Skocz do zawartości

"Zrobienie" z Legacy IV Outbacka


Yanas

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i koledzy,
Mam dylemat. Szukam OBK H6,ale wybór na rynku jest marny. Chciałbym rozszerzyć poszukiwania o Gacka 4generacji. Bardzo zależy mi na użyteczności auta w lekkim terenie (prześwit min.20cm, odpowiednio "grube" opony). Powiedzcie mi proszę,czy montując do Legacy IV sprężyny,amortyzatory oraz dystanse/poduszki pod sanki P/T z Outbacka III uzyskam taki sam efekt pracy zawieszenia poza asfaltem? O ile się nie mylę różnice między Legacy a OBK to właśnie zawias i troszkę inna karoseria,tzn.zderzaki i listwy..

 

Dzięki za wszelką pomoc :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuje w III generację, na sam zakup (nie licząc OC,ewentualnych nowych opon i montażu LPG) mam max.30k zł. Legacy,zdaje się,są trochę tańsze.

Edytowane przez Yanas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej instalacje założyłbym sam(tzn.zaprzyjaźniony instalator),jeśli o to pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba nie o tym temat :P mnie też interesuje opcja podniesienia L IV (oczywiście jeśli zmiany nie wpływają na bezpieczeństwo). Można jakoś "fabrycznie" zrobić z legacy - OBK? Jakie to ewentualnie koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o co pytasz- można. Tylko nie same sprężyny i amory, jeszcze jakieś podkładki pod dyfer i parę innych pierdółek na podwoziu. Generalnie radę da ale jakie koszty to nie powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kriskristoffers napisał:

Nie chodzi mi o założenie - do H6 nie jest wskazana instalacja LPG. Dlatego ważne czy szukasz 2.5 z LPG lub bez i sam założysz czy H6 bez instalacji.

Dzięki Kriss,ale znam legendy o H6+LPG,podobnie jak ej205+LPG.Nie o to pytałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, recki napisał:

To o co pytasz- można. Tylko nie same sprężyny i amory, jeszcze jakieś podkładki pod dyfer i parę innych pierdółek na podwoziu. Generalnie radę da ale jakie koszty to nie powiem

 

Może kolega @xt6 się wypowie w temacie bo widzę w sprzedaży. że jego auto coś takiego ma zrobionego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamul napisał:

 

Może kolega @xt6 się wypowie w temacie bo widzę w sprzedaży. że jego auto coś takiego ma zrobionego ;) 

Co tu się wypowiadać ? :) 4 kolumny od diesla z ostatniego roku produkcji parę ruchów ręka i zrobione. Opuszczanie napędu nie jest potrzebne, kąty na ośkach wydają spokojnie :) Ja u siebie zostawiłem staby od spec b i jest bardzo ok :) tylko trzeba pamiętać o dobrej regulacji zbieżności z kątami pochylenia.

Edytowane przez xt6
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, xt6 napisał:

Co tu się wypowiadać ? :) 4 kolumny od diesla z ostatniego roku produkcji parę ruchów ręka i zrobione. Opuszczanie napędu nie jest potrzebne, kąty na ośkach wydają spokojnie :) Ja u siebie zostawiłem staby od spec b i jest bardzo ok :) tylko trzeba pamiętać o dobrej regulacji zbieżności z kątami pochylenia.

 

To tak podchodzi P&P? Nie buja w zakrętach? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, xt6 napisał:

Dokładnie P&P buja outbackowo ale słabiej bo spec b ma twardsze stabilizatory

 

2 godziny temu, Yanas napisał:

 @xt6 Jaki masz prześwit na takim setupie?Montaż poduszek sanek z obk nie miał sensu?

 

A ile prześwitu wyszło. Jest jak OBK? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xt6 napisał:

Co tu się wypowiadać ? :) 4 kolumny od diesla z ostatniego roku produkcji parę ruchów ręka i zrobione

lekki oftop ;)

ciekawe czy ten "myk" moznaby zastosowac do Legacy III? Bo ja poki co poszedlem w kierunku podkladek pod gorne mocowania amorkow...?

 

pzdr,

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno można, ale oczywiście dawcą musi być OBK 2gen.

 

Tu masz trochę info :

http://forum.pavlodarauto.kz/viewtopic.php?f=16&t=2423&start=0

Edytowane przez Yanas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xt6 napisał:

4 kolumny od diesla z ostatniego roku produkcji

W sensie 2009? Mógłbyś podać numery części - jakaś różnica diesel vs benzyna czy po prostu takie trafiłeś ;) i jaki to koszt mniej więcej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kamul napisał:

W sensie 2009? Mógłbyś podać numery części - jakaś różnica diesel vs benzyna czy po prostu takie trafiłeś ;) i jaki to koszt mniej więcej :) 

Szukałem z 2009 roku bo podobno są dopracowane bardziej i nie siadają, a od diesla bo podobno zestaw skrzynia plus silnik wagowo jest najbardziej zbliżony do mojego H6 plus 6MT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 6.04.2018 o 13:25, dominikd napisał:

lekki oftop ;)

ciekawe czy ten "myk" moznaby zastosowac do Legacy III? Bo ja poki co poszedlem w kierunku podkladek pod gorne mocowania amorkow...?

 

pzdr,

Dominik

Niby można. Ale tył musiałem uporządkować - podkładki 1cm i i tak za mało (duża butla i hak), tzn. teraz jest równo, ale na ,,hopkach" te opony z tyłu Geolandar A/T całoroczne 65r15 na felgach et35 przycierają delikatnie o rant nadkola i śrubę mocującą zderzak. Na felunku standard utarło prawe nadkole przód. Także tego... żal, że nie zapodalem od razu +2cm. Teraz już szkoda znów grzebać i płacić.

 

BTW.: bardzo dziękuję za wątek i odpowiedzi, zwłaszcza Tobie, xt6. Czyli rozumiem, że do kombika Pedders'y na tył, OTB na przód i nawet dystanse sanek z outback nie są potrzebne?

20180627_145747.jpg

Edytowane przez Broda
:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...