Skocz do zawartości

XV II - praca CVT


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Takie czasy. Kiedyś były inne i producenci zapewniali, ze olej w skrzyni biegów jest przewidziany na cały okres jej eksploatacji. :biglol:
 
Takie czasy również do silników nastały... dobierając olej na stronie Eneos do wyboru był jedynie Crosstrek tam już polecają co 6000mil/6mcy, a u nas nawet do skrzyni nie ma harmonogramu .  
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2018 rok, 2.0, 83000 km, w czwartek odebrałem auto po wymianie oleju w skrzyni + kalibracja. Pisałem, że wydawało mi się, że skrzynia już nie pracowała jak trzeba. W sensie dało się jeździć, ale przy przełączaniu z D na R czy ogólnie ruszaniu był jakiś lag, albo coś podobnego.

 

Po wymianie pokręciłem się po mieście i zrobiłem trasę ponad 500 km. Trochę też pojeździłem po górzystych łąkach, bardzo ślisko i dużo gliny i też było super. 

 

"Lewarek" chodzi zauważalnie płynniej, przy przełączaniu auto nie ma "czkawki", płynność jazdy jest taka jak na początku była. Nie wiem czy to zasługa wymiany oleju, czy kalibracji, ale efekt jest bardzo, bardzo dobry. Polecam, jeśli ktoś się wacha. 

 

Usługa wykonana w ASO Zdanowicz: 

WYMIANA OLEJU CVT Z FILTREM, WYMIANA I CZYSZCZENIE MISKI OLEJOWEJ 

(WYMIANA OKOŁO 60% OLEJU)

 

Wołam @LukaXV

IMG_1616.jpg

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LukaXV napisał:

Widzę że nawet ten sam kolorek mamy :D dzięki za info myśle że na spokojnie w grudniu umówię sie również na zmianę oleju :thumbup:

 

Jak wymienisz, daj znak jak Twoje odczucia. Ja naprawdę na razie jestem bardzo zadowolony. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, LukaXV napisał:

Widzę że nawet ten sam kolorek mamy :D dzięki za info myśle że na spokojnie w grudniu umówię sie również na zmianę oleju :thumbup:

Coś mi się wydaje, że Ty masz granat,  a @bmbm ma chyba grafitowy ? 

Jeśli chcesz serwisować w ASO, warto założyć sobie kartę rabatową Klubu Subaru:  http://www.klub.subaru.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LukaXV napisał:

No tak fakt ja mam granat. Dzięki za info już złożyłem wniosek na kartę rabatową ;)

Uczestnictwo w Klubie Subaru to jakby pochodna ujeżdżania Subaru, a nie jakaś karta rabatowa. Uczestnictwo w TF to jakby, druga pochodna? :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wymieniłem dynamicznie olej w moim XV przy prawie 80tys i czuję różnicę, nie tylko w portfelu Skrzynia działa jakby płynniej zwłaszcza przy niskich obrotach i prędkościach, różnice są subtelne ale wyczuwalne, a  i kolor lakieru się zgadza :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, yarthecat napisał:

Wymieniłem dynamicznie olej w moim XV przy prawie 80tys i czuję różnicę, nie tylko w portfelu Skrzynia działa jakby płynniej zwłaszcza przy niskich obrotach i prędkościach, różnice są subtelne ale wyczuwalne, a  i kolor lakieru się zgadza :D

A jaki zalałeś olej? Ile wyszło w sumie l? Wymieniałeś filtr? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki zalałeś olej? Ile wyszło w sumie l? Wymieniałeś filtr? 
15 litrów, BGS31816 cokolwiek to znaczy, filtra nie wymieniałem. Na fakturze mam jeszcze stabilizator do cvt i BG quick clean. Generalnie to się nie znam, pojechałem - chciałbym wymienić olej dynamicznie - będzie Pan zadowolony - i jestem. Na pewno do MTS pojadę niejednokrotnie.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, yarthecat napisał:

15 litrów, BGS31816 cokolwiek to znaczy, filtra nie wymieniałem. Na fakturze mam jeszcze stabilizator do cvt i BG quick clean. Generalnie to się nie znam, pojechałem - chciałbym wymienić olej dynamicznie - będzie Pan zadowolony - i jestem. Na pewno do MTS pojadę niejednokrotnie.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

W sumie ile PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...