Skocz do zawartości

Outback III jakie silniki są SOHC.


rajax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów. Jestem zainteresowany kupnem Outbacka (ewentualnie Forestera). Mój budżet to 20tys zł, więc raczej stać mnie na III wersję.

Samochód chciałbym zapewne zagazować bo mam z tym paliwem dobre doświadczenia. Pytanie które silniki to dobrze znoszą, z tego co pamiętam, nie ma problemów z SOHC. Zawory reguluje sie jak Polonezie :)

Które silniki sa z SOHC (tabelka jest ze strony Autocentrum) :

 

 
 
I czy wszystkie w 2,5 występują u nas, bo chyba głównie widzę te 165KM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rajax napisał:

OK, dzięki Panowie. Nie chciał bym tu zaśmiecać forum linkami, ale czy obecnie jest na rynku do sprzedania OUTBACK w sensownym stanie w ok. 20 tysi ?

 

Za 20 tys. to ciężko będzie. Outback'i trzymają cenę. Mniej więcej do 2007 r. silniki SOHC są w tej słabszej wersji tj. o mocy 165 km. Ja mam 173 km w manualu i to fajny, prosty samochód (ten jest wyjątkowo prosty bo bezwypadkowy ;) ). Sprawdź czy była robiona uszczelka pod głowicą. Dotyczy to każdego 2.5 SOHC, który miałem (Outback 2.5 1999, Impreza 2.5 2006 i obecny Outback 2008)  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rajax napisał:

OK, dzięki Panowie. Nie chciał bym tu zaśmiecać forum linkami, ale czy obecnie jest na rynku do sprzedania OUTBACK w sensownym stanie w ok. 20 tysi ?

Za kilka miesięcy planuje sprzedać mojego Outbacka 2.5 sohc, także jak nic nie znajdziesz do tego czasu to odwiedzaj dział giełda ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2018 o 20:16, mistee napisał:

 

Za 20 tys. to ciężko będzie. Outback'i trzymają cenę. Mniej więcej do 2007 r. silniki SOHC są w tej słabszej wersji tj. o mocy 165 km. Ja mam 173 km w manualu i to fajny, prosty samochód (ten jest wyjątkowo prosty bo bezwypadkowy ;) ). Sprawdź czy była robiona uszczelka pod głowicą. Dotyczy to każdego 2.5 SOHC, który miałem (Outback 2.5 1999, Impreza 2.5 2006 i obecny Outback 2008)  :) 

 

Co znaczy sprawdź uszczelkę ? Jeżeli była to co ? Wyczuwam tu jakiś wrażliwy temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, rajax napisał:

Jeżeli była to co ?

Jeżeli była to bardzo dobrze ;). Masz problem z głowy (kosztowny problem :o)

45 minut temu, rajax napisał:

Co znaczy sprawdź uszczelkę ?

Kawa z mlekiem/ majonez na korku od oleju silnikowego, bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym, wyciek oleju, nadmierne kopcenie z wydechu i jeszcze kilka różnych dziwnych rzeczy :D. Użyj szukajki, a wszystkiego się dowiesz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli mówimy o standardowych problemach z padniętą uszczelką. To jasne, olej w układzie chłodzenia, czy woda w oleju to podstawa doi sprawdzenia :)

Ile taka uszczelka wytrzyma na LPG potem ?

Tam sa gniazda głęboko utwardzone jak w Subarynie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...