Jump to content

Jakie kupić sprzęgło?

Narrator
 Share

Recommended Posts

Witam

W weekend chciałbym wymienić sprzęgło w Imprezie wolnossącej, silnik ej201.

Tylko że pojęcia nie mam jakie to sprzęgło kupić. Przeglądam forum i dużo osób pisze że z exedy są problemy i lepiej dopłacić do OEM. Szukam więc w sieci OEM i na każdych obrazkach na tarczy sprzęgła widać napis exedy :|

Cena kompletu OEM w sklepach specjalizujących się w subaru to ok. 1200 zł, w ASO 1370 zł, a komplet FJK2018 który mi dopasowało do mojego samochodu na stronie exedy kosztuję 450 zł :o

Na jednym i drugim widnieje logo exedy. Chciałbym zrozumieć gdzie jest różnica między tymi sprzęgłami bo wizualnie jedynie kosmetyczna. 

Nie chce oszczędzać na częściach bo auto ma jeździć długo i jeżeli będzie uzasadnienie to bez wahania kupię OEM.

exedy.thumb.jpg.ca975d68dfb45547805d2980503bf093.jpg

Screenshot_1.jpg.fd0ff89f06a2ffc4c5b51a56c011ac7e.jpg

Pomocy...

Edited by Narrator
  • Upvote 1

W doładowanych zamiennik i OEM różnią się tłumikiem drgań w tarczy co widać gołym okiem, oczywiście oba od Exedy, mogę nawet fotkę jakichś staroci zrobić dla porównania. W ssakach nie wiem czy jest różnica.

Ogólnie straszą że może szarpać na zamienniku, ale to o wspomniany tłumik drgań chodzi, można się jeszcze łudzić że OEM wytrzyma dłużej, ciężko to porównać.

2 godziny temu, 555marcin napisał:

Exedy (podobno) produkuje zamiennik jak i oryginał. @carfit to gdzieś kiedyś opisywał, musiałbyś pogrzebać w czeluściach forum.

No wiem. Ale grzebie od 2 dni i nie mogę wygrzebać :)

1 godzinę temu, mirasek napisał:

W doładowanych zamiennik i OEM różnią się tłumikiem drgań w tarczy co widać gołym okiem, oczywiście oba od Exedy, mogę nawet fotkę jakichś staroci zrobić dla porównania. W ssakach nie wiem czy jest różnica.

Ogólnie straszą że może szarpać na zamienniku, ale to o wspomniany tłumik drgań chodzi, można się jeszcze łudzić że OEM wytrzyma dłużej, ciężko to porównać.

Sprawdzałem jak to cenowo wygląd dla wersji turbo i różnica między exedy OEM a exedy exedy :biglol: jest na tyle niewielka że tu nie ma się co zastanawiać tylko brać OEM.

Jednak w przypadku mojego silnika w cenie OEM mogę mieć 3 komplety exedy.... jutro jak będę miał nadal wątpliwości to pewnie zamówię OEM żeby na weekend zdążyć ale jak mi później ktoś napiszę że jestem ćwok bo żadnej różnicy nie ma dla wolnossaka to będzie mi bardzo przykro :blink:

Edited by Narrator

Godzinę temu, Narrator napisał:

że jestem ćwok

nie będziesz ćwok :) . nawet na tym zdjęciu co wkleiłeś widać różnice . W OEM masz podwójne sprężynki duże a w środku nich małe ( 8szt ) w zamienniku 4szt . dużych. To potrafi zrobić różnicę jeśli masz np. delikatnie krzywe , czy porysowane koło zamachowe, wtedy przy ruszaniu może drgać . Jak dasz nowe koło zamachowe , różnica jest pomijalna . Można zregenerować splanować stare koło , ale musi być naprawdę kozak fachowiec bo moze być jeszcze gorzej .

• Upvote 2

14 godzin temu, carfit napisał:

nie będziesz ćwok :) . nawet na tym zdjęciu co wkleiłeś widać różnice . W OEM masz podwójne sprężynki duże a w środku nich małe ( 8szt ) w zamienniku 4szt . dużych. To potrafi zrobić różnicę jeśli masz np. delikatnie krzywe , czy porysowane koło zamachowe, wtedy przy ruszaniu może drgać . Jak dasz nowe koło zamachowe , różnica jest pomijalna . Można zregenerować splanować stare koło , ale musi być naprawdę kozak fachowiec bo moze być jeszcze gorzej .

Tak mi te sprężyny podpadały. Dzięki, będę musiał sięgnąć do skarbonki :)