Skocz do zawartości

XI i pół Subariada Bułgaria 4-11 lipca 2018


Jacek Wyrzykowski

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt więcej nie ma ochoty na offroadową przygodę w Bułgarii? :huh:

 

Wyjazd  można połączyć np. z plażingiem w północnej Grecji. Z Melnika to tylko 200km. My tak planujemy. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemekka napisał:

Wyjazd  można połączyć np. z plażingiem w północnej Grecji. Z Melnika to tylko 200km. My tak planujemy.

 

Bardzo dobry pomysł. Polecam Thassos. Wyspę można przejechać przez środek tzn. bezdrożami górskimi. Asfalt jest wzdłuż wybrzeża. Thassos to jedna wielka góra marmuru. Dużo szutrówek słabo oznakowanych:D No i to:20170716_192918.thumb.jpg.faff6bd5aaf263d81492ad8aa5db2b82.jpg

Oko Zeusa (Giola) naturalny basen. Skoki do wody- niezapomniane wrażenia;)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.04.2018 o 11:19, przemekka napisał:

Jeśli tylko masz pieniądze na dodatkowy komplet opon to bez dwóch zdań polecam BF Goodrich AT, najlepiej na stalowej feldze. Nie wiem jaki rodzaj nawierzchni będzie dominował w Bułgarii, ale opony szosowe będą bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne na kamieniach, skałach, natomiast na mokrej trawie czy w błocie nie będzie praktycznie żadnej trakcji. Oczywiście w głębokim błocie mogą polec także AT-ki, ale myślę, że aż takich atrakcji nie będzie, a jeśli by się zdarzyły, to wszyscy będziemy i tak korzystać z wyciągarki przewodnika. :D 

Innym rozwiązaniem (zamiast AT-ków) jest jazda na oponach zimowych, których bieżnik lepiej będzie sobie radził poza asfaltem. Ale i one nie będą miały dodatkowej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Oczywiście byli tacy uczestnicy, którzy objechali kilka wyjazdów na szosówkach i poza pojedynczymi kapciami dawali radę. Także inne AT-ki jak np. Geolandary AT-S nie dają dużej przewagi nad zwykłymi oponami szosowymi (też się dziurawiły na poprzednich wyprawach), więc jeśli już kupować AT-ki to BF Goodrich będzie optymalnym wyborem. 

Natomiast warto pamiętać, że na asfalcie AT-ki będą głośniejsze i trochę mniej stabilne niż opony szosowe, ale coś za coś. ;) 

 

 

 

 

Zdecydowałem się kupić BF Goodrich -przez komplet rozumiesz 4 czy 5 szt. Jeżeli 4 to zapas fabryczny?

Gdzieś napisałeś ,że kapcia dotychczas na tych oponach nie zaliczyłeś

Edytowane przez piotr_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotr_b napisał:

Zdecydowałem się kupić BF Goodrich -przez komplet rozumiesz 4 czy 5 szt. Jeżeli 4 to zapas fabryczny?

Gdzieś napisałeś ,że kapcia dotychczas na tych oponach nie zaliczyłeś


Kabcia na karzdyh oponah morzna złapać, a po za asfaltem nawet skasować oponem. Zapas nie mósi być taki sam, ale ma być takiego samego rozmiaró. 






Gdzie te tłumy, które chcą zobaczyć boską Bułgarię? My tu napierniczamy km właśnie i parę nowych atrakcji, których w programie nie ująłem udało się ogarnąć jeszcze!

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5 sztuk BF. Jedna nieużywana. ;)

Taki sam rozmiar zapasu jest szczególnie  ważny w autach z kontrolą trakcji i automatem. Był przypadek, że po założeniu mniejszego zapasu jeden forek zrobił się FWD.

 

14 minut temu, Miłosz Rzeźnik napisał:

 

Gdzie te tłumy, które chcą zobaczyć boską Bułgarię? My tu napierniczamy km właśnie i parę nowych atrakcji, których w programie nie ująłem udało się ogarnąć jeszcze!

 

Najwyżej będzie jak w Gruzji dwa lata temu. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, przemekka napisał:

Ja mam 5 sztuk BF. Jedna nieużywana. ;)

Taki sam rozmiar zapasu jest szczególnie  ważny w autach z kontrolą trakcji i automatem. Był przypadek, że po założeniu mniejszego zapasu jeden forek zrobił się FWD.

 

 

Najwyżej będzie jak w Gruzji dwa lata temu. ;)

 

Aktualnie mam 225/55/17 i taki też zapas.

BF to 215/65/16 i jest to rozmiar homologowany, dokładna różnica wg.zamiennika 0,96%(dopuszczalny 1,5%),a więc 4 za 4 na pewno, ale czy dotyczy to sytuacji 3+1?

A co było w Gruzji dwa lata temu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.04.2018 o 14:42, herrkam napisał:

Ja proszę o dopisanie do listy jednak warunkowo - może jako rezerwę wstępnie. Chcę jechać ale może mi przeszkodzić zawodowy kalendarz. Ostateczna decyzja tuż po Plejadach. 

Jeśli jest taka opcja to poproszę. 

 

I jaka decyzja? :)

Imprezy na Subariadzie jeszcze nie było.  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga! 

Subariada na prośbę Miłosza otrzymuje numer: XI i pół (11,5). Operacja podyktowana jest koniecznością utrzymania chronologii numerów przy jednoczesnym zachowaniu dalszej numeracji. 

 

Proszę się nie obawiać, gdyż pomimo nietypowego numeru Subariada będzie cała, a nie połówkowa :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kambol napisał:

Może mniej obaw budziłoby coś w stylu 11a (b), albo 11-2...

 

Nie ma sensu się nad tym zastanawiać... istotniejsze jest w jakim stylu będziecie się budzić na Subariadzie :mrgreen: 

Edytowane przez Urabus
Zmiana numeru Subariady na XI i pół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemekka napisał:

Żeby było chronologicznie to powinna być raczej 11.5. ;)

 

Faktycznie moja ślepota... już poprawiam.

@Kambol, Twój wpis też poprawiłem, żeby się nikomu nie pomyliło... w końcu liczba przed kropką nie miała znaczenia, chodziło tylko o połówkę ;) 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna zawija je w papierowe ręczniki, które potem zużywa do wycierania naczyń. Poza tym między słoiki idą zupki w torebkach i inne miękkie rzeczy. A całość jedzie w plastikowym pudle z Ikei. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...