Skocz do zawartości

225/45 R17 vs dojazdówka vs dyferencjał


Oczkoo15

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić letnie opony 225/45 R17 i mam pewne wątpliwości. Dojazdówka to 135/70 17. Jeśli złapię kapcia i założę dojazdówkę to mogę popsuć dyfer?:huh:  Różnica w średnicach to 9mm (1.4%). Spotkałem się z opinią, że dojazdówkę mogę założyć tylko na przód.

Szukałem, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Inne tematy dotyczą Foresterów, a tam są inne dyfry :o. Samochód to Legacy IV 3.0 5EAT z VTD:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojego prostego umysłu to niby można a  niby nie. Bo niby mamy dwa mechanizmy różnicowe, jeden z przodu drugi z tyłu.. I one powinny różnicowac prędkość obrotową kół.. Ale z drugiej strony nie bez powodu należy zakładać komplet nowych opon bo inaczej te nowe polecą szybko z bieżnika.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2018 o 14:18, Oczkoo15 napisał:

Mam zamiar kupić letnie opony 225/45 R17 i mam pewne wątpliwości. Dojazdówka to 135/70 17. Jeśli złapię kapcia i założę dojazdówkę to mogę popsuć dyfer?:huh:  Różnica w średnicach to 9mm (1.4%). Spotkałem się z opinią, że dojazdówkę mogę założyć tylko na przód.

Szukałem, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Inne tematy dotyczą Foresterów, a tam są inne dyfry :o. Samochód to Legacy IV 3.0 5EAT z VTD:)

 

 

Z tego co sprawdzałem to różnica wysokości  pomiędzy kołami to 13,5 mm czyli 2,13%  ( 225/45/R17 = 634,3mm a 135 /70 17  ma 620,8 mm ) ale dane wzięte z aplikacji więc mogą się różnić. 

 

Z drugiej strony, na dojazdówce nie jedziesz więcej niż 80 km /h i nie pokonujesz też zbyt długich dystansów żeby zabić dyferencjał (wiskozę). 

 

wiec myslę ze jak zrobisz na niej 30 - 40 km do pierwszej wulkanizacji to nic sie nie stanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RafcioL27 napisał:

żeby zabić dyferencjał (wiskozę)

Nie mam wiskozy :o

5 godzin temu, RafcioL27 napisał:

Z tego co sprawdzałem to różnica wysokości  pomiędzy kołami to 13,5 mm czyli 2,13%  ( 225/45/R17 = 634,3mm a 135 /70 17  ma 620,8 mm ) ale dane wzięte z aplikacji więc mogą się różnić. 

Masz rację :), pomyliłem się :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
15 godzin temu, thorxahest napisał:

Ja posiadam subarowską dojazdówkę, nieśmiganą i z naklejką, ale w moim mniemaniu, jeżeli takie koło dają jako dojazdówkę, to chyba musi służyć jako dowolny zamiennik kapcia przód czy tył.

 

Zgodzę się w 100 procentach, jeśli by nie można było zakładać dojazdówki to na zapasie powinno być pełnowymiarowe koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, thorxahest napisał:

jeżeli takie koło dają jako dojazdówkę, to chyba musi służyć jako dowolny zamiennik kapcia przód czy tył.

Niby tak, ale ja chciałem założyć opony 225/45, a homologowane są 215/45 i to do homologowanych opon jest dostosowana dojazdówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Oczkoo15 napisał:

Tyle że u mnie homologowane są 215/45 R17 ;)

 

Ktoś sprawdzi, jakie jest koło dojazdowe (wystarczy rozmiar opony) w lagacu SBD, gdzie homologane są 205/55R16 oraz 215/45R17?

... bo mniej więcej o to mi chodziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...