Skocz do zawartości

Radio przestało odbierać stacje radiowe.


Przecier

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie dziwna sprawa ale radyjko przestało mi odbierać praktycznie całkowicie stacje radiowe, najpierw kilka dni temu jak by trochę gorzej je odbierało, wczoraj to tylko ze 2 mi złapało a dziś to ani jednej nie chciało tak aby czysty był dźwięk, słychać stacje ale ale wiece nie w stereo tylko takie jak z za góry. I teraz pytanie czy się gdzieś kabelek przetarł, czy wtyczka jakaś odpięła, i najważniejsze gdzie jest antena w Legacy Kombi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlustruj tylną szybę. Połączenia przy radiu na bank nie są winne. Wzmacniacz anteny jest zewnętrzny. Znajduje się pod lewą osłoną przyszybia klapy. Do wzmacniacza dochodzi zasilanie, sygnał z radia i wyjście na antenę. Możesz sprawdzić rezystancję na gniazdach.

image.png.dd04d83419a84c98e7c5eb08af57e602.png

 

Samą antenę sprawdzisz tak:

image.png.b5a4a17a815367668d9934fdeed34d94.png

 

Nie chaciało mi się szukać ale może być jeszcze wtyczka na przejściu klapa-auto. Jeżeli tak warto zerknąć na przejście. Prostym ale pracochłonnym testem jest test ciągłości przewodu antenowego radio - wzmacniacz. Pracochłonnym bo trzeba wytargać radio.

Ewentualnie padł tuner w radiu ze starości - zdarza się ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozpiął się kabel od anteny, a może co bardziej prawdopodobne przetarł się w wiązce idącej do klapy. Na klapie jest też wzmacniacz antenowy - mógł też się uszkodzić. Trzeba sprawdzić przewody w gumowych osłonach idących do tylnej klapy i ewentualnie zdjąć tapicerkę i sprawdzić połączenia na klapie i do anteny na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...