Skocz do zawartości

WRX STI MY11 - niebieski dostojny sedan


Simon WRC

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki bawicie się super:thumbup:

Fajnie że znajdujecie czas na szlifowanie umiejętności oraz dobrą zabawę;)

Kiedyś może wreszcie się gdzieś z wami zmierzę to zobaczymy jak daleko w "D" jestem :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 23:53, Oktan napisał:

Powiem tak, jak miałem do Bębna dwie sekundy to on kolejne pięć urwał nową oponą, więc opona ma ogromne znaczenie na tak szybkim odcinku, a był szybki tym razem. Więc nie ciesz sie tak mocno że tylko 4s do mnie miałeś :P bo mnie przynajmniej 3-4 ograniczyły mnie już opony i sam to widziałem że szybciej zakrętów pokonać nie jestem w stanie na tym co miałem:angry: 

Widziałem, że się nie poprawiłeś, te slicki nie zadziałały jak powinny? Ja się wcale nie cieszę, bo znam własne realia i bardzo mi daleko do optymalnych przejazdów, choć też nie jechałem nie wiadomo na jakiej oponie a zwykłej nalewce ;). Mogę się porównywać bardziej ze Sławkiem, bo dysponujemy podobnym sprzętem, ale i tu straciłem grubo ponad 2s więc słabo to wygląda. Z drugiej strony traktuję to bardziej jako zabawę niż rywalizację, bo za stary jestem, czasu brakuje a talentu w tej dziedzinie też nie mam :).

 

W dniu 20.05.2019 o 11:51, MaciekK napisał:

@Oktan nagraj wreszcie jakiś przejazd, obejrzymy i Twój :)

Ile Cię trzeba prosić???? Obiecałeś już dawno...:mrgreen:

 

19 godzin temu, MaciekK napisał:

Szymon dodaj dane GPS do filmików! Będzie można porównać prędkości :)

No wreszcie muszę to ogarnąć, ale nigdy tego nie robiłem, więc poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Simon WRC napisał:

No wreszcie muszę to ogarnąć, ale nigdy tego nie robiłem, więc poczytam.

Włączasz GPS w GoPro, gdy zgrywasz filmik lub w Quick trzeba dodać dane GPS do filmu, ustawiasz, gdzie mają się znajdować na ekranie i ich wielkość, zapisujesz plik jeszcze raz z danymi. Później możesz go obrabiać, zmieniać rozdzielczość i ciąć...

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 20:24, Simon WRC napisał:

Dzięki! Zmiana stabilizatorów na pewno dała sporo, bo auto już nie kładzie się w zakrętach jak okręt, naprawdę jest dobrze. Co do ALK, to za cienki jestem żeby powiedzieć czy jest wyczuwalna różnica. Auto nieźle skręca, ale w specyficznych warunkach widać, że seryjne zawieszenie nie jest wyczynowym. Po tym jak Maciek przewiózł mnie w slalomie byłem w szoku jak pięknie zachowuje się B16-ka, tam traciłem do niego najwięcej :o.

 

No szkoda, bo warunki były naprawdę super i było dużo jeżdżenia.

 

Dzięki, ale z tymi umiejętnościami to trochę przesada. Zapewne 90% sukcesu zawdzięczam autu ;).

 

Aha, seryjne hamulce w tak ciężkim aucie to dramat. Hamowałem dużo wcześniej niż inni i momentami było na styk. Natomiast nie było jakiegoś dużego problemu z ich przegrzewaniem, po prostu droga hamowania tego kloca jest dość długa :wacko:.

 a jaka jest różnica jeśli chodzi o stabilizatory przy jeździe po zwykłych drogach duża różnica jest chodzi o sztywność ? bo od czasu jak byłem ostatnio na Kielcach i miałem podobny problem z kładzeniem się auta na zakrętach chodzi mi po głowie zakup  ;) a nie chcę wymieniać zawiasu na niższy tylko znaleźć kompromis 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Benek433 napisał:

 a jaka jest różnica jeśli chodzi o stabilizatory przy jeździe po zwykłych drogach duża różnica jest chodzi o sztywność ? bo od czasu jak byłem ostatnio na Kielcach i miałem podobny problem z kładzeniem się auta na zakrętach chodzi mi po głowie zakup  ;) a nie chcę wymieniać zawiasu na niższy tylko znaleźć kompromis 

Na normalnej drodze nie zauważysz różnicy. Praca stabilizatorów jest widoczna przy szybkim pokonywaniu zakrętów i auto wyraźnie mniej się przechyla przez co masz wrażenie lepszego panowania nad nim. Ta modyfikacja jest zdecydowanie godna polecenia.

