Skocz do zawartości

Gokarty


rzymu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis czyli 25 lutego zarezerwowalismy dlugi tor T5 i zorganizowalismy Autoklubowy wyscig w Elkgrove Village (kolo Chicago). Zabawa byla przednia!

 

Strona toru www.chicagoindoorracing.com

 

Byly 3 wyscigi kwalifikacyjne i potem wyscig.

 

ci2.jpg

 

Daje jeszcze fotke z parkingu bo niezle to wyglada :)

 

stiParking.jpg

 

Bylem 2 ale nastepnym razem powalcze o 1 place :>

 

1 Peter Konieczny 28.85 30.93 12:53 25 171.42 7.60

2 Tomasz Rzymkiewicz 29.50 31.31 10.02s 25 153.87 8.40

3 Pawel Zukowski 29.53 31.56 16.56s 25 152.26 6.32

4 Maciej Jaros 29.70 31.78 25.31s 25 117.33 11.59

5 Lukasz Guzy 29.53 31.89 26.19s 25 142.23 3.54

6 Pawel Oleksyk 31.18 32.56 1L 24 94.03 11.97

7 Piotr Filipik 29.88 33.05 1L 24 113.96 4.98

8 Marcin Kostrzynski 31.16 33.05 1L 24 91.18 7.72

9 Wojciech Zychowski 29.55 33.33 1L 24 134.06 -4.42

10 Marcin Szymanski 30.44 32.98 1L 24 83.88 4.43

11 Tomasz Kazirod 30.95 33.37 2L 23 105.03 -2.80

12 Daniel Klasa 30.71 33.45 2L 23 92.22 -2.29

13 Piotr Grabowski 30.54 33.71 2L 23 92.53 -4.82

14 Tomasz Nytko 31.68 33.77 2L 23 87.96 -6.24

15 Volodymyr Oliynyk 30.42 34.17 2L 23 118.04 -15.57

16 Lukasz Szymanski 32.30 35.58 3L 22 83.61 -10.16

17 Dawid Niewiarowski 32.24 37.68 4L 21 71.55 -9.92

18 Andrew Warzecha 32.82 39.20 5L 20 61.97 -10.35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Poproszę złotą łopatę za odkop bądź moderację o wydzielenie tematu, ale nie chcę zaśmiecać forum :D 

 

Temat ogólny gokartowy :)  Chciałbym aby dzielić się spostrzeżeniami odnośnie samych torów, gokartów i linii przejazdu.

 

W tym roku w końcu przekonałem się żeby spróbować ścigawek na gokartach. Do tej pory odwiedziłem 2 tory gokartowe więc moje doświadczenie ogranicza się do tych dwóch wizyt oraz do lat praktyki w Gran Turismo 2 na PSX oraz Evo GTR na PC :D 

 

Pierwszy tor jaki odwiedziłem to Cartmax Lublin w Galerii Olimp. Tor o długości 350m, pod dachem, przyczepność typowo parkingowa czyli gdzieniegdzie na łukach ślisko i trzeba dozować gazem żeby dobrze ustawić gokart. Dla osób które tak jak ja, jeszcze nie jeździły po tym torze dam jedną radę: zamiast hamować, weźcie zakręt większym łukiem lub tylko odpuśćcie gaz na moment. Mimo braku obeznania z gokartami (czucie prowadzenia i jazda tyłkiem po ziemi było czymś nowym) udało mi się wykręcić szósty czas dnia, a trochę ludzi się przewinęło (sobota). Polecam ten tor, gdyż wydaje się w sam raz na wymagający początek - dużo sekcji zakrętów, ciasno, mało miejsc do wyprzedzania i gokarty o mocy 6,5 konia mechanicznego, która na tak ciasny tor i tak jest wystarczająca. Na duży plus obsługa, która na prawdę pilnowała porządku na torze sygnalizacją. Najlepszy czas jaki udało mi się uzyskać to 35.743s - szósty czas dnia, duże obłożenie ludzi na torze (sobota).

 

Drugi tor, na jakim miałem przyjemność jeździć jest Kart1 Siedlce. Tor dłuższy, 550m, całkowicie na otwartym powietrzu z nawierzchnią 100% asfaltową i mocniejszymi gokartami 9-konnymi. Jest to tor z prawdziwego zdarzenia, wylany pod nitkę toru a nie tylko ułożony z opon. Do jazdy po nim przygotowałem się lepiej - znalazłem filmiki i zdjęcia toru, odrysowałem teoretyczną linię przejazdu i tak przygotowany przyjechałem na miejsce. Efekt - drugi czas dnia co mnie bardzo cieszy bo gokarty nie były dociążane a różnica wagi między najlżejszym ścigającym było nawet 15 kg. Protip dla jeżdżących po tym torze - tuż przed złożeniem się w szykanę odpuścić gaz na pół sekundy, skręcić kierownicą i wyjść ogniem. Uzyskujemy największą prędkość na wyjściu a długi łuk pokonać przyklejonym do wewnętrznej strony. Najlepszy czas jaki udało mi się uzyskać to 47.330s - drugi czas dnia, ale dużej konkurencji nie było (czwartek) ;) 


