Skocz do zawartości

Nowy Subaru Levorg MY2019


Topi

Rekomendowane odpowiedzi

Radzieccy towarzysze nie wiedzieli co robić z nadmiarem bawełny a NRD-owscy mieli problem nadmiarem żywicy ... i tak oto powstał trabant ;) Nowatorska koncepcja wykorzystawania włókien roślinnych w motoryzacji nie zginęła, nowe Porsche Cayman ma mieć elementy poszycia z ... włokien konopii indyjskich ;) Stara, poczciwa bawełna została wyparta przez marihuanę ;) Znak czasów ;) 

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Doszukałem się pierwszych informacji na temat "nowego" silnika 2.0i

 

0-100 km/h 11.7s

Max 197 km/h

Spalanie 7.2 l/100km według nowej normy 

 

http://www.auto.cz/subaru-levorg-facelift-2019-zeneva-autosalon-dvoulitr-128138

 

No to powiem, że rewelka :D

 

Ponoć Levorg się słabo sprzedawał, bo był za sportowy. No to zrobili go bardziej komfortowym. 

Już widzę jak produkcja nie będzie teraz nadążać bo taki będzie popyt.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Topi napisał:

Ponoć Levorg się słabo sprzedawał, bo był za sportowy. No to zrobili go bardziej komfortowym. 

Już widzę jak produkcja nie będzie teraz nadążać bo taki będzie popyt.

Wbrew pozorom może właśnie tak być, że znajdzie się spora grupa zainteresowanych tym modelem.

Japońskie kombi w popularnym rozmiarze z AWD, ES i z sprawdzonym nie wysilonym silnikiem bez turbiny, która jest potencjalnym źródłem problemów.

Dla przeciętnego klienta to dobrze wyposażone kombi, którym można spokojnie jeździć wiele lat po zakończeniu gwarancji.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, przemekka said:

Ciekawe, że nowa Impreza ma do setki poniżej 10s. Aż taka duża różnica w masie?

 

Szacuję że ponad 100kg. Nawet XV przyspiesza szybciej. Sama masa podejrzewam, nie będzie jedynym czynnikiem tutaj. Może inne oprogramowanie CVT ze względu na nową normę i wszystko raczej zostało ustawione z myślą jak najniższego spalania aniżeli osiągów, czy czegokolwiek innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Michał W. napisał:

Dla przeciętnego klienta to dobrze wyposażone kombi, którym można spokojnie jeździć wiele lat po zakończeniu gwarancji.

Jaki procent kupujących nowe auto jeździ nim wiele lat po gwarancji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie za duży ale chyba nie mniejszy niż Subaru Levorg 1.6 turbo.

Na taki okres kupują ludzie nie młodzi, teściowie kupili Suzuki SX4 w 2007 i mają około 70 tyś. km przebiegu i już raczej nie zmienią go na inne tylko dbają o to bo dalej jest wystarczające w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jaca68 napisał:

Jaki procent kupujących nowe auto jeździ nim wiele lat po gwarancji???

tacy którzy szanują swoje $$ i nie mają działalności gospodarczej ? ;)

Samochód nie jest inwestycją, nie zarabia na siebie a już po przekroczeniu progów salonu traci na wartości 10-20% swojej ceny pierwotnej a później w okolicach 10-15k PLN/rok.  Osobiście gdybym nie prowadził firmy nigdy bym się na nowy samochód nie zdecydował a oszczędności wolałbym ulokować np  w nieruchomościach czy przeznaczyć na zakup np. nowego parku maszynowego który na siebie zarabia... imo zakup nowego auta dla przeciętnego zjadacza chleba to pieniądze wyrzucone w błoto  :)  

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Karas napisał:

Osobiście gdybym nie prowadził firmy nigdy bym się na nowy samochód nie zdecydował a oszczędności wolałbym ulokować np  w nieruchomościach czy przeznaczyć na zakup np. nowego parku maszynowego który na siebie zarabia... imo zakup nowego auta dla przeciętnego zjadacza chleba to pieniądze wyrzucone w błoto  :)  

Jeśli byś nie prowadził działalności to po co ten park maszynowy??? ;)

Obiad w eleganckiej restauracji, wczasy na Karaibach, itp..... 

Sprzęt audiofilski, TV OLED, nowy Iphone itp......

 

to też pieniądze wyrzucone w błoto B)

 

edyta:

Własnie na szybko policzyłem że tak od 1997 roku mam już dziesiąte auto, z tego cztery nówki z salonu, sześć używanych maks dwuletnich. I nie prowadzę działalności.