Seryjne zawieszenie w tej wersji naprawdę daje radę i ja nie zamierzam nic zmieniać, No może przydałyby się cambery na przód, bo zakres regulacji jest w serii bardzo ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 11:55, Simon WRC napisał:

Na normalnej drodze nie zauważysz różnicy.

 

To nie prawda. Roznica jest zauwazalna juz na pierwszym zakrecie. Jestesmy akurat 2kkm po zalozeniu, wiec jeszcze wyjazd z warsztatu mam w pamieci :) Dla mnie zdecydowanie warto, nawet do "prawdziwego bulkowozu" takiego jak nasz.

 

Pozdrawiam

Mis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KASIAiMIŚ napisał:

To nie prawda. Roznica jest zauwazalna juz na pierwszym zakrecie. Jestesmy akurat 2kkm po zalozeniu, wiec jeszcze wyjazd z warsztatu mam w pamieci :) Dla mnie zdecydowanie warto, nawet do "prawdziwego bulkowozu" takiego jak nasz.

To nie wiem jak jeździsz po publicznych drogach ;). Nie chodzi mi o przechylenie, bo to można zauważyć wszędzie a o przyczepność i stabilność w szybkim pokonywaniu łuku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pojeździli my trochę wczoraj w Kielcach. Pogoda dopisała aż zanadto, bo mam spaloną całą gębę i generalnie opaliłem się "na budowlańca" :biglol:. Termometry na torze pokazały 32st w powietrzu i 38st asfalt. Mimo to, auto jak zwykle świetnie się spisało, gorzej z kamerą, która nie wytrzymała maksymalnego ogrzewania we wnętrzu i przez pierwsze 3 przejazdy zawieszała się nic nie nagrywając. Dopiero po przeniesieniu na bok i chłodzeniu z przedniej szyby dała radę, aczkolwiek chyba coś się zepsuło, bo obraz mega zaszumiony :angry: - dobrze, że jest na gwarancji.

 

Przy odrobinie szczęścia udało się wygrać klasę, ale szczęście w tym sporcie też jest istotne. Mateusz, z którym rywalizuję od 3-ch eliminacji musiał w połowie zawodów wyjechać i nie miał szans poprawić czasu. Co jest niesamowite, w trzeciej sesji zrobiliśmy identyczny czas co do tysięcznej - 1:41.170 :o. Jednak na kolejnym przejeździe udało mi się urwać jeszcze 3 dyszki i finalnie pucharek jest ;).

 

Auto jest naprawdę rewelacyjne i dobry kierowca urwałby z pewnością jeszcze dużo. Ja przy swoich umiejętnościach czasami byłem na limicie w kilku miejscach na dohamowaniach do szykan i pomimo upału dodatkowe krople potu po plecach popłynęły ;). Nie chciałem już bardziej ryzykować i nie pojechałem ostatniej pętli. Nie mam żadnej najmniejszej ryski na aucie ani śladu opon, więc wolałem tak zostawić niż walczyć o kolejne dziesiątki sekund.

 

Finalnie 1-sze miejsce w tym razem słabo obstawionej klasie street - tylko 9 załóg. 15 miejsce w generalce na sklasyfikowanych 55 załóg. Straty do Ariela Atoma nie liczę, bo to inne auto, ale do @Oktana niecałe 3s. Ale jak to @Oktan, znów jechał na śmieciowych oponach, więc tym większy szacun :bowdown:. Przed nami były w sumie mocno wygrzebane auta lub rajdówki, mogę się jedynie porównać do podobnego w setupie auta czyli Sławka, do którego straciłem 0,9s. A jak wiadomo Sławek to świetny kierowca, więc dużego wstydu nie ma ;).

 

Bardzo udany dzień, dzięki za świetną atmosferę i kupę śmiechu, w szczególności - @Oktan, @kowal, @MaciekK, @rosaskc, @pegi. Do zobaczenia na Bednarach!

