Jump to content

Problem z EGR Forester Diesel MY09

Recommended Posts

Cześć !

pojawił się błąd "Check engine + kontrola trakcji"  ,który został zdiagnozowany jako P0409. EGR został wyczyszczony, błąd skasowany. Przejechane ok 10 km, odstawiony na 2h -> błąd powrócił. Wymieniony został EGR na zupełnie nowy OEM zamiennik. I znowu ta sama sytuacja : 12 km , odstawiony na 20 min, powrót błędu.  Błąd ponownie skasowany, auto przegonione na austradzie 50km i nic . 

Powyższe były czynności były prowadzone przez nieautoryzowany serwis, ale taki dość przyzwoity. Oni pomysłu nie mają . Rzucili hasło : EGR musi zostać adaptowany, wstępnie ustawiony w komputerze w ASO". Naprawdę ?

Generalnie ręce zaczynają mi opadać . Czy posiadacie informacje co to może być, gdzie szukać dalej ?

Jestem z okolic Katowic. Auto obecnie ma przejechane 79500 i regularnie płyny ma wymieniane.,

HILFE!

• 3 weeks later...
  • 2 years later...

Wychądząc od innej strony zagadnienia, U mnie przy ok 120kkm trzeba było wymienic egr, szczegóły w wątku.

Też check i kontrola trakcji się świeciły po czasie.

EGR wymioeniony w ASO. 

39 minut temu, cuban napisał:

Wychądząc od innej strony zagadnienia, U mnie przy ok 120kkm trzeba było wymienic egr, szczegóły w wątku.

Też check i kontrola trakcji się świeciły po czasie.

EGR wymioeniony w ASO. 

Dzięki, wymieniłam egr ale na zamiennik, nie aso i mam ten problem p0409, nie wiem czy nie skończy się ta sytuacja właśnie w aso... Podjadę jeszcze do jakiegoś dobrego elektryka w Poznaniu.

niestety, tanio nie było z ori.... zwłaszcza, że wystarcza tylko na 120kkm. 

Ale już miałem taki nerw po tych wszystkich poszukiwaniach ze płaciłem i cieszyłem się że działa.