Jump to content

przeplywomierz 2.5 98

diabel_215
 Share

Recommended Posts

Czesc, mam problem z moim outbackiem, jest on pochodzenia azjatckiego, przez co ma on orginalnie inna przeplywke niz wszystkie inne 2.0 dohc wypuszczone na EU czy USA. Mily pan w ASO delikatnie zglupial, mowi ze komputer pokazuje mu dwa rozne numery przeplywek teoretycznie pasujachy do mojego auta.. Jeden numer to zdaje sie ze standardowe 22680aa160 a drugi 22680aa190, szukajac w google znalazlem drugi z koncowka 190, ma on czerwona (moze brazowa?) tabliczke, 160 ma zielona.

podstawowa roznica miedzy tymi przeplywkami jest ulokowanie pinow w 5 stykowej wtyczce. 160-tka ma o ile dobrze pamietam pierwszy pin od strony filtra pusty, a moja wtyczka (pewnie od 190-tki)  ma pusty srodkowy.

Pytania mam dwa, czy jakis szczesliwy posiadacz owego silnika jest w stanie podac po kolei kolory kabli, moze fota by dala rade.

A drugie, do magika subarowego, ktory jest w stanie powiedziec czy po zmianie pinow we wtyczce przeplywka 160 bedzie u mnie dzialac? Jezeli tak, to pytanie jak wyzej, ktory kabelek gdzie?
Dziekuje za uwage, pozdrawiam ;)

Aha, auto kupilem juz ze zmieniona przeplywka na europejska 160-tke i check swieci caly czas. (gupi ja, nie sprawdzilem przy kupnie bledow, pewien ze to sonda)

Edited by diabel_215