Skocz do zawartości

Potrzebuję schemat bądź zdjęcie wtyczki elektrycznych szyb


MakeLover

Rekomendowane odpowiedzi

Jaja sobie robicie, czy jesteście leniwi. By ktoś rozbierał tapicerkę by zrobić Wam fotę wtyczki.

Bo Wam się nie chce otworzyć schematu.

 

Pobrać sobie proszę z netu Manual Servis. pdf.  (linki były na forum, cała gama produkcyjna marki subaru, poszukać w wyszukiwarce) z właściwego rocznika co was interesuję.

Ściągacie. Często trzeba rozpakować jakimś rarem itp. Otwieracie zakładkę Wiring, tam będzie zapewne spis treści ze schematami door,  schematy do lusterek, zamków, szyb itd.

I wtykacie właściwe kable we właściwe miejsca. Piny są opisane w poziomach od lewej, jak wtyczka trzymasz stykami do siebie, z zapadką do góry. Wszystko tam jest wyjaśnione na wstępie. 

Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.. tylko na schematach w ogóle się nie znam... znalazłem coś takiego i nie wiem jak dobrać piny do kostki... mam kostke D7... 

 

PS link, który podałeś nie znajduje strony najbliżej zbliżonej do mojego modelu czyli 2007... Już przeleciałem wątek z manual service.  Jak się znasz możesz po schemacie co załączyłem podać mi kolejność pinów?

pobrany plik.png

pobrany plik (1).png

pobrany plik (2).png

pobrany plik (3).png

Edytowane przez MakeLover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Po  kolei:

czy wiesz jak odczytać kolory z kabli?

są one oznaczane z angielskiego w kółeczkach przy wtyczce

 

np ostatni schemacie masz d7 pod kostką

-pin 10  w kółeczku LY (otwórz serwisów-kę na początku jet tam tabela kolorów kabli, bo są oznaczenia z anglika lub umownie 

LY niebiesko żółty, czyli podstawowy kolor kabla to niebieski z żółtym paskiem.

-pin 11 GY green  Yellow analogicznie.

 

1)Sprawdź czy uwolnione kable pokrywają się z kolorami przypisanymi do wtyczki B7 na schemacie.

 

Main - to od strony kierowcy.

switch -  włącznik sterujący

 

Z tego schematu mamy piny:

1 L niebieski

2 LR niebiesko czerwony

 

6 B czarny

 

8 BL czarno niebieski

9 RY czerwono  niebieski

10 LY niebiesko zółty

11 GY zielono żłóty

 

13 GR zielono czerwony

 

15 GW zielono biały

16 LW niebiesko  biały

reszty nie ma na tych schematach są na innych stronach

Wtyczka na schematach jest rozbita na obwody

 

musisz zrozumieć metodę zapisu i wszystko stanie się proste

Nie wiem czy się nie pomyliłeś.

Ponieważ wtyczka D7 z tego co pamiętam jest zabezpieczona specjalną zworą plastikową wciskaną. 

ale nie znam tej instalacji mogły być zmiany, względem starszych wersji.

 

Zajrzyj do mego wątku tam było o zabezpieczaniach wtyczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Właśnie próbowałem naprawiać nieopuszczającą się szybe kierowcy w Hawk kombi. Przed ruszeniem kostki zrobiłem fotki i rozpisałem kolory... może pomoże ;)

Szyba dalej nie działa ale udało się poskładać i nic więcej nie popsuć :)

20180410_221414.jpg

To co zasłoniłem 16 to niebieski z białym paskiem

Żółty i niebieski z zielonym paskie u mnie były to dwa skrajne od lewej 8 i 9 na rozpisce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MakeLover napisał:

Dzięki wielkie! Tylko mam pytanie. Bo jest 2x niebiesko czerwony, jede gruby czerwony i jeden cieniutkiu Ciebie 2 i 6 który to który?

