Jump to content

Jestem w krainie Subaru - co wybrać w kategorii wiekowej 15 lat i więcej


calibra71207
 Share

Recommended Posts

Panie i Panowie,

 

Mija sporo czasu odkąd tutaj byłem jeżdżąc Forkiem. Zmieniło się wiele ale najważniejsze to że obecnie mieszkam w krainie opanowanej przez Subaru czyli Nowej Zelandii. Są tu wersję tak dziwne i tak klasyczne i w tak dobrym stanie że szczęka mi opada.

Poszukuję zatem czegoś do śmigania a że imigracyjnie jestem świeży to budżet nie jest z gumy. I tu moje pytanie. Co wybrać żeby się nie psuło, chodzi mi głównie o silniki. Jest tu mnóstwo Legacy (sporo wersji tylko na Japonię jako że import aut jest tu tylko z Japonii) , Outback, mniej Forestera. Jaki silnik wybrać? Wiek auta będzie raczej 15+. Przebiegi są tu oryginalne w przedziale 150 do 250 tys. Paliwo raczej tanie więc bólu z tym nie mam. Chodzi o wytrzymałośc i prostotę obsługi bo niestety słyszałem że Subaru jako jedyne japońskie się ceni tutaj co do części.

 

Dajcie znać. Będę wdzięczny bardzo.

 

Pozdrawiam.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Legacy III 2.0 EJ20, chyba najwytrzymalszy i najpopularniejszy silnik Subaru z tamtych lat, legacy gniją też mniej niż imprezy i forestery. Jeśli chcesz coś wyższego i mocniejszego to Outback II H6, lecz tu ze względu na rozmiary silnika jest ciasno pod maską. Ogólnie szukaj czegoś z silnikiem wolnossącym, bez amortyzatorów samopoziomujących czy zawieszenia pneumatycznego, które w razie awarii są kosztowne w naprawie.

Edited by Yaros
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, calibra71207 napisał:

Dzięki. A jak wygląda pod względem eksploatacji silnik H6 z tych roczników? Jakich przebiegów one dociągają?

Myślę, że 400kkm jest w zasięgu ręki. Oczywiście po drodze upg, rozrząd, regulacja zaworów. Z tego co pamiętam to był jakiś gość z Outbacka (chyba z Australii) co ma 600kkm i nadal jeździ:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...