Skocz do zawartości

Jestem w krainie Subaru - co wybrać w kategorii wiekowej 15 lat i więcej


calibra71207

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie,

 

Mija sporo czasu odkąd tutaj byłem jeżdżąc Forkiem. Zmieniło się wiele ale najważniejsze to że obecnie mieszkam w krainie opanowanej przez Subaru czyli Nowej Zelandii. Są tu wersję tak dziwne i tak klasyczne i w tak dobrym stanie że szczęka mi opada.

Poszukuję zatem czegoś do śmigania a że imigracyjnie jestem świeży to budżet nie jest z gumy. I tu moje pytanie. Co wybrać żeby się nie psuło, chodzi mi głównie o silniki. Jest tu mnóstwo Legacy (sporo wersji tylko na Japonię jako że import aut jest tu tylko z Japonii) , Outback, mniej Forestera. Jaki silnik wybrać? Wiek auta będzie raczej 15+. Przebiegi są tu oryginalne w przedziale 150 do 250 tys. Paliwo raczej tanie więc bólu z tym nie mam. Chodzi o wytrzymałośc i prostotę obsługi bo niestety słyszałem że Subaru jako jedyne japońskie się ceni tutaj co do części.

 

Dajcie znać. Będę wdzięczny bardzo.

 

Pozdrawiam.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy III 2.0 EJ20, chyba najwytrzymalszy i najpopularniejszy silnik Subaru z tamtych lat, legacy gniją też mniej niż imprezy i forestery. Jeśli chcesz coś wyższego i mocniejszego to Outback II H6, lecz tu ze względu na rozmiary silnika jest ciasno pod maską. Ogólnie szukaj czegoś z silnikiem wolnossącym, bez amortyzatorów samopoziomujących czy zawieszenia pneumatycznego, które w razie awarii są kosztowne w naprawie.

Edytowane przez Yaros
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, calibra71207 napisał:

Dzięki. A jak wygląda pod względem eksploatacji silnik H6 z tych roczników? Jakich przebiegów one dociągają?

Myślę, że 400kkm jest w zasięgu ręki. Oczywiście po drodze upg, rozrząd, regulacja zaworów. Z tego co pamiętam to był jakiś gość z Outbacka (chyba z Australii) co ma 600kkm i nadal jeździ:yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...