Skocz do zawartości

Obroty zimnego silnika Forester XT MY18


pilot2004

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek, jako nowy na forum  - Witam wszystkich forumowiczów !

 

Jest to mój pierwszy kontakt z Subaru - samochód Forester XT MY18 mam od  miesiąca - przejechanych 1600 km.

Mam dwa pytania do Szanownych .... :

1. od początku samochód po uruchomieniu na zimnym - wchodzi na obroty rzędu 1800 - czy to jest normalne dla tego silnika ?

2. patrząc z tyłu na samochód wygląda jakby lewa strona lekko "siedziała"  - mierząc prześwit nad oponą lewą i prawą  jest różnica ok. 1-2 cm - czy to jest OK ?

 

Będę wdzięczny za za odpowiedzi ....

 

Edytowane przez pilot2004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam podobnie (FXT MY18) z obrotami. Ale to całkiem normalne. Komputer steruje "ssaniem" w taki sposób aby jak najszybciej rozgrzać silnik. Może się też wtedy pojawić nierówna praca ponieważ silnik pracuje na zubożonej mieszance (wtrysk bezpośredni). Im szybciej się rozgrzeje tym lepiej dla niego. Trzeba tylko pamiętać że w XT ważniejszym od temperatury wody jest temperatura oleju. Wynika to z konstrukcji jednostki napędowej wraz z turbiną. Najlepiej, najzdrowiej dla silnika jest traktować pedał gazu relatywnie delikatnie do momentu aż olej osiągnie 80 stopni.

 

Co do różnicy między kołem a nadkolem to prawdopodobnie samochód stał pochylony bokiem w tym kierunku gdzie był mniejszy prześwit. Czasami wystarczy delikatne pochylenie a nawet podwyższenie pod jednym kołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...