Edytowane przez Jaca68
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jaca68 napisał:

edyta:

Własnie na szybko policzyłem że tak od 1997 roku mam już dziesiąte auto, z tego cztery nówki z salonu, sześć używanych maks dwuletnich. I nie prowadzę działalności.

Sporo tego, robi wrażenie. ;)

Ja dla przykładu w latach dziewiędziesiątych miewałem auta prawie pełnoletnie. 

A teraz im ja starszy tym auto nowsze. :)

Ostatnio same nowe na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Topi napisał:

Ponoć Levorg się słabo sprzedawał, bo był za sportowy. No to zrobili go bardziej komfortowym. 

Już widzę jak produkcja nie będzie teraz nadążać bo taki będzie popyt.

 

Pewnie ustawią się kolejki. Zwłaszcza jak nabywcy dostaną gratis legitymacje ZBOWID-u, bo pewnie z racji na wiek większość będzie się kwalifikowała :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyslec, ze wobec pierwszego modelu bylo tyle krytyki, ze „to nie jedzie“... przy 8,9 s 0-100

 

10,0s do setki to by jeszcze czlowiek przetrawil, jesli spalanie rzeczywiscie jest znacznie nizsze, ale prawie 12 sek? Nowy Levorg po prostu jeeeeeedzieeeeee. 

 

No coz, jazda obecnymi modelami Subaru jest bezpieczna i nawet komfortowa, tyle ze nudna :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi Levorg ostatnio w na zimowkach 205/50/16 spalil w trasie  400 km tyle ze jeszcze po przjezdzie BC pokazywal 300 km do tankowania ;) myslalem ze sie popsul. Levorg jest oszczedny jezeli sie jezdzi spokojnie. Niespokojnie wychodzi okolo 12 l/100 km ale tez nie mozna mu zarzucic ze nie jedzie.

Ja od 1989 mialem 6 aut i 6 motocykli :)

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2019 o 16:10, Topi napisał:

Ponoć Levorg się słabo sprzedawał, bo był za sportowy. No to zrobili go bardziej komfortowym. 

Już widzę jak produkcja nie będzie teraz nadążać bo taki będzie popyt.

1.6 GT-S okazuje się być dobrą inwestycją... 

To przykre, że Subaru przestaje mieć cokolwiek ciekawego w ofercie na Europę. Dla porównania, w Kanadzie, samych modeli WRX jest w ofercie aż 6 wariantów:

 

wrx.jpg

Edytowane przez anakinsky
  • Smutny 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, anakinsky napisał:

1.6 GT-S okazuje się być dobrą inwestycją... 

To przykre, że Subaru przestaje mieć cokolwiek ciekawego w ofercie na Europę. Dla porównania, w Kanadzie, samych modeli WRX jest w ofercie aż 6 wariantów:

 

 

 

Znalazłem w sieci jakiś test 2.0 GT-S, który miał kierownicę po lewej stronie - Okazało się, że to na Filipinach.

Szybki search przez cennik:

https://www.subaru.asia/ph/assets/buying/pricelist.pdf

image.png.e4471ccb611584dfacfaa5b788178472.png

 

Cena za 2.0 GT-S C to na nasze 145368.28 Pln czyli całkiem całkiem .

To co mnie najbardziej zaskoczyło to różnica w cenie między 1.6 a 2.0 - zaledwie 8 000 Pln.

Gdyby faktycznie w PL GT-S z 2.0 byłby sprzedawany w takiej cenie, to IMHO 2.0 sprzedawałby się znacznie lepiej niż 1.6 - wielka szkoda, że 2.0 nie trafił EU (choć w NZ po nim jadą i piszą, że Skoda RS jednak dużo lepsza).

 

Niestety, nie mają go dostępnego na Płw Arabskim, ale to w sumie nie dziwne, bo tam nie spotkałem kombi, tylko sedany.

Gdyby kogoś to interesowało, to można tam dalej spokojnie kupić WRX STI 2019

 

[EDIT] Dopiero teraz zwróciłem uwagę, że coś jest nie tak w cenniku, bo zarówno 1.6 jak i 2.0 mają podaną taką samą moc.
Na tej stronie https://www.carguide.ph/2018/09/subaru-philippines-to-debut-levorg-20.html piszą, że to jednak 2.0 z WRXa

gets the same mill as the WRX and this means having 265 horsepower and 350 Nm of torque to play with

 

Edytowane przez xemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...