 

01.thumb.jpg.a737cf0e407d16add1e36bcc2df61857.jpg

 

02.thumb.jpg.023d180d7622294466cdf4a662190f08.jpg

 

Ludziska podniecają się tymi evo, a to piękne rajdowe stojące przede mną na starcie, odstawiłem finalnie na ponad sekundę :mrgreen:.

03.thumb.jpg.1cbe218c132ea184aee3a5fdd25ac7bd.jpg

 

wyniki.thumb.jpg.4a1699a3dfe4991c96c9104b9b32e54b.jpg

 

06.thumb.jpg.2cb031e513e0b1bbcbed7dd4e75c800e.jpg

 

Mogłem pooglądać swoje byłe auto, prezentuje się wybornie :wub::

04.thumb.jpg.3cc799609930e45a49db62fc89d4ff32.jpg

 

I zawsze mogę liczyć na @Oktana, który nawet zawodowo mnie wspiera :biglol::

05.thumb.jpg.1e524494d800eeec002d6b2b4b643a08.jpg

 

Edytowane przez Simon WRC
  • Super! 3
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Simon WRC napisał:

Bardzo udany dzień, dzięki za świetną atmosferę i kupę śmiechu, w szczególności - @Oktan, @kowal, @MaciekK, @rosaskc, @pegi. Do zobaczenia na Bednarach!

Również dziękuję za świetny dzień :)

image.thumb.png.462d4909cd5ff359be7ac1df8723dab9.png

 

Edytowane przez kowal
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Simon WRC napisał:

Pogoda dopisała aż zanadto, bo mam spaloną całą gębę i generalnie opaliłem się "na budowlańca" :biglol:

Poczekaj jak znajdę swoją fotę, ja dopiero jestem jak rak czerwony :biglol:

 

1 godzinę temu, Simon WRC napisał:

Straty do Ariela Atoma nie liczę, bo to inne auto, ale do @Oktana niecałe 3s. Ale jak to @Oktan, znów jechał na śmieciowych oponach, więc tym większy szacun :bowdown:

Troszkę sprostuje, bo trzy pierwsze sesje, może pomijając pierwszą :P latałem fakt na zmęczonym federalu rsr, 4 i 5 na slicku użyczonym przez @MaciekK, gdzie na nich ukręciłem swój najlepszy czas dnia, z kolei 6stą ostatnią jechałem na ładnym federaly rsr i zrobiłem czas o ok0.4s gorszy ( i tak pozycja w generalce zostałaby ta sama ) od tego na slicku, który jak ustaliliśmy komisyjnie z ekipą wcale rewelacyjnym się nie okazał :);)

Niemniej opona na tym torze to ważna rzecz i jakbyśmy mieli odpowiednio dobranego slicka wszyscy, to czasy by mogły spaść nawet o 2-3 może nawet 4 sek w stosunku do tego co było..

Te na których jechałeś Szymon też nie do końca działały wczoraj poprawnie, nie wspomnę juz o tym jak pięknie grzały się nam wszystkim samochody.. :facepalm: a o mokrej od potu dupie już nie wspominam :biglol::P

Jestem ciekaw na jakich oponach jechał @pegi

2 godziny temu, Simon WRC napisał:

Bardzo udany dzień, dzięki za świetną atmosferę i kupę śmiechu, w szczególności - @Oktan, @kowal, @MaciekK, @rosaskc, @pegi. Do zobaczenia na Bednarach!

 

Również miło było poszydzić w świńskim gronie :P

2 godziny temu, Simon WRC napisał:

I zawsze mogę liczyć na @Oktana, który nawet zawodowo mnie wspiera :biglol::

05.thumb.jpg.1e524494d800eeec002d6b2b4b643a08.jpg

Pozdrawiam CC Company :biglol:

Używam ich produktów do odrdzewiania :P

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kowal napisał:

Extreme VR2


 

Pewnie twarda mieszanka, co i tak zdecydowanie było lepsze od RS-Ra :)

Czyli jak mówiłem , slicki by nam zbiły mocno czas i ATOM mógłby dostać bęcki :P

A to byłoby coś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Simon WRC musicie jakieś limited edytion kole wypuścić w kolorze subarowym, bo to nie przystoi aż żeby dyrektor wspierał pepśi:D

