Skocz do zawartości

Zasilanie pompy paliwa


rydzada

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w Forku SG 2,5XT odciąć zasilanie pompy paliwa podczas pracy silnika na gazie? Chcę zrobić mały test. Nie widzę w wykazie żadnego bezpiecznika, który byłby opisany jako "pompa paliwa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, owad napisał:

Moze to pomoze

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/where-fuel-pump-relay-fuse-82862/

 

Albo odkrec siedzisko tylne (2 śruby) i masz konektor pompy na wierzchu

 

Dzięki. Fakt. Podniosę kanapę i po robocie :)  Regulator ciśnienia cały czas ze mną jeździ. Nie zginie. Jak będzie na szybko jakoś potrzebny, podjadę i oddam ;)

 

Edit: znalazłem w schematach, że to chyba ten sam obwód co cewki zapłonowe, AWD i jakieś inne pierdoloty, więc zostaje kostka pompy pod kanapą :)

 

Edytowane przez rydzada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kiedyś o to kolegi gazownika. Ja bym na twoim miejscu nie odcinał pompy paliwa. Gdy braknie gazu zauważ że jest szarpnięcie, bo nagle samochód musi przejść z gazu na benzynę. Jak będziesz miał wyłączoną pompe paliwa, nie zdąży ona nabić ciśnienia, szarpnie bardziej, może nawet Ci pasek rozrządu przeskoczyć. Zazwyczaj brakuje gazu podczas przyśpieszania więc silnik jest wtedy obciążony. Nie ryzykowałbym. Po co chcesz ją odcinać, żeby się pewnie nie spaliła. Utrzymuj po prostu 1/4 baku benzyny i nic się nie będzie działo. Poza tym w nowszych instalacjach stosuje się dotrysk benzyny na wyższych obrotach, aby zmniejszyć temperaturę spalania i chronić gniazda zaworowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kambol napisał:

Z pytania autora wynika, że chodzi tylko o diagnostykę. ;)

Dokładnie. Chcę z ciekawości zobaczyć, jak pracuje silnik na gazie przy odciętym dopływie (ciśnienia) benzyny do wtryskiwaczy :)

Przy okazji: ewemarkam święte słowa prawi. Ku przestrodze "szaleńców" co chcieli by na prawdę odcinać pompę na amen.

Edytowane przez rydzada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewemarkam napisał:

Daj znać bo mnie też to ciekawi. W zasadzie powinno być bez różnicy, bo wtryskiwacze benzynowe się nie otwierają. Chyba że ktoś ma dotrysk tak jak wspomniałem wyżej. 

Chyba, że któryś przepuszcza i lekko zakłóca pracę silnika zarówno na Pb jak i na lpg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...