Jump to content

Kontrolka serwisowa+kontrolka vsc

skoczybruzda
 Share

Recommended Posts

Podczas spokojnej jazdy zapaliły się jednocześnie kontrolka serwisowa i kontrolka elektronicznej stabilizacji toru jazdy. Dodatkowo miga cruise i tryb pracy si drive. Auto to Outback H6 my2007.

Nie zgasła po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu. Auto jechało zupełnie normalnie. Co to może być?

20180407_184251.jpg

Edited by skoczybruzda

W ciemno stawiam że jak podłączysz komputer to zobaczysz błąd:

P0420 Efektywność układu katalizatora poniżej dopuszczalnej wartości

Bez jego wyzerowania komputerem tempomatu nie włączysz.

Poczytaj tutaj jak sobie tulejami poradzić z tym na dobre:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/57737-zapalenie-kontrolki-serwisowej-i-mrugajaca-kontrolka-tempomatu/

Dzięki za link.

Z tego co wiem u mnie podkładka dystansowa przed sondą już jest (auto kupiłem niedawno, mechanik to zauważył na przeglądzie przedzakupowym).

Kontrolki zaświeciły się podczas długotrwałej wolnej, spokojnej jazdy remontowaną drogą.

właśnie przy takiej spokojnej jeździe następuje sprawdzanie i przy przekroczeniu progu błędu dostajesz to co widzisz obecnie u siebie.

Poczytaj wątek tam jest sporo więcej niż tylko o tych tulejach kątowych i prostych zwanych szumnie emulatorami (mi też pomogły)

no i sprawdź dokładnie czy masz DWIE , bo w H6 będziesz właśnie potrzebował obie sondy odsunąć

Tak zrobię. Przesyłka z elm327 już do mnie idzie. Tymczasem... dziś kontrolki zgasły same.

Edit: Sczytałem błędy. P0301 P0303 P0305

"wykryte wypadanie zapłonów"

Screenshot_2018-04-10-22-12-42.png

Edited by skoczybruzda

No to mogło być nawet kiepskie paliwo, problem z iskrami, początki upg, zły humor albo pierdyliard innych powodów- poprostu miałes missfire na lewej głowicy. Błędy tyle mówią