Skocz do zawartości

uszkodzony szyberdach


zdegustowany

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Sailingman napisał:

Używany silniczek kosztuje 100-200 zł. Montaż nie jest trudny, ale na spokojnie trzeba przeznaczyć na to około 1 godziny.

30min spokojnie wystarczy, chyba że ta godzina to razem z piwkiem ;)

19 godzin temu, Zandeo napisał:

U mnie wyszło,  że silniczek nie daje rady. 

Zagladaleś do silniczka? U mnie też na początku słabo chodził aż któregoś dnia przestał i zostałem z otwartym szybrem. Rozebrałem silniczek przeczysciłem wirnik drobnym papierem ściernym i śmiga jak nowy i 100-200 w kieszeni. Parę postów wyżej wkleiłem poradę z YouTube.

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj wyjąłem silniczek z szyberdachu przyczyną terkotanie był wyrobiony plastikowy tryb przy silniczku . Czy ktoś się orjętuje czy w serwisie Subaru można nabyć takie kułko i za ile? Oraz czy takie kółko występuje jako część czy trzeba cały silniczek?

Edytowane przez maro_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maro_wawa napisał:

Dzisiaj wyjąłem silniczek z szyberdachu przyczyną terkotanie był wyrobiony plastikowy tryb przy silniczku . Czy ktoś się orjętuje czy w serwisie Subaru można nabyć takie kułko i za ile? Oraz czy takie kółko występuje jako część czy trzeba cały silniczek?

Z tego co wiem silniczek jest jako calosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2018 o 20:47, maro_wawa napisał:

Dzisiaj wyjąłem silniczek z szyberdachu przyczyną terkotanie był wyrobiony plastikowy tryb przy silniczku . Czy ktoś się orjętuje czy w serwisie Subaru można nabyć takie kułko i za ile? Oraz czy takie kółko występuje jako część czy trzeba cały silniczek?

Można też oddać do regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zandeo napisał:

Dysponuje ktoś zdjęciem gdzie i co należy odkręcić aby dostać się do silniczka?

Jasne. Zdjęcie poniżej :)

Ogólnie rzecz ujmując odkręcaj każdą śrubę która Ci wpadnie pod rękę. Pasów tylnych nie trzeba odkręcać.

Jest też pełno spinek.

Fotka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zandeo napisał:

Dysponuje ktoś zdjęciem gdzie i co należy odkręcić aby dostać się do silniczka?

Wystarczy tylko wypiąć spinki górne przy krawędzi dachu. Odchylasz podsufitkę, rozłączasz wtyczkę i wykręcasz silniczek, 5 śrubek, najlepiej mała grzechotka z nasadką chyba nr 8. Jedną z nich będzie schowana będziesz musiał ją dobrze  wymacać ;D aby się do niej dobrać. Ja za pierwszym razem jej nie znalazłem bo nie miałem zdjęcia silniczka.

Screenshot_2018-09-10-17-03-55-940_com.android.chrome.png

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yaroz napisał:

Dzisiaj zauważyłem że Szyber nie otwiera i nie zamyka się automatycznie, muszę trzymać przycisk. Zamyka i otwiera  się  bez  żadnych bloknięć. Czym to jest spowodowane? 

Nie wiem, ale u mnie po takim objawie po paru tygodniach padla elektronika w silniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2018 o 16:15, Pan Dziedzic napisał:

No i u mnie stało sie że lewa strona opadła i pokapuje podczas deszczu.

Znacie serwis co mi to ogarnie, bo samemu nie czuje sie na siłach.

Znalazłem, byłem, oddałem.

Gość zaczął przy mnie rozbierać i " nasi już tu byli".

Szyba z lewej strony skręcona na podkładki z Obi czy Casto, co by z daleka nie było widać wklęśniecia,oczywiście plastik przy lince pęknięty,  całość nie leżała w prowadnicy tylko gdzieś z boku, rynienka odprowadzająca wodę przekoszona, nie zbierała wody. 

Ma pojęcie, pokazał mi kilka uszkodzonych,na placu żonowy Forek, jest dobrze.

Na jutro będzie gotowy - pińcet panie.

Edytowane przez Pan Dziedzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

 

Dziś zauważyłem w moim Forku SG, że po zamknięciu szyberdachu nie zamkną on się równo ... tzn. lewy róg tylnej części szyby jest wyżej (wystaje ponad linię dachu) natomiast prawy jest ok w linii dachu. Próbowałem kilka razy zamykając  i otwierając szyberdach i za każdym razem to samo.

Podczas otwierania widzę, że najpierw w dół idzie prawy róg, a zaraz lewy... szyba nie obniża się w tym samym czasie. Poza tym wszystko działa.

Przeglądnąłem forum i z tego co znalazłem to były opisywane przypadki gdzie szyberdach się nie domknął z jednej strony i szyba opadała.

U mnie jest odwrotnie.

Miał ktoś taki przypadek? Co może być przyczyną? Da się to jakoś wyregulować?

Edytowane przez Marek S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Znalazłem, byłem, oddałem.
Gość zaczął przy mnie rozbierać i " nasi już tu byli".
Szyba z lewej strony skręcona na podkładki z Obi czy Casto, co by z daleka nie było widać wklęśniecia,oczywiście plastik przy lince pęknięty,  całość nie leżała w prowadnicy tylko gdzieś z boku, rynienka odprowadzająca wodę przekoszona, nie zbierała wody. 
Ma pojęcie, pokazał mi kilka uszkodzonych,na placu żonowy Forek, jest dobrze.
Na jutro będzie gotowy - pińcet panie.
Gdzie znalazłeś takiego fachowca? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2018 o 09:41, fiku napisał:

Przykra naprawa i czasochłonna. Dodatkowo potrzebna druga para rąk.Szczególnie należy uważać na blaszki a najlepiej je sobie rozrysowac, co może być pomocne podczas montażu.Nie można ich pomylić!
Poniżej kilka zdjęć z demolki podczas moich prac...powodzenia

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka
 

Ale demolka!!! Obym nie musiał tego robić. Mój póki co działa, ale czasami przestaje działać automatyczne domykanie i muszę trzymać przycisk aż się domknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

No i mnie dopadło :/ Mój problem polega na tym że szyber zacina się w losowej pozycji. Działa przez 2 tygodnie po czym od tak nie chce się otworzyć albo w połowie otwierania stanie i koniec albo stanie przy zamykaniu. Losowe pozycje. Potem ani w jedną ani w drugą. Czasami pomogę imbusem w silniczku i pójdzie, czasem nie. Czasem pomogę ręką i pójdzie, czasem nie. Czasem zostawię na dwa dni i pójdzie od tak, samo.

 

Nie mam pomysłu. Na poczatku przesmarowalem bialym smarem, bez zmian. Ostatnio wymyłem ten biały i dałem silikonowy, bez zmian.  

 

Jak działa to dziala a czasami coś mu odwali, stanie dęba i kaplica. 

 

Pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...