Skocz do zawartości

Zmiana opon - dziwne dźwięki


ceze_torun

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w moim Foresterze 2.5 XT 2006 pojawił się dziwny problem po zmianie opon. Zmieniłem opony z felgami na letnie. Felga ten sam rozmiar, opona też. 215/55/17.

Po rozgrzaniu hamulców przy dojeździe do świateł i dohamowaniu słychać z zacisków/zawieszenia z przodu wyraźne skrzypnięcie. Trochę tak jakby wahacz miał luz. Podczas ruszania dźwięk jest ten sam. 

Występuje to tylko po przejechaniu kilku km. Na zimno jest wszystko ok - cisza.

 

To jedno.

Przy okazji podpytam o rzężenie w budzie między 1800 - 2000 obrotów z silnika. Tak jakby jakiś element miał lus. Generalnie powierzchownie przejrzałem osłony kolektora wydechowego i dokręciłem osłony. Jednak przypadłość pozostała. Jakieś pomysły>

 

Dzięki.

Dodatkowo jest jeszcze kwestia wspomagania, które wyraźnie ciężej chodzi po zmianie opon. Opony pompowane na 2.3 - 2.4 bara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ceze_torun napisał:

Po rozgrzaniu hamulców przy dojeździe do świateł i dohamowaniu słychać z zacisków/zawieszenia z przodu wyraźne skrzypnięcie

 

Mam to co roku :) Po zmianie opon z zimowych, które są dużo głośniejsze nagle słyszę dziwne dźwięki :(

 

6 minut temu, ceze_torun napisał:

Dodatkowo jest jeszcze kwestia wspomagania, które wyraźnie ciężej chodzi po zmianie opon.

 

Letnie opony mają większą powierzchnię styku z asfaltem, więc troszkę ciężej, ale troszkę chyba powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na to wyczulony ponieważ jeżdżąc swego czasu hondą zerwałem zapieczony trzpień sworznia mocowania wahacza górnego i wyleciała mi półoś razem z kołem. Tam oczywiście wspomaganie już hardkorowo nie domagało ponieważ miało opór na zapieczonym elemencie. 

 

Jeśli chodzi o dźwięk przy dohamowaniu i ruszaniu to jest to na tyle słyszalne, że jestem przekonany że na zimówkach tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...