Skocz do zawartości

Panewka?


rademenez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

2.0 turbo Forek. Dopadła mnie prawdopodobnie panewka. Z dołu silnika na wyższych obrotach oraz przy dodawaniu gazu dochodzą metaliczne stuki. Na wolnych obrotach też postukuje. Dojechał do domu jeszcze o własnych siłach. Co mogło być przyczyną i na jakie koszty powinienem się przygotować? Czy warto robić, czy szukać coś na swap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz zrobić za 3k? Kupisz słupek z gwarancją że odpali i w zasadzie tyle,  dochodzi koszt przekładki silnika i osprzętu, nowy rozrząd, uszczelniacze, płyny, luzy zaworowe też wypada sprawdzić i się robi prawie 2x tyle... Opcja najtańsza, najszybsza ale najmniej pewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Taa... Panewka zrobiła kaput. Wał korbowy do wymiany bo panewka przytarła tak, że nie nadaje się do szlifu. Nowy wał, nowe panewki i reszta barachła. Tylko co mogło być przyczyną tego stanu rzeczy? To, że brak smarowania to wiem, ale jak to się mogło stać? Poziomu oleju pilnowałem regularnie. Coś tam brał, ale bez tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie eksploatacyjne, zaniedbania poprzednich użytkowników, itp., nie ma co drążyć. Panewki się wycierają, dostają zbyt dużych luzów przez co zaczynają gubić ciśnienie, więc zużycie dalej się pogłębia i w końcu zastuka. Pewnie 2 lub 3 korba ;)

Sprawdźcie wszystko, jak po rewizji cylindry i głowice masz ok, a tylko wał dostał to jeszcze nie ma tragedii. Zwykle trzeba robić wszystko, a to już nieco absurdalna kwota względem wartości takiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...