Skocz do zawartości

Trzeszcząca tapicerka


ewemarkam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem gdy zamykam drzwi kierowcy, to one po prostu hałasują, drga tapicerka itp. Pozostałe drzwi zamykają się elegancko przyjemnie dla ucha. Wymieniłem i uzupełniłem już spinki w drzwiach. Wszystkie śrubki są na miejscu. Mam wrażenie że górna część boczku, nie trzyma dobrze i to jest przyczyną. Tylko że jak to oglądałem to wygląda wszystko ok. Jest to jakieś typowe? Miał już ktoś taki problem?

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem gdy zamykam drzwi kierowcy, to one po prostu hałasują, drga tapicerka itp. Pozostałe drzwi zamykają się elegancko przyjemnie dla ucha. Wymieniłem i uzupełniłem już spinki w drzwiach. Wszystkie śrubki są na miejscu. Mam wrażenie że górna część boczku, nie trzyma dobrze i to jest przyczyną. Tylko że jak to oglądałem to wygląda wszystko ok. Jest to jakieś typowe? Miał już ktoś taki problem?
 
Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 
 

Jedynie co przychodzi mi do głowy to zobacz na zawiasy, może mają luz i drzwi opadły.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiasy są ok. Też je zweryfikowałem. Bardziej to wygląda na luźny boczek. Ale jak wspomniałem wygląda wszystko dobrze, nic nie jest połamane. Folia na drzwiach w zasadzie nie ruszona. Ale jest jeszcze jedna kwestia... Jak prowadzona jest szyba?. Tzn gdy zdejmę boczek to ona może być "luźna" czy stabilizują ja prowadnice?

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiasy są ok. Też je zweryfikowałem. Bardziej to wygląda na luźny boczek. Ale jak wspomniałem wygląda wszystko dobrze, nic nie jest połamane. Folia na drzwiach w zasadzie nie ruszona. Ale jest jeszcze jedna kwestia... Jak prowadzona jest szyba?. Tzn gdy zdejmę boczek to ona może być "luźna" czy stabilizują ja prowadnice?

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka


Są stabilizatory szyb, takie kostki z filcem.Ale raczej nie mają wpływu na zamyknię drzwi.Choć jesli mają luz, to podczas zamykania z opuszczoną np. do połowy szybą, potrafi mocno chałasować.Jedyne pocieszenie to takie, że maja regulację.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kostki z filcem mają wpływ na rysowanie się szyby.
Wystarczy przejechać np.paznokciem od której strony porysowana jest szyba.Chyba większość uszkodzeń jest od strony zewnętrznej samochodu.To taki urok bezramkowych szyb.Stabilizatory wewnętrzne, na mój tępy rozum, odpowiadają chyba przede wszystkim za stabilizację uchylonej szyby podczas zamykania samochodu oraz za docisk samej szyby do zewnętrznego pasa z filcem.To z kolei powinno zminimalizowac przedostawanie się wody w czasie opadów deszczu.Choć wcale się nie zdziwię, jesli Ktoś będzie miał inne zdanie

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...