Skocz do zawartości

Zbiór przydatnych informacji  Forester SJ


Koperkovy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
W dniu 24.04.2018 o 19:06, Koperkovy napisał:

5. Szum wiatru podczas jazdy z prędkością powyżej 120 km/h

Nie wiem jak się za to zabrać, ponieważ słyszę szum wiatru w górnym słupku i na wysokości lusterek bocznych. Szczególnie od strony kierowcy. Podobno w Outbacku jest to notoryczny problem, ale nikt się jeszcze nie podzielił rozwiązaniem.

Za jakiś czas przyjdą uszczelki do drzwi. Wypełnione zostaną szpary miedzy drzwiami i zobaczymy czy to pomoże. Podejrzewam również, ze szum dochodzi z okolic trójkąta. Wkrótce wybieram się również do ASO na kolejny przegląd i zobaczymy, co z tego się wykluje.

 

Powodem są ogromne jak PKiN relingi dachowe. Wystarczy porównać konkurencję. Jak dorwę model CAD Forestera to spróbuję ruszyć z dalszymi testami. Natomiast wszystkie próby z uszczelkami się nie sprawdziły. Kolejnym potencjalnym miejscem może być krzywo zamontowana listwa, która biegnie wzdłuż relingów dachowych. Sznur z mikrogumy powinien załatwić sprawę. Wkrótce to sprawdzę.

 

Zgodnie z przewidywaniami szum wiatru dochodzący z zewnątrz stał się mniejszy wraz usunięciem szpar z listw dachowych oraz przedniej szyby. Jest to znacząco zauważalne podczas wiatru bocznego. Warto zwrócić uwagę na trójkąty z tworzywa sztucznego. Generują sporo szumu wyłącznie wtedy, kiedy słabo przylegają do uszczelki. Wkrótce zabiorę się za słupek B.

 

 

 

Cześć, jak sobie poradziłeś z tymi szumami? ja zaczynam słyszeć ponadnormatywny szum już od 70km/h, z okolic przednich słupków. Nie wiem czy to słupki, czy może własnie przednia szyba..? Słyszalne jest to z dwóch stron, jakby uszczelki w drzwiach na wysokości lusterek przepuszczały powietrze, wiatr..i też nasila się to jeśli wieje boczny wiatr.

Przeklejałeś szybę czy jakiś inny patent?

Z uczelką w drzwaich kombinowałem, ale nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szumów: poza niedokładnościami montażu → wspomniane szpary w listwach dachowych i uszczelkach szyb, oraz wielkimi relingami (mają też swoje zalety, to w końcu auto użytkowe, a nie autostradowy bolid), przyczyną jest brak wygłuszenia. Nawet budżetowe wygłuszenie drzwi daje bardzo wiele. W firmie wygłuszającej powiedzieli, że należy jeszcze wygłuszyć podszybie, które jest odpowiedzialne za intensywny hałas dochodzący z przodu pojazdu. Na razie tego nie robiłem, z uwagi na konieczność zapłacenia 1400 złotych polskich i zostawienie autka na cały dzień w zakładzie w innym mieście. Ale prędzej czy później to uczynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne słabe wyciszenie wnętrza mi nie przeszkadza tak bardzo, jak ten szum z okolic słupków/uszczelki drzwi, pytanie czy ten "rejon" budy da się też wyciszyć? Bo drzwi czy podszybie to jasne, ale hałas od słupków czy szyby będzie nadal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, w innym temacie zadałem pytanie, ale niestety nikt nie udzielił mi odpowiedzi. Teraz próbuję tutaj, czy ktoś z posiadaczy Forestera SJ korzystał i zawierał dodatkową gwarancję ? W grudniu 2019 roku kończy się moja 3 letnia podstawowa gwarancja i mam dylemat czy wykupić oferowaną 2 letnią . Zaproponowano mi ją za kwotę 4400zł i mam "ból głowy" czy w to wchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mio1 napisał:

Witam, w innym temacie zadałem pytanie, ale niestety nikt nie udzielił mi odpowiedzi. Teraz próbuję tutaj, czy ktoś z posiadaczy Forestera SJ korzystał i zawierał dodatkową gwarancję ? W grudniu 2019 roku kończy się moja 3 letnia podstawowa gwarancja i mam dylemat czy wykupić oferowaną 2 letnią . Zaproponowano mi ją za kwotę 4400zł i mam "ból głowy" czy w to wchodzić.

