Skocz do zawartości

Stożek K&N do Forka SG N/A 158KM?


Arcteryx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem od prawie roku w 'wyjechany' i jeżdżę to Outbackiem N/A z 2004 roku. Samochód kupiłem latem ubiegłego roku, a że wracam do Polski w wakacje, to OBK będę sprzedawał. Poprzedni właściciel zainstalował w nim stożek K&N z całą oprawą, a do tego dorzucił mi karton z całym oryginalnym dolotem. Samochód fajnie mruczy, mam wrażenie (może mylne i czysto "placebowe"), że lepiej się zbiera od serii; ma też wyraźnie niższe od porównywalnych Outbacków (których tu pełno) spalanie. 

 

Pytanie brzmi tak: czy jest sens przeszczepiać taki układ do Forka SG N/A (wersja 158KM)? Wiem, że sprzedając tu Outbacka nie odzyskam tego co w niego w ciągu roku wpakowałem, a dla przyszłego właściciela zainstalowany K&N może nie mieć żadnego znaczenia. Chcę więc zdemontować stożek z Outbacka, założyć serię, zabrać K&N do Polski i wsadzić do Forka.

 

Warto? Nie warto? 

 

Z góry dzięki za rady :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Na 15KM nie liczę, ale że jestem nieco przygłuchy, to lepszy dźwięk jest zawsze w cenie, hehe...

 

Serio mówiąc, to OBK którym tu jeżdżę ma 14 lat i ok. 210.000 mil przebiegu (jakieś 330-340.000 km), jeździ z tym K&N od minimum 2 lat (u mnie rok) i nic złego się nie dzieje (naczytałem się historii o rozwalonych przepływomierzach itd), a naprawdę mam wrażenie, że jest troszkę bardziej zrywny, a przede wszystkim jestem bardzo zaskoczony wyjątkowo niskim spalaniem. Zastanawiam się, czy wpływ na to ma np. wysokość npm (mieszkam na ok. 1800 m) - na pewno jakiś ma - ale być może "sportowy" dolot też jakoś pomaga?

 

W każdym razie zabrać ten zestaw mogę bez problemu - zastanawiałem się tylko, czy instalując go w Forku nie napytam sobie jakichś problemów, wartych więcej niż respekt pod Pewexem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...