Jump to content

Hill Holder - usterka

mmarc1n
 Share

Recommended Posts

Witam, parę dni temu zapaliła mi sie pomarańczowa kontrolka HHC (nie wiedziałem ze mam ten system). Chwilowo to zignorowałem, dopóki nie zapaliła sie kontrola trakcji (dwukrotnie - puki co). Wydaje mi sie ze jedno możne mieć związek z drugim. Diagnosta w "premio" stwierdził że komputer żadnych błędów nie zarejestrował - a kontrolka sie pali. I zaczął jakieś bajki opowiadać o światłach ksenonowych z czujnikiem poziomowaniem na zawieszeniu... I bez tego podejrzewałem jakiś czujnik / żyroskop czy inne ustrojstwo. Ktoś coś takiego przerabiał?

Forester diesel 2011

Sprawdz czy jak sie swieci kontrolka hh to masz swiatlo wsteczne jak cofasz i czy kamera cof dziala. Jesli nie to problem z czujnikiem wstecznego, u mnie były to zasniedziale styki w komorze silnika.

Ja rozpialem i wpialem i problem zniknal.

Nie wiem czy jest bezpiecznik.

Mogl pojsc czujnik jesli caly czas masz problem, u mnie pojawial sie blad na kilka sekund czasem minut albo godzin i znikal.

Czujnik sprawdzisz latwo miernikiem albo bateryjka z zarowka. To jest zwykly czujnik on/off.

• 4 weeks later...

Wracając do tematu. Kupiłem czujnik, wymieniłem. Dalej nie działa i dodatkowo przestał działać tempomat... 

Tak więc, wydaje mi się ze czujnik był dobry, a awaria jest gdzieś indziej. Koniec - końców skończę w aso zanim coś jeszcze popsuje...

Komputer żadnych błędów nigdy nie pokazywał. 

Edit:

ASO stwierdziło: Przepalony bezpiecznik... (Dam sobie rękę uciąć  że sprawdzałem!)

Skalibrowało komputer do nowego czujka.

i to by było tyle. Gdyby nie to ze tempomat przestał dziłać i nie wiedza dalczego....