Porównajcie ilość pasków:

bardzo często jest jeden,

A są i dwa na jednym

Natomiast w opisie figurują tak samo np jako:LR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej rozpiski  ...

2 - niebieski i czerwony pasek

6 - niebieski i dwa czerwone paski

Ja nie wyjąłem wszystkiego z tego plastiku, którym się to wszystko zamyka, więc miałem oddzielone 4 przewody (6,7,15,16)

Co do grubości nie wiem ale wszystko widać na foto ...

Mam nadzieję, że pomogłem ;)

20180410_182747.jpg

Edytowane przez AllChemik83
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, AllChemik83 napisał:

Siemanko. Właśnie próbowałem naprawiać nieopuszczającą się szybe kierowcy w Hawk kombi. Przed ruszeniem kostki zrobiłem fotki i rozpisałem kolory... może pomoże ;)

Szyba dalej nie działa ale udało się poskładać i nic więcej nie popsuć :)

20180410_221414.jpg

To co zasłoniłem 16 to niebieski z białym paskiem

Żółty i niebieski z zielonym paskie u mnie były to dwa skrajne od lewej 8 i 9 na rozpisce...

Ta kostka na foto jak się nie mylę idzie na sterowanie szybami.

Zatem wypnij (rozłącz czarna wtyczkę od silnika napędu mechanizmu szyb, chyba D13, lub D3) z drzwi co nie działają te szyby.

Ma dwa piny i podepnij do nich na krótko 12V ( ze zwykłego prostownika na min. zakresie) CYK CYK. i zobaczysz czy się ruszy szyba.

 

Bez względu na to czy  usłyszysz ciche kliknięcie mikro wyłącznika, lub szyba powinna się ruszyć. Jak się nie ruszy podłącz odwrotnie bieguny i CYK CYK.

Jak te kombinację nie będą działać to silnik mechanizmu szyb do wymiany.

Jak szyba się ruszy, to ok masz albo uszkodzony wyłącznik do sterowania, albo zasilanie nie dochodzi (bezpiecznik) lub połączenia na kablach, kostkach zaśniedziałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sykatore napisał:

Ta kostka na foto jak się nie mylę idzie na sterowanie szybami.

Kostka faktycznie od sterowania szybami. Rozebrałem ją i próbowałem podgiąć styki aby wykluczyć błąd połączenia... styki i wsuwki lśniące i błyszczące zero jakiegokolwiek nalotu czy śniedzi. 

1 godzinę temu, Sykatore napisał:

Zatem wypnij (rozłącz czarna wtyczkę od silnika napędu mechanizmu szyb, chyba D13, lub D3) z drzwi co nie działają te szyby.

Domyślam się że znajdę ją po zdjęciu boczku w drzwiach - wole się upewnić zanim zabiorę się za robotę ;)

Dodam, że szyba działała do ostatniej wizyty na myjni ... gdzieś na tym forum czytałem o zawilgoceniu połączeń silniczka.

1 godzinę temu, Sykatore napisał:

albo zasilanie nie dochodzi (bezpiecznik)

Zaglądałem do bezpieczników pod kierownicą i skrzyneczki pod maską. Wiesz może, który bezpiecznik (przekaźnik) jest od szyb?

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, dlaczego wszyscy czekają by ktoś im wskazał palcem.

Ja mam swoich schematów dużo, Mi wystarczy rozrywek, bo ja używam z trzech schematów z roczników buda 01wrx, 98gc8 i 03 us i 04.

To jest naprawdę niezły młyn. Nie chcę się wdrażać w kolejne tematy.

