Jump to content

Czujnik ciśnienia oleju - PROBLEM


Kuba259
 Share

Recommended Posts

Cześć. Dziwna sytuacja, mam założone wskaźniki auto gauge i wskaźnik ciśnienia oleju dziwnie sie zachowuje, na wolnych obrotach na zimnym 5 bar przy 100-110stopniach 1.5 bar, natomiast ciśnienie nie podnosi sie po dodaniu gazu itp itd, jak sie zagrzeje to pokazuje to 1.5 Bara i zwiększa sie lub zmniejsza o jakies bardzo male wartości, co to moze byc? Zepsuty czujnik? Dodam ze auto tak przejechało 600km, nie oszczędzane, dzisiaj wymiana oleju i olej Ok. Pacjent WRX 2.5. Dzieki za odp. 

Edited by Kuba259
Link to comment
Share on other sites

Kwestia wiedzy, w jakim miejscu jakie ma być ciśnienie. Tego nie wiadomo - nawet jesli ktoś robił jakieś doświadczenia to wynik zależy od temperatury, parametrów oleju , obrotów. Najlepiej czujnik i wskaźnik wcześniej sprawdzić i montować tam ,gdzie czujnik fabryczny.

Link to comment
Share on other sites

Czujnik temperatury oleju powinien być wkręcony w zaślepkę  pod intercoolerem w bloku, a czujnik ciśnienia oleju wkręcony w lewej głowicy. Wtedy są w miarę realne wskazania. Czujniki w podstawce filtra to lipa i zakłamanie parametrów do tego nagrzewają się od korektora wydechowego i oczywiście wątpliwą sprawą jest też działanie samych zegarów Auto Gauge.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...