Graty dla wszystkich za wyniki:thumbup:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pegi napisał:

VR2 R7. Czyli średnia. Dość szybko robiła się ... lekko płynna ;)

A widzisz, to już wiem czemu tak szybko zjeżdżałeś z sesji ;)

Lepiej by siadła  twarda R9 na wczorajsze temperatury

8 minut temu, Mateusz22 napisał:

Graty dla wszystkich za wyniki:thumbup:

Najważniejsze że w naszych klasach zwyciężyło Subaru a nie jakieś tam mitasubiszi :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Oktan napisał:

 

Najważniejsze że w naszych klasach zwyciężyło Subaru a nie jakieś tam mitasubiszi :D

Nie od dziś wiadomo że mytsubishi to zawsze cień dla subarek:D

A najlepsze im wychodzą jedynie klimatyzatory:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pegi napisał:

VR2 R7. Czyli średnia. Dość szybko robiła się ... lekko płynna ;)

 

55 minut temu, Oktan napisał:

A widzisz, to już wiem czemu tak szybko zjeżdżałeś z sesji ;)

Lepiej by siadła  twarda R9 na wczorajsze temperatury

Mi się wydaje, ze na tym śliskim asfalcie, temperaturze i przy dość długich sesjach najlepszym rozwiązaniem byłoby R9 na przód i R7 na tył. Po południu opony dobrze trzymały tylko na pierwszych 2-ch kółkach, później już płynęły, ale moje auto to grubo ponad 1500kg wagi...

 

1 godzinę temu, Oktan napisał:

Pozdrawiam CC Company :biglol:

Używam ich produktów do odrdzewiania :P

Nie ważne do czego używasz, ważne, że kupujesz i dokładasz się do mojej premii :biglol:

 

Godzinę temu, Mateusz22 napisał:

@Simon WRC musicie jakieś limited edytion kole wypuścić w kolorze subarowym, bo to nie przystoi aż żeby dyrektor wspierał pepśi:D

Ja nie wspieram, ta puszka to był taki eksponat do zdjęcia, zresztą gest Oktana mówi wszystko ;)

 

33 minuty temu, Mateusz22 napisał:

Nie od dziś wiadomo że mytsubishi to zawsze cień dla subarek:D

Nie tak do końca, bo były dwa szybkie diamenty w czubie. Ale fakt, @pegi pyknął wyraźnie to szybsze i biorąc pod uwagę, że uczy się auta od nowa, może być tylko o wiele lepiej :thumbup:.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wczorajsza pogodę i to, że jechało się kilka kółek z rzędu, r9 byłaby sporo lepsza od r7. Byłoby dość czasu żeby ją dogrzac, a potem robić czasy. Gdyby to była jazda jak na oesie, start - meta,  to r7 dałaby radę lepiej niz r9. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, MaciekK napisał:

@Simon WRCPo nagraniu i czasie widać, że zaczynasz wjeżdżać się w auto. 4 sek do kolejnego steetowego Subaru to duża różnica i głównie dzięki kierowcy :-)

Kolejne strettowe auto jest o 40 Km i 80 Nm słabsze więc ten czas nie dziwi :)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kowalTo trzeba dołożyć do pieca ;-) Poza mocą jest jeszcze dużo innych różnic w Waszych autach: zawieszenie tył, szerokość opon, sztywność nadwozia, przebieg momentu obrotowego i jeszcze wiele innych pomniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaciekK napisał:

@Simon WRCPo nagraniu i czasie widać, że zaczynasz wjeżdżać się w auto. 4 sek do kolejnego steetowego Subaru to duża różnica i głównie dzięki kierowcy :-)

Zdecydowanie stanę tu po stronie @kowala. 4s to może nie mało, ale po pierwsze mój bolid jest wyraźnie mocniejszy a po drugie prowadzi się lepiej i ma DCCD, co sporo pomaga ;).

Radek jest coraz szybszy i za chwilę poczuję oddech na plecach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie staje po niczyjej stronie :-) Mi chodzi o to, że różnica 40KM nie jest największą różnicą, jest wiele innych zmiennych. Bardziej chodziło mi nie o auto Kowala tylko STI 2016 na dobrej oponie, które miało podobny czas do Kowala, więc akurat to komplement dla Niego. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...