Jump to content

Badanie techniczne dla auta USA ;-) - Warszawa

Piskoor
 Share

Recommended Posts

Kończy się saga związana z naprawą mojego samochodu ( taką mam nadzieję ) i trzeba zrobić przegląd rejestracyjny / badanie techniczne.

Niby samochody z USA przechodzą je w większości bez problemu, niemniej jednak są pewnie stacje z diagnostami mocno czepialskimi a są takie gdzie

mają bardziej normalne podejście :-).   W zasadzie nie ma się do czego przyczepić bo jednym odstępstwem jest brak spryskiwaczy świateł ale jak się trafi upierdliwiec

to nie podbije i będzie problem...

Aha - i czy na badaniu muszę mieć blachy czy nie - auto jest zarejestrowane w Cieszynie i ojciec trzyma w domu czerwone tablice - trochę bez sensu je wysyłać kurierem tutaj żeby następnego dnia odesłać i wysyłać już stałe .

Może wystarczy przywieźć auto np lawetą ( nie wiem czy na holu można ) i potem odstawić...  powiedzmy że lawetę mam gratis

Więc jakby ktoś mógł tutaj coś wskazać, pomóc...  najlepiej PW ;-)

Najlepiej to zadzwonić do stacji diagnostycznej i spytać o te tabice. - moze to byc baaardzo zalezne od regionu. Swego czasu okolice wroclawia z przegladami byl problem jesli chodzi o tablice.

Bo wg. przepisów auto bez tablic nie moze zostac dopuszczone do ruchu, dlatego daja czerwone tablice zamiast czarnych od razu ( bo czarne moga dac tylko z przegladem waznym ).

Ja mialem w jednym aucie w tym roku problem taki ze LPG nie bylo wpisane do dowodu i jak sie okazuje papiery wszystko mam legal a brak wpisu w dowodzie to usterka znaczaca. (w 3 stopniowej skali usterek po srodku).

Czyli gdyby diagnosta nie byl wporządku to by mnie skasowal i dal wynik negatywny + 14dni na rozwiazanie "usterki".

W dniu 24.04.2018 o 12:06, Piskoor napisał:

Kończy się saga związana z naprawą mojego samochodu ( taką mam nadzieję ) i trzeba zrobić przegląd rejestracyjny / badanie techniczne.

Niby samochody z USA przechodzą je w większości bez problemu, niemniej jednak są pewnie stacje z diagnostami mocno czepialskimi a są takie gdzie

mają bardziej normalne podejście :-).   W zasadzie nie ma się do czego przyczepić bo jednym odstępstwem jest brak spryskiwaczy świateł ale jak się trafi upierdliwiec

to nie podbije i będzie problem...

Aha - i czy na badaniu muszę mieć blachy czy nie - auto jest zarejestrowane w Cieszynie i ojciec trzyma w domu czerwone tablice - trochę bez sensu je wysyłać kurierem tutaj żeby następnego dnia odesłać i wysyłać już stałe .

Może wystarczy przywieźć auto np lawetą ( nie wiem czy na holu można ) i potem odstawić...  powiedzmy że lawetę mam gratis

Więc jakby ktoś mógł tutaj coś wskazać, pomóc...  najlepiej PW ;-)

jeśli auto nie zarejestrowane w PL to może być bez tablic - jak legaca kupowałem to auto przyjechało z Niemiec bez tablic i to samo miałem wpisane w 1 przeglądzie w kraju - brak tablic

• 2 weeks later...