD40.

Jak teraz wszystko złożyłem to jest Ok. Pasek idzie na srodeczku. Dzięki za radę z WD ale tez nie mogę tyle czekać bez gwarancji powodzenia. Stawiam na ściągacz lub myśle żeby w pierwszej kolejności klin spróbować usunąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...