Ja wykupiłem przy zakupie

trochęwięcej

 

 

 


  •  
 
Mariusz Smenżyk

Czy warto wykupić dodatkową gwarancję na 5 lat do Forestera XT

dodany przez Mariusz Smenżyk, 4 Wrzesień w Forum Subaru

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2018 o 17:35, mio1 napisał:

Kilka dni temu zajrzałem sobie pod samochód , zrobiłem fotę tylnych amortyzatorów . Teraz mam pytanie czy to są te samopoziomujące amortyzatory które tutaj mało kto lubi :-)

Jeżeli masz wersje wolnossacą Forestera SJ, jest on wyposażony w tylne zawieszenie Self Levelling System (SLS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mio1 napisał:

Witam, w innym temacie zadałem pytanie, ale niestety nikt nie udzielił mi odpowiedzi. Teraz próbuję tutaj, czy ktoś z posiadaczy Forestera SJ korzystał i zawierał dodatkową gwarancję ? W grudniu 2019 roku kończy się moja 3 letnia podstawowa gwarancja i mam dylemat czy wykupić oferowaną 2 letnią . Zaproponowano mi ją za kwotę 4400zł i mam "ból głowy" czy w to wchodzić.

 

Po zapoznaniu się z warunkami gwarancji jest to produkt marketingowy banku/ubezpieczyciela a nie wspiera tego Subaru, jesteś Ty i obca firma (gwarant). Po zapoznaniu się ze szczegółami, to nie jest to tak jak w USA, czyli gwarancja od zderzaka do zderzaka. Nie jest to gwarancja na auto, eksploatację, a tylko na wymienione na liście podzespoły, np śruba która nigdy nikomu nie urwała się, a jest wymieniona. Gdy Tobie klimatyzacja rozszczelni się to gwarancja tego nie obejmuje, ale jak uszkodzeniu ulegnie parownik czy chłodnica to już tak. Jak sobie przypominam, ktoś na forum skorzystał z wymiany parownika czy chłodnicy w ramach rozszerzonej gwarancji. Ja nie odradzam ani nie polecam, po prostu te dodatkowe ubezpieczenie do zwykły produkt handlowy, który kupujesz od firmy trzeciej i po zapoznaniu się z listą podzespołów jakie są objęte tą gwarancją sam sobie odpowiedz czy to Ciebie zadowala czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o kilka wskazówek w sprawie radia. Mizerna instrukcja, do tego fatalnie przetłumaczona (przez tłumacza Google chyba? :facepalm: ) nie daje żadnych sensownych porad.

Przypadkowo rozprogramowałem sobie radio, tzn. zamiast dwóch zaprogramowanych stacji mam teraz jakieś łubu-dubu-du, a wyświetlacz przypomina ekran komputera, na którego klawiaturze makaki japońskie urządziły sobie dansing.  Nijak nie mogę sobie z tym poradzić, a moje nieudolne działania jeszcze pogarszają sprawę.

 

A więc:

 

1. Jak przywrócić w wybranych pozycjach to, co tam było? Nauczyłem się już skanować zakres UKF, ale zanim cokolwiek zrobię ze znalezioną stacją, skanowanie idzie dalej. Naciskanie i stukanie przycisków nic nie daje.

2. Na liście jest kilka rzeczy, które chciałbym usunąć. Jest jakaś możliwość?

3. Pytałem już kiedyś o możliwość zablokowania wyświetlania zamiast nazwy stacji losowych tekstów sczytanych przez RDS. Próba naprawy tego spowodowała jeszcze więcej strat. Da się to jakoś zrobić?

4. Opcja ostateczna - zresetowanie lub wyzerowanie ustawień radia - jest to możliwe?

5. Opcja całkiem ostateczna - jakieś nowe oprogramowanie?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam sobie odpowiem, na pewno się przyda Koleżeństwu.

 

1. Żeby zaprogramować na nowo określoną pozycję na liście rozgłośni, trzeba:

→ Wybrać przedmiotową pozycję.

→ Uruchomić skanowanie.

→ Gdy radio znajdzie żądaną stację, ZATRZYMAĆ skanowanie.

→ Dotknąć wybraną pozycję i przytrzymać, aż zapiszczy.

Jeśli nie zatrzyma się skanowania (przez ponowne dotknięcie tego przycisku), radio będzie szukało dalej i nie zapisze stacji.

 

Można też wybrać stację z listy (przycisk u dołu). Radio wyświetli wtedy listę stacji, które znalazło. Jeśli możemy zidentyfikować stację, trzeba ją wybrać, gdy zacznie grać powrócić do widoku głównego i zaprogramować przez dotknięcie i przytrzymanie żądanej pozycji. Nie zawsze ta identyfikacja jest możliwa, z uwagi na nadawanie przez niektórych nadawców różnych bzdur w nazwie stacji, a na tejże liście pojawiają się teksty aktualnie wysyłane.

 

2. Usunięcie niechcianych stacji jest możliwe tylko przez zapisanie w tej pozycji innej stacji.

 

3. Za wyświetlanie losowych tekstów w nazwie rozgłośni odpowiedzialni są nadawcy i nic się nie da z tym zrobić. Nie ma możliwości wpisania swojej nazwy.

 

4. Nie dowiedziałem się, jak wyzerować ustawienia radia.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 8.12.2018 o 13:48, subarutux napisał(a):

Jeśli nie zatrzyma się skanowania (przez ponowne dotknięcie tego przycisku), radio będzie szukało dalej i nie zapisze stacji.

[...]

 

Rany boskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...