Skocz do zawartości

Mruga Check Engine


shadow878

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niefortunnie zaczynam przygodę na tym forum tego typu postem, jednak liczę, że ktoś coś doradzi - pacjent to GC8 z Silnikiem EJ251, auto zostawiłem na postoju około tygodnia, w międzyczasie wymieniłem kierownicę na oryginalną i próbowałem wymienić zwijak poduszki w związku z poucinanymi kablami (nieskutecznie, bo miałem zły model), żadnych kabli nie ruszałem, znalazłem tylko dwa luźne kable pod deską rozdzielczą (niebieski stałe 12V i biały), oba zostały zaizolowane.

W międzyczasie auto nie było ruszane, jedynie raz odpalone pod moją nieobecność.

Dziś, po konkretnym deszczu w nocy okazało się, że po przekręceniu kluczyka na pozycję ON co kilka sekund włączają się i gasną wentylatory, a po ruszeniu non-stop mruga kontrolka check engine (niezależnie jak długo jeżdżę). Auto rozpędza się idealnie na każdym, nie ma żadnego szarpania, ani żadnych innych niepokojących symptomów.

Na początku obstawiałem zalanie puszki bezpieczników po deszczu, jednak po porządnym przesuszeniu auta i wieczornej próbie odpalenia nadal to samo.

Błędy nie mrugane - tymczasowo nie mam takiej możliwości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1)Mam Impreze GD bloba i umnie po prawej stronie przy bezpiecznikach jest rozpięta wtyczka. Jak ją złącze to też mruga check engine. Wtyczka jest wykorzystywana w serwisie.

 

2) jak mam ustawiony nawiew na szybę przednią czy włączoną klime to wentylator działa mimio tego, że silnik nie pracuje. 

 

Nie znam Twojego modelu ale u mnie tak jest .... i czy przez przypadek nie spiąłeś jednej wtyczki.

 

Pozdrawiam

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, shadow878 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Jestem przekonany, że ta wtyczka została spięta. Podobną przypadłość i rozwiązanie ze spiętą wtyczką potwierdzają posty z innych, zagranicznych forów.

Jak byś potrzebował pomocy pisz :) Czasem zaglądaj na forum (Spotkania ... /Wielkopolanie ...) bo raz na jakiś czas organizujemy spot.

 

Pozdrawiam

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...