Jump to content

Panewka?


rademenez
 Share

Recommended Posts

Witam.

2.0 turbo Forek. Dopadła mnie prawdopodobnie panewka. Z dołu silnika na wyższych obrotach oraz przy dodawaniu gazu dochodzą metaliczne stuki. Na wolnych obrotach też postukuje. Dojechał do domu jeszcze o własnych siłach. Co mogło być przyczyną i na jakie koszty powinienem się przygotować? Czy warto robić, czy szukać coś na swap?

Link to comment
Share on other sites

Ale zaczął bym od tego, żeby zaniechać dalszego odpalania auta, bo możesz jeszcze większego bałaganu narobić. 

Link to comment
Share on other sites

Trzeba rozebrać silnik żeby cokolwiek powiedzieć ale zazwyczaj robi się kompleksowo, szczególnie jak swoje przejechał. Najpierw niech ktoś to dobrze zdiagnozuje ale nie przez internet.

Link to comment
Share on other sites

Co chcesz zrobić za 3k? Kupisz słupek z gwarancją że odpali i w zasadzie tyle,  dochodzi koszt przekładki silnika i osprzętu, nowy rozrząd, uszczelniacze, płyny, luzy zaworowe też wypada sprawdzić i się robi prawie 2x tyle... Opcja najtańsza, najszybsza ale najmniej pewna.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Taa... Panewka zrobiła kaput. Wał korbowy do wymiany bo panewka przytarła tak, że nie nadaje się do szlifu. Nowy wał, nowe panewki i reszta barachła. Tylko co mogło być przyczyną tego stanu rzeczy? To, że brak smarowania to wiem, ale jak to się mogło stać? Poziomu oleju pilnowałem regularnie. Coś tam brał, ale bez tragedii.

Link to comment
Share on other sites

Zużycie eksploatacyjne, zaniedbania poprzednich użytkowników, itp., nie ma co drążyć. Panewki się wycierają, dostają zbyt dużych luzów przez co zaczynają gubić ciśnienie, więc zużycie dalej się pogłębia i w końcu zastuka. Pewnie 2 lub 3 korba ;)

Sprawdźcie wszystko, jak po rewizji cylindry i głowice masz ok, a tylko wał dostał to jeszcze nie ma tragedii. Zwykle trzeba robić wszystko, a to już nieco absurdalna kwota względem wartości takiego auta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...