Wrzucam rozrysowaną linię przejazdu, która moim zdaniem jest najszybsza do Kart1. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo chętnie przyjmę rady od bardziej doświadczonych w gokartach :) 

kart1 siedlce przejazd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym się przejechać aby poczuć charakterystykę toru ale na szybko to za szybko skręcasz i duża strata na najszybszej partii... trochę inaczej by trzeba poukładać te zakręty  ;)

 

Pytaj @Intakwrx, on ma zajawkę na takie rzeczy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej teoretyczny tor jazdy wyglądał jak na tym zdjęciu poniżej, w pierwszym poście tor jazdy przerysowałem już po przejechaniu się. Łuki okazały się na tyle dobre, że wcześnie je ścinając i przyklejając się do wewnętrznej kręciłem lepsze czasy

001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, matthew164 napisał:

Kierunek jazdy to, jak się nic nie zmieniło, patrząc na długa prostą: z dołu na górę.

 

Fajny tor, kiedyś tam byłem. Ale zaznaczony zakręt cały czas uwalony w piachu i za każdym razem waliłem bączka albo boka.

Tak jest, kierunek się nie zmienił :) Zaznaczony zakręt już nie był piaszczysty - był czysty z tarką na wewnątrz i na zewnątrz, ograniczoną oponami.

Mi problemy stwarza ostatni nawrót przed prostą. Za każdym razem tracę na nim przyczepność i głupio tracę czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj byłem drugi raz na torze Kart1 Siedlce. Od ostatniej wizyty zrzuciłem 5-6 kg (z 91kg do 85-86kg).

Jechałem gokartem nr 10, który w moim odczuciu był ustawiony bardziej driftersko niż wyścigowo - cały czas szedł bokiem jak zły, nawet w długim łuku tym na samym dole mapki widocznej 2 posty wyżej. Zaliczyłem 2 błędy, które kosztowały mnie wyleceniem w opony i na piasek.

Mimo to udało mi się poprawić poprzedni najlepszy czas :) Z poprzednich 47.330s udało mi się zejść na 46.714s :) Jestem bardzo zadowolony, chociaż widzę miejsca, gdzie jeszcze mógłbym to poprawić.

Aha - wykupiłem tam kartę stałego klienta, może dzięki temu miałem niestłumionego gokarta i mi się tylko wydawało że jest ustawiony pod drift :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Elvisiak napisał:

był ustawiony bardziej driftersko niż wyścigowo

 

Przecież takiego komercyjnego gokarta nie da się ustawiać.

Tam nie ma regulacji.

 

12 minut temu, Elvisiak napisał:

cały czas szedł bokiem jak zły

 

Niedogrzane albo zużyte opony.

 

Balansujesz masą - dociążanie zewnętrznego koła ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2018 o 10:39, Elvisiak napisał:

Najlepszy czas jaki udało mi się uzyskać to 35.743s - szósty czas dnia, duże obłożenie ludzi na torze (sobota).

Dużo do poprawy :P 32.9 zrobiłem jak ważyłem 109 kg :D

 

Nie jeździłem dawno ale z tego co pamiętam to w 3 miejscach tam tylko trzeba hamować a reszta pełnym ogniem bez odpuszczania

Edytowane przez Bartek1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bartek1986 napisał:

Dużo do poprawy :P 32.9 zrobiłem jak ważyłem 109 kg :D

 

Nie jeździłem dawno ale z tego co pamiętam to w 3 miejscach tam tylko trzeba hamować a reszta pełnym ogniem bez odpuszczania

Swoje trzeba wyjeździć ;) wtedy to był pierwszy raz ever na gokartach, więc dopiero powoli się w to wgryzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Elvisiak napisał:

Co do balansu to pochylam się motocyklowo, do wewnątrz zakrętu

 

Powinieneś na zewnątrz. Nie dociążaj koła, które musi mieć poślizg.

Zobacz jak to robi taki jeden w czerwony kasku :

 

 

 

 

 

Edytowane przez rombu
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mój syn też robi gesty błagalne gdy przyjdzie wyjść z gokarta. No nie dziwię się, jest to super zabawa i najlepszy sposób na odciągnięcie dziecka od  gier komputerowych. Chce iść w ślady Roberta Kubicy, dla którego pasja sportem motorowym rozpoczęła się w wieku sześciu lat na krakowskim torze. Syn pierwsze umiejętności w kartingu też zaczyna w tym samym wieku, ale na warszawskim torze Kartingowym Narodowym. Zapisany jest na treningi  https://kartingowynarodowy.pl/karting-dla-dzieci-jak-zaczac/  i od wiosny zaczyna drugi sezon treningowy.   

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...