Masz miernik, to sprawdź sobie czy przychodzi Ci zasilanie B225 pin 14 i 17 styk sterujący i wykonawczy przekaźnika. Do wpięcia miernika w kostki użyj zwykłej igły do szycie, bo wielkości styków w kostkach jest bardzo mała przestrzeń, jednynie co przekaźniki maja standardowe konektory. Tą puszkę masz pod kierownicą chyba. Jak przychodzi zasilnie to bezpiecznik dobry. Taka cienka obudowa przy bezpiecznikach w kabinie - możesz podmienić przekaźniki miejscami - ale to nie przżżżiczinna. Ponieważ tam nie doszła Ci woda z myjni, chyba że myłeś myjka środek auta, to przepraszam : )

Teraz czy uszczelka przy szybie ma prawo puścić wodę do drzwi - tak, szukaj w samych drzwiach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sykatore napisał:

Pany, dlaczego wszyscy czekają by ktoś im wskazał palcem.

Może dlatego, że nie każdy ma wiedzę i umiejętności  mechanika/elektryka samochodowego - wole zapytać 2x niż raz coś zepsuć. Nie śpię na kasie aby za byle usterkę płacić po kilkaset zł (czytałem posta typu - wymienimy panel za 500zł i będzie ok)...

 

12 godzin temu, Sykatore napisał:

Ja mam swoich schematów dużo, Mi wystarczy rozrywek, bo ja używam z trzech schematów z roczników buda 01wrx, 98gc8 i 03 us i 04.

To jest naprawdę niezły młyn. Nie chcę się wdrażać w kolejne tematy.

Serdecznie dziękuje za wszelką pomoc. Po to jest pytanie na forum, że jak ktoś ma chęć to odpowie i pomoże ;) Jak ktoś do tego ma czas to i wytłumaczy innym. Subaru to nie młynek do mięsa, który można rozebrać i poskładać nie mając jakiejkolwiek wiedzy. Ja na autach się nie znam więc pytam tych co "lubią w aucie podłubać".

 

12 godzin temu, Sykatore napisał:

Masz miernik, to sprawdź sobie czy przychodzi Ci zasilanie B225 pin 14 i 17 styk sterujący i wykonawczy przekaźnika. Do wpięcia miernika w kostki użyj zwykłej igły do szycie, bo wielkości styków w kostkach jest bardzo mała przestrzeń, jednynie co przekaźniki maja standardowe konektory. Tą puszkę masz pod kierownicą chyba. Jak przychodzi zasilnie to bezpiecznik dobry. Taka cienka obudowa przy bezpiecznikach w kabinie - możesz podmienić przekaźniki miejscami - ale to nie przżżżiczinna.

Konkretna odpowiedź na jaką liczyłem... w wolnym czasie zabiorę się za robotę.

Serdecznie dziękuje za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci kup sobie probówkę na 12v najlepiej z ostry dzióbkiem, może być najtańsza, do szukania, czy ustalenia prądu jest rewelacyjna sam mam  już dwie sztuki, bardzo usprawniły mi szukanie obecności prądu.np:

https://allegro.pl/listing?string=próbówka 12v&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-aut-1-2-0328

 

a chodzi mi B225 pin 14 a masą - zasilanie cewki przekaźnika

pin 17 z masą - zasilanie styku roboczego

A i czarne przekaźniki maja języczek zabezpieczający (podobny jak w kostce tylko mniejszy), ale nie wszystkie, jak zauważyłem.

 

No i sprawdź sobie ten silniczek od szyby małym prostownikiem, czy nawet z akumulatora ,można.

Pozdrawiam

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 10.04.2018 o 10:48, MakeLover napisał:

Tak.. tylko na schematach w ogóle się nie znam... znalazłem coś takiego i nie wiem jak dobrać piny do kostki... mam kostke D7... 

 

PS link, który podałeś nie znajduje strony najbliżej zbliżonej do mojego modelu czyli 2007... Już przeleciałem wątek z manual service.  Jak się znasz możesz po schemacie co załączyłem podać mi kolejność pinów?

pobrany plik.png

pobrany plik (1).png

pobrany plik (2).png

pobrany plik (3).png

To są właśnie te schematy.

Edytowane przez Yaco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...