Skocz do zawartości

klimatyzacja r1234yf dobicie


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

Co ile warto nabić klimę w nowszych Subaru z czynnikiem r1234yf i jaki jest mniej więcej orientacyjny koszt nowego czynnika. Auto niedługo skończy 4 latka czynnika nigdy nie dobijałem pomimo to klima chodzi jak zła i się zastanawiam czy dobijać - w poprzednich autach ze starym czynnikiem dobijałem jak klima zaczynała słabiej chłodzić ( około 4-5lat) i  nigdy nie ubyło więcej niż 300g. Tutaj natomiast klima chłodzi jak nowa... Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Karas w jakimś manualu ile masz fabrycznie pojemności na czynnik - podjedź do warsztatu na standardowy przegląd klimy czyli typowo usługa: 

sprawdzenie ilości czynnika, wytworzenie próżni w układzie, wymiana oleju, napełnienie układu, test ciśnienia w pracującym układzie to 150zł tylko pamiętaj że musi być maszyna do obsługi nowego czynnika.

 

W nowym Foresterze wyszło mojego znajomego chyba około 700 -800zł - robił to w zeszłym roku. Miał "nieszczelność" i od zera musiał dobijać. Do tego serwis 150zł i masz koszt całkowity..

 

Koszty na dzień dzisiejszy za gaz r1234yf to:

-do 300g - 400zł

-do 500g - 700zł

 

W Twoim przypadku jeśli dobrze chłodzi to ja bym nie dobijał...weryfikacja jednak przy przeglądzie....tam gdzie robił znajomy chyba kazde rozpoczęte 100g to 150zł ale wiem że w cenniku ogólnym mieli tak jak wyżej napisałem.

Edytowane przez maskun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...