Jump to content

Radio przestało odbierać stacje radiowe.


Przecier
 Share

Recommended Posts

Słuchajcie dziwna sprawa ale radyjko przestało mi odbierać praktycznie całkowicie stacje radiowe, najpierw kilka dni temu jak by trochę gorzej je odbierało, wczoraj to tylko ze 2 mi złapało a dziś to ani jednej nie chciało tak aby czysty był dźwięk, słychać stacje ale ale wiece nie w stereo tylko takie jak z za góry. I teraz pytanie czy się gdzieś kabelek przetarł, czy wtyczka jakaś odpięła, i najważniejsze gdzie jest antena w Legacy Kombi ???

Link to comment
Share on other sites

zlustruj tylną szybę. Połączenia przy radiu na bank nie są winne. Wzmacniacz anteny jest zewnętrzny. Znajduje się pod lewą osłoną przyszybia klapy. Do wzmacniacza dochodzi zasilanie, sygnał z radia i wyjście na antenę. Możesz sprawdzić rezystancję na gniazdach.

image.png.dd04d83419a84c98e7c5eb08af57e602.png

 

Samą antenę sprawdzisz tak:

image.png.b5a4a17a815367668d9934fdeed34d94.png

 

Nie chaciało mi się szukać ale może być jeszcze wtyczka na przejściu klapa-auto. Jeżeli tak warto zerknąć na przejście. Prostym ale pracochłonnym testem jest test ciągłości przewodu antenowego radio - wzmacniacz. Pracochłonnym bo trzeba wytargać radio.

Ewentualnie padł tuner w radiu ze starości - zdarza się ;(

Link to comment
Share on other sites

Może rozpiął się kabel od anteny, a może co bardziej prawdopodobne przetarł się w wiązce idącej do klapy. Na klapie jest też wzmacniacz antenowy - mógł też się uszkodzić. Trzeba sprawdzić przewody w gumowych osłonach idących do tylnej klapy i ewentualnie zdjąć tapicerkę i sprawdzić połączenia na klapie i do anteny na szybie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...