Skocz do zawartości

Problem z EGR Forester Diesel MY09


mrupik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

 

pojawił się błąd "Check engine + kontrola trakcji"  ,który został zdiagnozowany jako P0409. EGR został wyczyszczony, błąd skasowany. Przejechane ok 10 km, odstawiony na 2h -> błąd powrócił. Wymieniony został EGR na zupełnie nowy OEM zamiennik. I znowu ta sama sytuacja : 12 km , odstawiony na 20 min, powrót błędu.  Błąd ponownie skasowany, auto przegonione na austradzie 50km i nic . 

Powyższe były czynności były prowadzone przez nieautoryzowany serwis, ale taki dość przyzwoity. Oni pomysłu nie mają . Rzucili hasło : EGR musi zostać adaptowany, wstępnie ustawiony w komputerze w ASO". Naprawdę ?

 

Generalnie ręce zaczynają mi opadać . Czy posiadacie informacje co to może być, gdzie szukać dalej ?

Jestem z okolic Katowic. Auto obecnie ma przejechane 79500 i regularnie płyny ma wymieniane.,

 

HILFE!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...
39 minut temu, cuban napisał:

 

Wychądząc od innej strony zagadnienia, U mnie przy ok 120kkm trzeba było wymienic egr, szczegóły w wątku.

Też check i kontrola trakcji się świeciły po czasie.

 

EGR wymioeniony w ASO. 

Dzięki, wymieniłam egr ale na zamiennik, nie aso i mam ten problem p0409, nie wiem czy nie skończy się ta sytuacja właśnie w aso... Podjadę jeszcze do jakiegoś dobrego elektryka w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...