Jump to content

Mruga Check Engine


shadow878
 Share

Recommended Posts

Cześć, niefortunnie zaczynam przygodę na tym forum tego typu postem, jednak liczę, że ktoś coś doradzi - pacjent to GC8 z Silnikiem EJ251, auto zostawiłem na postoju około tygodnia, w międzyczasie wymieniłem kierownicę na oryginalną i próbowałem wymienić zwijak poduszki w związku z poucinanymi kablami (nieskutecznie, bo miałem zły model), żadnych kabli nie ruszałem, znalazłem tylko dwa luźne kable pod deską rozdzielczą (niebieski stałe 12V i biały), oba zostały zaizolowane.

W międzyczasie auto nie było ruszane, jedynie raz odpalone pod moją nieobecność.

Dziś, po konkretnym deszczu w nocy okazało się, że po przekręceniu kluczyka na pozycję ON co kilka sekund włączają się i gasną wentylatory, a po ruszeniu non-stop mruga kontrolka check engine (niezależnie jak długo jeżdżę). Auto rozpędza się idealnie na każdym, nie ma żadnego szarpania, ani żadnych innych niepokojących symptomów.

Na początku obstawiałem zalanie puszki bezpieczników po deszczu, jednak po porządnym przesuszeniu auta i wieczornej próbie odpalenia nadal to samo.

Błędy nie mrugane - tymczasowo nie mam takiej możliwości.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

1)Mam Impreze GD bloba i umnie po prawej stronie przy bezpiecznikach jest rozpięta wtyczka. Jak ją złącze to też mruga check engine. Wtyczka jest wykorzystywana w serwisie.

 

2) jak mam ustawiony nawiew na szybę przednią czy włączoną klime to wentylator działa mimio tego, że silnik nie pracuje. 

 

Nie znam Twojego modelu ale u mnie tak jest .... i czy przez przypadek nie spiąłeś jednej wtyczki.

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, shadow878 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Jestem przekonany, że ta wtyczka została spięta. Podobną przypadłość i rozwiązanie ze spiętą wtyczką potwierdzają posty z innych, zagranicznych forów.

Jak byś potrzebował pomocy pisz :) Czasem zaglądaj na forum (Spotkania ... /Wielkopolanie ...) bo raz na jakiś czas organizujemy spot.

 

Pozdrawiam

 

Kuba

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, będę zerkać.

Wybaczcie, że późno odpisuje, ale problem rozwiązany - zgodnie z moimi domysłami - zielona wtyczka diagnostyczna została przypadkowo spięta pod moją nieobecność.

Temat do zamknięcia.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...