Skocz do zawartości

Błędy czujników skrzyni biegów


J4nk13L

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Forestera 2005 modelowo 2006

silnik 2.0 158KM 

Skrzynia automatyczna

I tak jak na załączonej fotce wywala błędy P0851, P0852, P0502, P0503

Co do historii auta kupiłem go po taniości na Islandii i tam jest użytkowany islandor od którego kupiłem wymieniał skrzynie biegów i zapomniał podobno wsadzić jakiegoś czujnika a stara skrzynię oddał na śmietnik i było za późno, kiepsko można było się z nim dogadać bełkotał coś o speed sensor, speed sensor i to tyle. Dodam że prędkość mi normalnie pokazuje więc coś tam jest, ale błędy także.

Pytanie czy ktoś może mnie nakierować w którym miejscu mniej, więcej szukać na skrzyni i o jaki czujnik może chodzić po błędach bo w teorii to (Park Neutral Switch) i (Vehicle Speed Sensor) ale gdzie to to dziadostwo się znajduje albo gdzie powinno być bo prawdopodobnie czegoś tam nie ma.

 

Screenshot_20180419-140217.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bobek666 napisał:

A nie chodzi tu o czujnik ABS? 

A widzisz ABS też się pali nie wspomniałem bo myślałem, że to od skrzyni automatycznej te błędy, ale pytanie które błędy mogą być od czujnika ABSó bo już kupiłem muszę tylko wymienić prawy tył czujnik. W ogóle ten samochód to wynalazek :P

Edytowane przez J4nk13L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, J4nk13L napisał:

A widzisz ABS też się pali nie wspomniałem bo myślałem, że to od skrzyni automatycznej te błędy, ale pytanie które błędy mogą być od czujnika ABSó bo już kupiłem muszę tylko wymienić prawy tył czujnik. W ogóle ten samochód to wynalazek :P

Czujnik prędkości pojazdu, tak mi się wydaje. W innych autach wyskakują podobne błędy typu czujnik prędkości koła. A te dwa dwa pierwsze wskazują na błędy automatu

Edytowane przez Bobek666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...