Skocz do zawartości

Zacinające się pasy


Agrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś w Was miał może problem z zacinającymi się pasami w Subaru?

Mój problem dotyczy modelu Impreza (MY07)

W chwili obecnej zaciął się pas z tyłu - nie da się go odblokować - niefortunnie zaciął się

w chwili kiedy złożone było oparcie i teraz nie mogą go podnieść oparcia ,bo oparcie blokowane jest przez pas:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tak w innym aucie...

niestety konieczne jest poluzowanie pasa poprzez wykręcenie go z siedzenia (tylnej części) zapadka bezpiecznikowa trzyma i nie puści inaczej....

za szybko to siedzenie położyłeś...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tak w innym aucie...

niestety konieczne jest poluzowanie pasa poprzez wykręcenie go z siedzenia (tylnej części) zapadka bezpiecznikowa trzyma i nie puści inaczej....

 

za szybko to siedzenie położyłeś...

 

pozdrawiam

dzięki za info

nie ja tylko synuś

ja również pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył ma dziwną konstrukcję. W Legacy męczę się za każdym razem mocując fotelik... :( Bez klucza nasadowego niestety chyba nic nie zdziałasz.

 

też mam wrażenie że to problem konstrukcyjny - z przodu nie ma takiego problemu

tylko tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem, tylko rozwiazanie spotykane we wszystkich japońskich samochodach ( i nie tylko)

pas tylni wyciągniety do końca zmienia swoje właściwości, po prostu zaczyna sie tylko zwijać i do momentu pełnego zwiniecia nie można go z powrotem rozwinać.

Wedłeg mnie rozwiazanie rewelacyjne pod kątem sztywności montowania nosidełka/fotelika (bez isofix oczywiście) wymaga pewnej wprawy, ale wg mnie działa super

pozdrawiam

WJR

 

co nie zmienia faktu, ze przy pomyłce to bez odkrecenia pasów nie da rady :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne japońce mają dodatkową rękę służącą do trzymania wyciągniętego na max pasa. Inaczej montaż fotelika trzeba robić jedną ręką - kto próbował wie, jak ciężko. Szczególnie w Legacy z tą jego płynnie schodzącą linią dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...